Kullanıcı mesaj:Justinianus

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Merhaba Justinianus; güvenilir, özgür ve kapsamıyla tarihteki en büyük kütüphaneyi oluşturma amacıyla yola çıkmış Vikikaynak'a hoş geldin!

Vikikaynak, telif hakkı serbest olan eserlerin eklenebildiği özgür bir kütüphanedir. Bu nedenle TELİF HAKKI SAKLI OLAN ESERLERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKİYOR, BUNU SAKIN UNUTMA. Telif hakkı ile ilgili daha fazla bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsin.

Vikikaynak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsun, şu sayfa senin işini görecektir.

Studying Star Wars.jpg

Burada ne mi yapabilirsin? Yapılabilecek pek çok şey var. Dilersen burada bulunmayan bir eseri ekleyebilirsin. Nasıl ekleyeceğinle ilgili bilgileri burada bulabilirsin. Sadece cesur ol ve katkıda bulun!

İlgi alanındaki bir madde burada var ama düzensiz mi görünüyor? Sorun değil, yalnızca sayfanın üstündeki "Değiştir" tuşuna bas, açılan sayfada istediğin gibi değişikliklerini yap ve kaydet. İşte bu kadar basit!

Nasıl düzenleme yapacağınla ilgili detaylı bilgiler için seni şuraya alalım.

Daha fazla detay istiyorsan İçindekiler sayfamıza bir göz atabilirsin. Hadi, kendine güven ve değiştirmeye başla!

Topluluk olarak gerekli duyuruları ve paylaşımları Köy Çeşmesinde bulabilirsin.

Topluluk portalımız da ziyaretine açık. Burada yapılacak işleri bulabilir ve hatta kendi önerilerini paylaşabilirsin.

Bir sorun olursa Vikikaynak kullanıcıları yardıma hazır. Mesaj sayfalarımıza uğraman yeterli.
Mesajını yazdıktan sonra sonuna dört adet tilde (~~~~) koymayı ya da Signature button.png butonuna basmayı unutma, böylece mesajı atanın sen olduğunu anlayalım. Face-smile.svg

Eğer kullanıyorsan Telegram kanalımıza da katılabilirsin. Buraya tıkla ve aramıza katıl!

Hadi! Vikikaynak seni ve güzel katkılarını bekliyor. İstersen aşağıdaki kutucuktan eklemek istediğin metni yazarak hemencecik eklemeye başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar! ~~~~


Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Katkılarınız dolayısıyla bu yıldızı size takdim etmek isterim.


Tebrikler[değiştir]

Yeni görevinizde başarılar, hoş geldin. Hizmetlilik sürenin üstüne sürekli eklemek dileğiyle. :) Satırdan Kahraman (mesaj) 19.28, 26 Haziran 2020 (UTC)

  • Teşekkür ederim @Satirdan kahraman, umarım layıkıyla bu sorumluluğu yerine getirebilirim. Sevgiler. --justinianus 09.38, 27 Haziran 2020 (UTC)

Johnson_Mektubu[değiştir]

Hocam, bu mektubun telif durumu hakkında kararsız kaldım. Çevirisi burada kullanılabilir mi? Satırdan Kahraman (mesaj) 15.00, 27 Haziran 2020 (UTC)

Aslında daha geniş bir soru için telif şablonu oluşturmanın da ilk adımı oluyor bu: T.C. çevirilerinin telif durumu nedir, dolaylı olarak şu sayfada da telif durumu hakkında şablona, bilgiye ihtiyacımız var. Satırdan Kahraman (mesaj) 15.06, 27 Haziran 2020 (UTC)

Değişikliği Geri Almayınız[değiştir]

Yapılan değişiklik hakaret içermektedir. Değişikliğimi geri almayınız. Guderianrommel (mesaj) 12.15, 22 Temmuz 2020 (UTC)

  • @Guderianrommel, kullanıcıların kendi kullanıcı sayfalarına size yönelik bir hakaret/saldırı bulunmadığı sürece müdahalede bulunamazsınız. Değişikliğiniz geri alınmıştır. --justinianus 14.00, 22 Temmuz 2020 (UTC)

Selamlar[değiştir]

Selamlar hocam,

Dün istinsah kategorilerine bakarken bir şey dikkatimi çekti: istinsah sayfaları konusunda bir düzensizlik var. Örneğin Kategori:Metinsiz sayfalar varken bir de Kategori:İstinsah sayfaları altındaki Kategori:Metinsiz var. Ayrıca ana kategori altındaki sayfa yığılmasını da göz ardı etmemek gerek. Öncelikle bu kategoriyi hangi eklentinin, neyin yaptığını çok bulamadım, siz hatırlıyor musunuz ve bir ikincisi de öneriniz var mıdır, fikrimi hemen şuraya bırakıyorum: https://imgur.com/nuUSGRo --Satırdan Kahraman (mesaj) 13.10, 11 Eylül 2020 (UTC)

@Satirdan kahraman, ben de hangi eklentinin bu eklemeyi yaptığını göremiyorum. Anladığım kadarıyla metinsiz sayfalar kategorimiz kullanılmıyor, silebiliriz. Kategorizasyon konusunda ise fikriniz bence de uygun. --justinianus 18.52, 11 Eylül 2020 (UTC)

@ToprakM, müsait zamanında uğrayabilir misin, sayfa ad alanındaki kategoriler nereden geliyor? Satırdan Kahraman (mesaj) 21.02, 11 Eylül 2020 (UTC)