Kullanıcı mesaj:ToprakM

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Merhaba ToprakM; güvenilir, özgür ve kapsamıyla tarihteki en büyük kütüphaneyi oluşturma amacıyla yola çıkmış VikiKaynak'a hoş geldin!

VikiKaynak, telif hakkı serbest olan eserlerin eklenebildiği özgür bir kütüphanedir. Bu nedenle TELİF HAKKI SAKLI OLAN ESERLERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKİYOR, BUNU SAKIN UNUTMA. Telif hakkı ile ilgili daha fazla bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsin.

VikiKaynak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsun, şu sayfa senin işini görecektir.

Studying Star Wars.jpg

Burada ne mi yapabilirsin? Yapılabilecek pek çok şey var. Dilersen burada bulunmayan bir eseri ekleyebilirsin. Nasıl ekleyeceğinle ilgili bilgileri burada bulabilirsin. Sadece cesur ol ve katkıda bulun!

İlgi alanındaki bir madde burada var ama düzensiz mi görünüyor? Sorun değil, yalnızca sayfanın üstündeki "Değiştir" tuşuna bas, açılan sayfada istediğin gibi değişikliklerini yap ve kaydet. İşte bu kadar basit!

Nasıl düzenleme yapacağınla ilgili detaylı bilgiler için seni şuraya alalım.

Daha fazla detay istiyorsan İçindekiler sayfamıza bir göz atabilirsin. Hadi, kendine güven ve değiştirmeye başla!

Topluluk olarak gerekli duyuruları ve paylaşımları Köy Çeşmesinde bulabilirsin.

Topluluk portalımız da ziyaretine açık. Burada yapılacak işleri bulabilir ve hatta kendi önerilerini paylaşabilirsin.

Bir sorun olursa VikiKaynak kullanıcıları yardıma hazır. Mesaj sayfalarımıza uğraman yeterli.
Mesajını yazdıktan sonra sonuna dört adet tilde (~~~~) koymayı ya da Signature button.png butonuna basmayı unutma, böylece mesajı atanın sen olduğunu anlayalım. Face-smile.svg

Eğer kullanıyorsan Telegram kanalımıza da katılabilirsin. Buraya tıkla ve aramıza katıl!

Hadi! VikiKaynak seni ve güzel katkılarını bekliyor. İstersen aşağıdaki kutucuktan eklemek istediğin metni yazarak hemencecik eklemeye başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar! Satırdan Kahraman (mesaj) 19.38, 22 Haziran 2020 (UTC)


Tebrikler[değiştir]

Hoş geldiniz, iyi ki geldiniz. :) Engin bilginizden yararlanacağımız günler dileğiyle, şimdiden kolay gelsin. :) Satırdan Kahraman (mesaj) 14.49, 27 Haziran 2020 (UTC)

Sayfa isteği[değiştir]

  • Merhabalar ToprakM. Rica etsem uygun olduğunuz vakit şu sayfayı Vikikaynak'ta oluşturabilir misiniz? Sanırım bu sayfaları oluşturma/düzenleme sadece arayüz yöneticilerine tanınmış, ben oluşturamıyorum. İyi çalışmalar. --justinianus 12.19, 16 Temmuz 2020 (UTC)
Merhaba justinianus, bu kodların ne işe yaradığını öğrenebilir miyim? --ToprakM 12.36, 16 Temmuz 2020 (UTC)
İstinsah eklentisini Türkçeleştiriyoruz. Burada sayfa numaraları ile ilgili kısımdan görebileceğiniz gibi, sayfa numaralandırma sistemi bu sayfadaki verileri kullanıyor, dolayısıyla Vikikaynak'ta bu .js sayfasının yer alması gerekiyor. --justinianus 14.14, 16 Temmuz 2020 (UTC)
Oluşturdum ancak çeviride hata varsa söylerseniz sevinirim. --ToprakM 14.22, 16 Temmuz 2020 (UTC)
Emeğinize sağlık, çok teşekkür ederim. Sevgiler. --justinianus 14.23, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Wiked ve Provelt hakkında[değiştir]

Selamlar hocam, Wiked ve Provelt isimli iki küçük aracı getirebilir miyiz? Satırdan Kahraman (mesaj) 09.10, 18 Temmuz 2020 (UTC)


Dizin:Münasebetsizler, Moliére - MEB 1946.pdf[değiştir]

Selamlar, VK:FSEK#6 uyarınca tercüme eserler, işlenmiş eserlerdir. VK:FSEK#8 uyarınca da "Bir işlenmenin ve derlemenin sahibi, asıl eser sahibinin hakları mahfuz kalmak şartıyla onu işleyendir." Bu bağlamda Moliere eserinin telifi şu haliyle ölümü üzerinden (ö. 1981) 70 yıl geçmemiş Yaşar Nabi Nayır'a aittir, bu yüzden siliyorum. Bu gözden kaçırılmış durumun çalışmalarınıza engel olmamasını diler, daha sıkı çalışmalarınızı beklerim, esenlikler. Satırdan Kahraman (mesaj) 10.57, 22 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yardım isteği[değiştir]

Selamlar,

https://en.wikisource.org/wiki/The_Dorrington_Deed-Box örnek olarak bu sayfanın istinsahı ana ad alanına bağlandığında köşesinde çıkan kırmızılı çerçeveli "şey"i nasıl getirebiliriz, halledebilir misin? Satırdan Kahraman (mesaj) 18.02, 17 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, maalesef bilmiyorum. --ToprakM 18.06, 17 Ağustos 2020 (UTC)