Vikikaynak:Köy çeşmesi

Vikikaynak sitesinden
(VK:KÖY sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Gtk-go-back-ltr.svg Topluluk sayfaları
VikiKaynak topluluğunun genel tartışma alanı

Köy çeşmesine hoş geldiniz.

Filing cabinet icon.svg
VK:KÖY

Yeni bir başlık açmak için buraya tıklayın. Lütfen dört adet tilde (~~~~) kullanarak yazınıza imza ve tarih ekleyin. Tartışma ve oylamalarda kişisel saldırı ve sataşmanın yasak olduğunu, görüşlerinizi bildirirken iyi niyetli bir tutum taşımayı unutmayın. Eğer bir kullanıcı ile ilgili şikâyetiniz olacaksa bunu şikâyet sayfasında belirtmeniz gerekmektedir.


Wiki Loves Folklore[değiştir]

WLL Subtitled Logo (transparent).svg

Hello Folks,

Wiki Loves Love is back again in 2020 iteration as Wiki Loves Folklore from 1 February, 2020 - 29 February, 2020. Join us to celebrate the local cultural heritage of your region with the theme of folklore in the international photography contest at Wikimedia Commons. Images, videos and audios representing different forms of folk cultures and new forms of heritage that haven’t otherwise been documented so far are welcome submissions in Wiki Loves Folklore. Learn more about the contest at Meta-Wiki and Commons.

Kind regards,
Wiki Loves Folklore International Team
— Tulsi Bhagat (contribs | talk)
sent using MediaWiki message delivery (mesaj) 06.15, 18 Ocak 2020 (UTC)

Movement Learning and Leadership Development Project[değiştir]

Hello

The Wikimedia Foundation’s Community Development team is seeking to learn more about the way volunteers learn and develop into the many different roles that exist in the movement. Our goal is to build a movement informed framework that provides shared clarity and outlines accessible pathways on how to grow and develop skills within the movement. To this end, we are looking to speak with you, our community to learn about your journey as a Wikimedia volunteer. Whether you joined yesterday or have been here from the very start, we want to hear about the many ways volunteers join and contribute to our movement.

To learn more about the project, please visit the Meta page. If you are interested in participating in the project, please complete this simple Google form. Although we may not be able to speak to everyone who expresses interest, we encourage you to complete this short form if you are interested in participating!

-- LMiranda (WMF) (talk) 19.01, 22 Ocak 2020 (UTC)

Şiir ve İnşa makalesini eklemek.[değiştir]

Sayfayı açamıyorum. Vandalizm gerekçesi ile otomatik olarak reddediyor. ekleyeceğim metin, işlenmiş metin değil, özgün halinin çeviriyazısı. kaynağım da şu: http://katalog.marmara.edu.tr/muyayinevi/YN521.pdf (PDF sayfası 62- 66) Satirdan kahraman (mesaj) 00.16, 23 Ocak 2020 (UTC)

Wikisource Conference in Warsaw[değiştir]

Dear Wikisource Community,

Meeting the Wikisource community expectations, we are working with Wikimedia Polska and Wikimedia Foundation on organiziing the 2nd Wikisource Conference in Warsaw. We already had a survey that showed high interest in the Conference within the community. We also had recently a meeting on the conference organization process and its requirements. However, we are still at a very early stage of the Conference organization process. But we are hoping this event will happen in September this year.

In order to apply for Wikimedia Foundation support, we need some input from the community about the Conference goals and the community expectations. If you are a wikisourcian, you wish to participate the conference or you wish to help the Wikisource community that the conference take place, please fill the short survey linked below before January 29 (due to short deadline for grant applications). Please, also share this request among Your communities. Here is the link to the survey

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7FnFgMLPHeyWtBqjgXwLDYvh5vxeTnsZ0OIjTdSDrZlX0PA/viewform

Feel free to contact us, if you have any questions, suggestions, proposals, or if you wish to help us in any other way.

On behalf of the Organizing Commitee,

Nicolas Vigneron

Satdeep Gill

Ankry

Askeri Ceza Kanunu'nu Düzenlemek[değiştir]

https://tr.wikisource.org/wiki/Askeri_Ceza_Kanunu bağlantısındaki Kanun'u 1982 Anayasası gibi düzenli bir içeriğe dönüştürelim. Halledeyim dedim ama tablo oluşturma konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

Additional interface for edit conflicts on talk pages[değiştir]

Sorry, for writing this text in English. If you could help to translate it, it would be appreciated.

