Kullanıcı mesaj:Absar

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Carl Spitzweg 021.jpg
Bana iletmek istediğiniz herşeyi buraya yazabilirsiniz. Eğer aşağıda geçen konular harici yeni bir konu açacaksanız lütfen "değiştir" yerine "+" sekmesine tıklayarak mesajınızı bırakınız.
Lütfen mesajızın sonuna 4 tane ~ (~~~~) yazarak imzanızı atınız.
Çarşamba
Aralık
03.45 UTC
VikiKaynak'ta 17.109 madde var


Hoş geldin Absar!


Merhaba Absar; güvenilir, özgür ve kapsamıyla tarihteki en büyük kütüphaneyi oluşturma amacıyla yola çıkmış Vikikaynak'a hoş geldin!

Vikikaynak, telif hakkı serbest olan eserlerin eklenebildiği özgür bir kütüphanedir. Bu nedenle TELİF HAKKI SAKLI OLAN ESERLERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKİYOR, BUNU SAKIN UNUTMA. Telif hakkı ile ilgili daha fazla bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsin.

Vikikaynak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsun, şu sayfa senin işini görecektir.

Studying Star Wars.jpg

Burada ne mi yapabilirsin? Yapılabilecek pek çok şey var. Dilersen burada bulunmayan bir eseri ekleyebilirsin. Nasıl ekleyeceğinle ilgili bilgileri burada bulabilirsin. Sadece cesur ol ve katkıda bulun!

İlgi alanındaki bir madde burada var ama düzensiz mi görünüyor? Sorun değil, yalnızca sayfanın üstündeki "Değiştir" tuşuna bas, açılan sayfada istediğin gibi değişikliklerini yap ve kaydet. İşte bu kadar basit!

Nasıl düzenleme yapacağınla ilgili detaylı bilgiler için seni şuraya alalım.

Daha fazla detay istiyorsan İçindekiler sayfamıza bir göz atabilirsin. Hadi, kendine güven ve değiştirmeye başla!

Topluluk olarak gerekli duyuruları ve paylaşımları Köy Çeşmesinde bulabilirsin.

Topluluk portalımız da ziyaretine açık. Burada yapılacak işleri bulabilir ve hatta kendi önerilerini paylaşabilirsin.

Bir sorun olursa Vikikaynak kullanıcıları yardıma hazır. Mesaj sayfalarımıza uğraman yeterli.
Mesajını yazdıktan sonra sonuna dört adet tilde (~~~~) koymayı ya da Signature button.png butonuna basmayı unutma, böylece mesajı atanın sen olduğunu anlayalım. Face-smile.svg

Eğer kullanıyorsan Telegram kanalımıza da katılabilirsin. Buraya tıkla ve aramıza katıl!

Hadi! Vikikaynak seni ve güzel katkılarını bekliyor. İstersen aşağıdaki kutucuktan eklemek istediğin metni yazarak hemencecik eklemeye başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar! ~~~~


Kategorileri düzenlemeye çalışıyorum ama sayfaların da düzenlenmesi gerekiyor.Madde sayısı az olduğu için çok uğraştırmayacak birde silinmesi gereken sayfalar var , her işin üstesinden gelinir öncelikle mevcut sayfaların kategorisini oluşturalımda bir de vikipedi'den yardım istememiz gerek ingilizce sayfaların Türkçeye çevrilmesi için ne yapabiliriz tartışalım siteyi hakettiği yere getirelim--Nosferatü 15:04, 3 Mayıs 2006 (UTC)

Merhabalar Absar Vikipedide Vikikaynağa taşı şablonunu düzenledim ve uyarı şablonları sayfasına örneğini bıraktım. Kategori düzenlemesine devam ediyorum vikipediden buraya taşınması gereken maddeleri taşıyacaktım ama cenazem olduğundan dolayı fazla ilgilenemedim sanrım kısa bir süre sonra bayağı birşeyler şekillenecek--Nosferatü 12:55, 8 Mayıs 2006 (UTC)

