Kullanıcı mesaj:Uncitoyen

Vikikaynak, özgür kütüphane
(Kullanıcı mesaj:Uğurkent sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Uncitoyen, özgür içerikli yayımların yer aldığı çevrim içi kütüphane projesi VikiKaynak'a hoş geldin!

VikiKaynak özgürdür. Sen dahil isteyen herkes katkıda bulunabilir.
Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!

TELİF HAKKI İLE KORUNAN HİÇBİR ESERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKTİĞİNİ UNUTMA!

Lütfen öncelikli olarak telifli içerik hakkında bilgi edin.

VikiKaynak'a nasıl başlarım diye düşünmene gerek yok, ihtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Yardım istemekten ve soru sormaktan çekinme, VikiKaynak kullanıcıları sana yardımcı olacaklardır.

VikiKaynak, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Açık içerikli ders kitapları oluşturmak istiyorsan VikiKitap'a

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

kibele 11:03, 24 Temmuz 2014 (UTC)

Başvuru[değiştir]

Selam Sabri76, Vikikaynak:Hizmetlilik başvurusu/Uğurkent oylamayı kapatabilir misin? İyi çalışmalar. Uğurkent (mesaj) 21:15, 5 Ağustos 2014 (UTC)

Tamamdır, kapatıyorum. Zaten şu an katkılara bakınca hizmetli ihtiyacı gözükmüyor. Zaten ben de ayda birkaç kere girip madde siliyorum.--вяí¢αи76ileti 14:46, 22 Ağustos 2014 (UTC)

Uğurlar[değiştir]

Hizmetli seçilməyinizə görə təbriklər! Uğurlar!--Emin (mesaj) 10:36, 10 Şubat 2015 (UTC)

Desteğiniz ve nazik mesajınız için teşekkürler. Umarım bu görevi sizin gibi kullanıcılarla birlikte iyi yapabileceğimi düşünüyorum. Uğurkent (mesaj) 14:52, 10 Şubat 2015 (UTC)

Ah Güzel İstanbullu[değiştir]

Bu eski bir İzmir Türküsü.Yunanistanda Γιωργίτσα olarak biliniyor.İzmirden derlenmiştir.https://www.youtube.com/watch?v=NejvcWqugqU burda derleşinin öyküsü var.Burda bu türkünün mübadiller tarafından Güzel İstanbullu olarak söylendiğini ayrıca görüyoruz.Türküler biliyorsun belli kişilerden derlenir.Sonradan bazı sanatçılar bunu söyler ve türkü ünlü olur. Bu arada bana mesaj attıktan sonra sonucu bekledikten sonra silmeniz daha etik olurdu.

Bir örnek. https://www.youtube.com/watch?v=K6GNRJegZV0 önce bant kaydı var.Eğer sizin düşündüğünüz gibi olsa bu türkü gün yüzüne çıkmazdı.Tek kaynak olarak bakarsak.

Yunan kaynakları[değiştir]

Ah Güzel İstanbullu[değiştir]

http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=Lyrics&act=details&song_id=996 Yunanca sözler.Ayrıca burada Youtube bağlantıda var.


Enver Paşa'nın Resmi Sicili[değiştir]

Selamlar. Enver Paşa'nın Resmi Sicili isimli bir belge eklemiştim. Silinmiş. Neden acaba? Nerede hata yaptım öğrenebilir miyim? Telif sıkıntısı olmaması lazım, Osmanlı Devleti'nin resmi belgesi ve 1918 tarihli, üzerinden 97 yıl geçmiş. Yanıt verirseniz memnun olurum. Başka belgelerle Vikikaynak'a katkıda bulunmak istiyorum. Sultan Galiyev (mesaj) 06:47, 5 Ağustos 2015 (UTC)

Sana da selamlar. Kaynağı gösterebilir misiniz? İnternette araştırdığımda bulamamıştım. Kaynağı belirtebilirseniz maddeyi geri getirebilirim. Uğurkent (mesaj) 13:21, 5 Ağustos 2015 (UTC)

İstifa bildirimi[değiştir]

NOT: Bu mesaj Vikikaynak'taki aktif ve deneyimli kullanıcılara yollanmıştır.

Selamlar. Meta'ya istek yolladım, Vikikaynak'taki hizmetliliğimin geri alınması için. Çok ilgilenmek istemesem de zamanında aktif hizmetli olmadığından burada hizmetli olmuştum. Ancak, sınavlardan ötürü kısıtlı olan vaktimi sadece vikisözlüğe ayırmayı düşünüyorum. Belki çok fazla iş yoğunluğu olmayan burada hizmetli olmayı düşünürsün diye sana haber vereyim dedim. Kolay gelsin --вяí¢αи76ileti 16:14, 17 Eylül 2015 (UTC)

Tebrikler[değiştir]

Tekrardan hizmetli seçildiğiniz için tebrik ederim. Oylamayı Vikikaynak:Hizmetlilik başvurusu/Satirdan Kahraman2‎ sayfasına kopyaladım. Mümkünse Vikikaynak:Hizmetlilik başvurusu‎ sayfasındaki bu başvuru sırasında yapılan değişiklikler için geçmiş birleştirme yaparsanız iyi olur. Sonra bu oylar nereden çıktı demesinler. :) Uğurkent (mesaj) 09.27, 3 Haziran 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]