You might know the new interface for edit conflicts (currently a beta feature). Now, Wikimedia Germany is designing an additional interface to solve edit conflicts on talk pages. This interface is shown to you when you write on a discussion page and another person writes a discussion post in the same line and saves it before you do. With this additional editing conflict interface you can adjust the order of the comments and edit your comment. We are inviting everyone to have a look at the planned feature. Let us know what you think on our central feedback page! -- For the Technical Wishes Team: Max Klemm (WMDE) 14.15, 26 Şubat 2020 (UTC)

Ana sayfa düzenlemesi hakkında[değiştir]

sevgili gönüllüler, @Iskenderbalas, @Magurale, @𐰇𐱅𐰚𐰤, @Samizambak, @Sabri76, @HakanIST @Kibele @ToprakM, @LuCKY ve @Emineozveri. Aktif sayıldığınızdan özellikle sizlere seslendim. Ana sayfamız, en son 2017 yılında düzenlenmiş ve ufak bakımlar gerekiyor. Bunu yaparken de ilk düşündüğüm şey, yeni bir kullanıcının mevcut metinlere hızlıca erişim sağlayabilmesi ve istediği türe hızlıca ulaşabilmesi. Mevcut ana sayfa bu yönden eksik kalmakta. O yüzden sizin görüşlerinizi bekliyor ve o zamana kadar da sizlere, kendi düşüncelerimi aktarıyorum. (Burada görmek istediğiniz içeriği, Vikikaynak'ın diğer dillerine giderek ana sayfalarından görebilirsiniz.)

  • Başlığın, Vikikaynak'ın dizinie de yer verebilecek şekilde böyle bir başlık ile değiştirilmesi
  • Kardeş projeler kısmının, sayfanın altına, telif çubuğunun üstüne, yerleştirilmesi,
  • Diğer Dillerde Vikikaynak kısmının, kardeş projeler boyutuna küçülterek onun yerine alınması,
  • Diğer Dillerde Vikikaynak'ın boş kalan kısmına Vikikaynak'ı keşfet şablonunun koyulması, (koyulmadan önce şablondaki başlıklar düzenlecektir)
  • Yeni eklenen metinler kısmı da aynı boyda ve aynı yerinde [| İngilizcedeki] "New Texts" şablonunun uyarlaması şu [| şablonla] değiştirilecek. --Satirdan kahraman (mesaj) 16.46, 7 Mart 2020 (UTC)

Romanlar Hususu[değiştir]

Burada sahibi vefat etmiş kişilerin romanlarını ekleyebiliyor muyuz? Ekleyebiliyorsak bu durum yabancı bir yazar için de geçerli olur mu? Dr.Suskun (mesaj) 22.37, 25 Mart 2020 (UTC)

Muhtemelen evet. @Satirdan kahraman'a danışabilirsiniz. - Felecita (mesaj) 05.31, 26 Mart 2020 (UTC)
İlginiz için minnettarız. Burası damla damla katkılarla çok güzel bir yer oluyor. Bunun için de en hassas konumuz telif haklarıdır. Eser sahibinin ölümünün üzerinden yetmiş yıl geçmesiyle eser, telif hakkı koruması altından kalkar ve kamu malı sayılır. Böylece buraya ekleyebiliriz. Telif hakkındaki diğer sorularınız için https://tr.m.wikisource.org/wiki/Yard%C4%B1m:Telif sayfasına bakabilir, sayfama mesaj bırakabilirsiniz, esenlikle. Satirdan kahraman (mesaj) 09.45, 26 Mart 2020 (UTC)

Metin sayısı[değiştir]

Anasayfada görüntülenen metin sayısı halihazırda en az 1 iç bağlantıya sahip maddeleri temel almakta ve bu durum bazı maddelerin toplam sayıya eklenmesine engel olmakta. Hesaplama yöntemini değiştirmek için ise topluluk onayı gerekli. Bilginize. --Superyetkin (mesaj) 17.22, 28 Mart 2020 (UTC)

Destekliyorum. - Felecita (mesaj) 10.35, 30 Mart 2020 (UTC)
Destekliyorum.--Dr.Suskun (mesaj) 16.52, 30 Mart 2020 (UTC)

@Superyetkin çok kalabalık bir topluluğumuz yok, olanı da onayladı, iletebilir miyiz? Satirdan kahraman (mesaj) 19.39, 30 Mart 2020 (UTC)

İletildi. --Superyetkin (mesaj) 20.14, 30 Mart 2020 (UTC)