Düzenleme hakkında[değiştir]

elimizden geldiğince şekillendirmeye çalışıyorum kategori düzenleme işi henüz bitmedi. Çoğu şeyi bende vikipediden kopyalıyorum ve buraya uygun düzenleme yapıyorum zamanla ihtiyaçlara göre şekillenecektir yaptığımız her şey . VikKaynakist hakkaten çok kötü duruyor bence buradada vikipedist kelimesini kullanalım sonuçta kardeş projeler. Vikipedide Vikikaynağa destek şablonu oluşturdum katkıları artırmak için istersen onu kullanabilirsin çok kişiye ulaşmamız gerekiyor --Nosferatü 14:24, 11 Mayıs 2006 (UTC)

Türküler[değiştir]

Evet mutlaka yapalım ama önce kategori düzenlemesini yapmam lazım--Nosferatü 15:08, 11 Mayıs 2006 (UTC)

silinecek sayfalar[değiştir]

Absar sil şablonu konduğu zaman silinmesi gereken sayfaların listelendiği sayfa boşalmış bir kontrol eder misin ben bulamadım hatayı--Nosferatü 06:24, 12 Mayıs 2006 (UTC)

İsim - Slogan - Genel kullanıcı ismi[değiştir]

hazırlarsan hemen oy vermeye başlayabiliriz. Bugün işlerim çok yoğun fazla giriş yapamayabilirim--Nosferatü 08:36, 12 Mayıs 2006 (UTC)

Türkülerle ilgili olarak[değiştir]

Vikipedide il makalelerine Vikikaynak şablonları yerleştirmeye başladım.

--Nosferatü 06:57, 13 Mayıs 2006 (UTC)

Hukuk kategorisi hakkında[değiştir]

Merhabalar Absar , ilk başlangıç zamanına göre bayağı bir aşama kaydettik daha da iyi noktalara geleceğiz. Bağlantılarını verdiğim aşağıdaki sayfaları incelersen sevinirim yeni oluşturdum daha neler yapabiliriz onu da tartışalım

Kategori düzenlemesini tam olarak bitiremedim. Türküler kategorisi halen karışık orayı düzeltmeye çalışıyorum.Yöneticiliğe bir an önce başlasan iyi olur--Nosferatü 10:50, 14 Mayıs 2006 (UTC)

şablonlar hakkında[değiştir]

şablonların burada olması gerekiyor diye düşünüyorum çünkü tanımlar var ve ilgili kategorilere bağlantılar var--Nosferatü 15:47, 15 Mayıs 2006 (UTC)

Surelerle ilgili[değiştir]

Sevgili Absar Sureleri bir standarta bağlasak hepsini Fatiha Suresi'ndeki gibi yapsak nasıl olur. Birde şablon yapar bütün sureler sayfasına yerleştiririz ulaşımı kolay olur--Nosferatü 18:06, 19 Mayıs 2006 (UTC)

Resim[değiştir]

Soldaki resmi galiba siz değiştirdiniz. Güzel olmuş fakat alttaki Wikisource'nin yerine VikiKaynak yazabilirseniz daha hoş olabilir. Birde sitede yön bulma çubuğunda Güncel olayları Köy çeşmesi olarak değiştiriseniz iyi olur.İyi çalışmalar.--AbSar 16:23, 26 Mayıs 2006 (UTC)

Resim herhalde tüm VikiKaynaklarda değişmiş. Ama biz kendimize has bir şey yapabiliriz.--AbSar 17:27, 26 Mayıs 2006 (UTC)
Merhaba Absar resmi ben değiştirmedim tüm wikisource larda değişmiş durumda, değişiklik olarak alttaki yazıyı kaynak olarak değiştirebiliriz. Ne de olsa, bu resim Wikikaynağın telifli logosu. İyi çalışmalar --Ugur Basak 20:46, 2 Haziran 2006 (UTC)

Hoş bulduk. --Naci 12:45, 26 Haziran 2006 (UTC)

Vikisözdeki şablon hakkında[değiştir]

Vikisözdeki vikiler şablonu özgür kütüphane olarak değişti--Nosferatü 13:38, 28 Haziran 2006 (UTC)

Hoşgeldim[değiştir]

Merhaba Absar

Bundan sonra bende VikiKaynak'a katkı yapmaya çalışacağım. Takıldığım bir yer olursa kafanızı ağrıtabilirim. Haberiniz olsun. Ruzgar 15:00, 28 Haziran 2006 (UTC)


Merhabalar,[değiştir]

Uyarınıza teşekkür ederim.. Haklısınız, böylece hem madde ismi hem de imzayı çift kullanmamış oluyoruz. Bundan böyle dikkatli olurum. İşiniz zor, yükün büyük kısmı omuzunuzda.. Vikipedi'deki yazmakta olduğum bazı uzun maddeler bitmek üzere. Bitince yakında yükünüzün bir kısmına olsun omuz verebilirim sanıyorum. Kolay gelsin.Selamlar.--Hasan Sami 21:00, 3 Temmuz 2006 (UTC)

Arif Nihat Asya ve şiirleri hk.[değiştir]

Sayın Absar,

Rahmetli Arif Nihat Asya'nın hayatı ile ünlü Bayrak ve Fetih Marşı adlı iki şiirini yükledim. Bir kaç şiirini daha buraya ekleyeceğim. Ancak "Fetih Marşı" şiiri ayni isimli diğer bir madde ile ayni isimde olduğu için problem çıktı. Ben de sonuna nokta (.) koydum. Arif Nihat Asya ve şiirleri ile ilgili bir düzenleme (kategori v.s.) yaparsan beni bu sıkıntıdan kurtarmış olursun ben de şiir kaydına devam ederim. Selamlar.--Hasan Sami 21:30, 5 Temmuz 2006 (UTC)

Bot[değiştir]

[1]

Absar botu çalıştırdım. 2.299 maddenin sadece 17'sinin interwikisi var. Memty 09:54, 12 Temmuz 2006 (UTC)

Turkish Wikisource[değiştir]

Please add Turkish Wikisource in your main page. Lütfen Ana sayfanıza Türkçe VikiKaynak'ı da ekleyiniz. Absar

Done. Andrej Šalov


Teşekkürler Absar[değiştir]

Daha çorbaya tuz bile koymadık, "Müthiş katkı" da nerden çıktı? Bu kadar katkıya bir yıldız alırsak, yapacaklarımıza yıldız yetmez be kardeşim! Beni mahcup ettin. Teşekkür ederim. Hak etmek için daha çoook çalışmalıyım.--Hasan Sami 17:19, 27 Temmuz 2006 (UTC)

Sevgili Absar, Ziya Osman Saba maddesi açıp şiirlerini yerleştireyim dedim ama resim yüklediğim halde sayfada bir türlü yerini alamadı.. İlgilerini bekliyor abisi.. Selam.--Hasan Sami 05:21, 28 Temmuz 2006 (UTC)

İlgin için teşekkür ederim Absar. ÖSS'de başarılar dilerim.--Fuzûlî ileti 22:04, 14 Nisan 2007 (UTC)

Bence de![değiştir]

Erciyes Gazetesi maddesi konusunda haklısınız. Bu, henüz kriterlere yeterince vâkıf olmadığımı gösterir. Maddeyi silerseniz sevinirim. Selâmlar.--Hasan Sami 05:05, 4 Ağustos 2006 (UTC)

Ana Sayfa[değiştir]

Uzun zamandır sizi göremiyorduk. Yeniden Hoş Geldiniz. Ana Sayfa üzerinde bayağı uğraştım sizce nasıl olmuş? Sizi burada daha sık görme dileklerimle. İyi çalışmalar. --Absarileti 08:08, 3 Ağustos 2006 (UTC)

Ellerine sağlık Absar tatil ve dönüşünde özellikle işlerimde olan yoğunluktan vikipediye ancak 10 gün önce burayada bugün bakma fırsatım oldu. Ana sayfa için ellerine sağlık güzel olmuş, bir yardıma ihtiyacın olursa buralardayım. İyi çalışmalar --Ugur Basak 18:46, 21 Ağustos 2006 (UTC)
Selam Absar, Edebiyat kategorisine roman, hikaye, şiir.... girer diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum? Edebiyat genel kategori, şiir de alt kategorisi olur.. diye düşünüyorum. Gerçi sen bu konuda uzmansın ama, yine de kafam karıştı. Bu karışıklıkla kategorileri karıştıracağım galiba. En iyisi bir süre tatil yapmak.--Hasan Sami 21:23, 7 Ekim 2006 (UTC)

Ben ne bilim[değiştir]

Benim hatam ama sebebi var. Köy cesmesini actim ilk. Orada aynen yaziyor "su an vikipedidekileri buraya aktariyoruz" diye. Ben de yardim edeyim dedim. Olmadı :( Özür...--SessizZurna 06:51, 26 Aralık 2006 (UTC)

Yeni şablonlar[değiştir]

Merhabalar Absar İngilizce vikikaynağı örnek alarak hazırladığım yeni şablonları bir kontrol edersen iyi olur. Bunlara göre ana sayfadaki şablonu da değiştirmek gerekiyor veya korumayı sadece kullanıcılar değiştirecek şekilde düzenlersen ben de yapabilirim--Nosferatü 21:18, 30 Aralık 2006 (UTC)

Ben zaten geniş bir Ana Sayfa düzenlemesi düşünüyordum. Korumayı kısa bir süreliğine kaldırırım. Sen işini bitirdikten sonra hallederiz. Şablonlar için eline sağlık. Kolay gelsin. İyi çalışmalar. --Absarileti 14:38, 4 Ocak 2007 (UTC)

Kulağını çınlattık[değiştir]

merhabalar Absar bugün Uğur Başak ve Kızılsungurla buluştuk kulağını çınlattık--Nosferatü 19:44, 28 Ocak 2007 (UTC)

Telifli maddeler[değiştir]

Telif şablonun kullanırken mutlaka subst:telif şeklinde kullanmalısın yoksa tarih atmıyor birde Mahir Çayan'ın yazılarına telif koymuşsun ama sanırım bu yazılarda gerek yok çünkü kimse itiraz etmez diye düşünüyorum ve yinede bu yazıları sana bırakıyorum--Nosferatü 19:50, 28 Ocak 2007 (UTC)

selam[değiştir]

mahir çayanın yazısında telif hakkı ihlali demişsiniz bunu nedeni öğrene bilirmiyim imzayı unutmuşum--Ali Karacan 22:40, 28 Ocak 2007 (UTC)

Hem gelme hemde sor[değiştir]

Hem gelme hemde ne konuştunuz diye sor, gelseydin söylemiyorum işte !( adama böyle eziyet ederler)

Abi şimdi Yardım:YKY Genel Yayın Yönetmeni Raşit Çavaş’ın telif açıklaması sayfasını oluşturdum bir kontrol et. Sonra birde Nazım Hikmet Ran sayfasına uyarı koyup şiirlerindeki telif etiketini kaldırdım. Şarkı sözlerindeki durum nedir bilmediğim için hiçbirini silmedim. 1937 yılından önce ölen hiçbir şairin eserini silmedim çünkü telifsiz kamu malı olmuş. Yabancı sanatçıların eserlerinde çeviriden dolayı problemle karşılaşabiliriz. Hitabetlerdeki ve mektuplardaki durum nedir bilmediğimden hiçbirini silmedim konuyu araştıralım derim. Politik yazınlar daki durum ne bilmediğimden hiç birini silmedim araştırmak gerekiyor. Kuran-ı Kerim sayfalarının standartlaştırılması gerekiyor......Ne kadar çok işimiz var

--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 16:12, 1 Şubat 2007 (UTC)

Sevgili Absar,

Nosferatü'nün meajından anladığıma göre "Reklam" aracı olmayan ve YKY ile ilgili şiirlerin burada yayınlanmasında bir mahzur yok. Bu durumda Necip Fazıl, Yahya Kemal, Arif Nihat Asya ve benzeri şairlerin şiirlerinin de yayınlanması bir mahzur teşkil etmez diye düşünüyorum. Nazım Hikmet Ran'ın şiirleri için yapılan uygulama bu yazdığım ve benzeri şairleri için de uygulanmalı ama silinenler geri getirilebilir mi acaba?. Bir sürü emek verdik çünkü.Selamlar.--Hasan Sami 10:05, 4 Şubat 2007 (UTC)

telif ibareleri[değiştir]

kaynak metinlere telif ibaresi koyarken, kimin niye itiraz ettigini de belirtin lutfen 69.251.20.244 20:02, 13 Şubat 2007 (UTC)

Yöneticilik[değiştir]

Ben vikipedi'deki kurallara göre gidiyorum ama biraz daha yumuşatılmış şekliyle ama hiç bir vikide de kullanıcının kayıt olur olmaz tek bir katkısı bile olmadan verdiği oyu geçerli saymazlar diye düşünüyorum --Nosferatu 14:44, 9 Mart 2007 (UTC)

Selam[değiştir]

Selam arkadaşım. Ben aynı kullanıcı ismi ile Vikipedi'de aktif olarak vakit geçiriyorum. Daha çok kimya konularında yazıyorum orada. Bu siteye de kimya ile ilgili bişeyler yapabilirm diye üye oldum . Fakat haftalardır bi katkıda bulunamadım. Çünkü burada işler nasıl yürür bir türlü çözemedim. Aslında bi Kaynakça site ama hep türküler ve halk edebiyatı parçalarından oluşuyo. Birkaç da hukuk maddesi var. Ben buraya ne gibi bi faydada bulunabilirim sence? Yani burada yapılmak istenen ne? Bi son değişiklikler devriyesi olarak burada pek fazla bişey yapılamadığını da görüyorum maalesef. Buraya bi canlılık kazandırabilmek için Vikipedi'deki bağzı sayfalardan buradaki sayfalara bağlantılar da verdim ama burda aktivite çok az. Oysa ki Vikipedi'ye üye olan çoğu kullanıcı buraya da üye. Ben ne gibi bi yardımda bulunabilirim. Beni biraz yönlendir lütfen...--Maderibeyza 15:00, 12 Mart 2007 (UTC)

Merhaba[değiştir]

Merhaba Absar, buraya arasıra uğruyordum. Katkı yapmayı artarak sürdürmeyi düşünüyorum. Sevgiler. --Metal Militia 14:58, 16 Mart 2007 (UTC)

KUR'AN [değiştir]

Sevgili Yönetici! Kur'an meallerine kur'an denmiş ;bence bu yanlış. Ayrıca hangi mealolduğu (elmalı orjinal,sadeleştirmeidiyanet vakfı vs) her surede belirtilmeli. Vikipedi'de ise kaynak olarak arapçası olmayan meal verilmiş, kıyaslama imkanı yok. Birde ingilizce vikikaynakla arasında interwiki bağlantısı olursa mükemmel olacak. değerli katkılarınız için teşekkürler.bak:vikipedi inşirah maddesi--Baba 04:11, 2 Eylül 2007 (UTC)

Radyo programcıları[değiştir]

Merhaba ben kendimi eklemeye çalıştım ama radyo programcıları sayfası feci karıştı, yardım etmen mumkun mu ? madde olarak ekleyemedim "M" başlığı altına kendimi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Radyo_programc%C4%B1lar%C4%B1

Tesekkurler, Mephistophales

Şablon Yardımı[değiştir]

Değerli Yönetici,

http://tr.wikisource.org/wiki/Ruh-ul_Mesnevi/Mukaddime

sayfasını üç sayfaya bölmeye çalışıyoruz.Ama olmadı. Nasıl yapacağımızı bana veya gruba mesaj atarsanız sevinirim . Çünkü sayfa çşablon ve tasarımı bana ait bir sorumluluk . Peşinen teşkkür ederim.

NOT:Vikikaynakta tercihlerden emailinizi girmemişsiniz.

selamlar.--Pinarsan83 09:05, 14 Aralık 2007 (UTC)

Merhaba[değiştir]

Merhaba Absar. Uzun bir süredir burada yokmuşsun baktığıma göre. Ben Serhat. Yeniden dönmüş olman çok güzel. Burada sana iyi çalışmalar dilerim. Bu arada Hoşgeldin şablonunun sonundaki imzayı niçin sildin? Biz onu imza atmaya uğraşmamak için kolaylık olsun diye eklemiştik--Srhat mesajFace-wink.svg 18:06, 2 Mayıs 2008 (UTC)

Teşekkürler[değiştir]

Teşekkür ederim. Her ne kadar yeterli olmasa da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.--Suelnurileti 15:09, 3 Mayıs 2008 (UTC)

eski bi dost[değiştir]

nasılsın iyi misin ne yapıyon işler nasıl gidiyo kendine iyi davarn

Your admin status[değiştir]

Hello. I'm a steward. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus recently. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on wikis with no inactivity policy.   You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on trwikisource, where you are an administrator. Since that wiki does not have its own administrators' rights review process, the global one applies.   If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights, and demonstrate a continued requirement to maintain these rights.   We stewards will evaluate the responses. If there is no response at all after approximately one month, we will proceed to remove your administrative rights. In cases of doubt, we will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact us on m:Stewards' noticeboard.   Best regards, Rschen7754 04:23, 17 Temmuz 2014 (UTC)

Your account will be renamed[değiştir]

08:37, 20 Mart 2015 (UTC)