Kullanıcı mesaj:Sultan Galiyev

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Enver Paşa'nın Resmi Sicili[değiştir]

Selamlar. Enver Paşa'nın Resmi Sicili isimli bir belge eklemiştim. Silinmiş. Neden acaba? Nerede hata yaptım öğrenebilir miyim? Telif sıkıntısı olmaması lazım, Osmanlı Devleti'nin resmi belgesi ve 1918 tarihli, üzerinden 97 yıl geçmiş. Yanıt verirseniz memnun olurum. Başka belgelerle Vikikaynak'a katkıda bulunmak istiyorum. Sultan Galiyev (mesaj) 06:47, 5 Ağustos 2015 (UTC)

Sana da selamlar. Kaynağı gösterebilir misiniz? İnternette araştırdığımda bulamamıştım. Kaynağı belirtebilirseniz maddeyi geri getirebilirim. Uğurkent (mesaj) 13:21, 5 Ağustos 2015 (UTC)
Selamlar Uğurkent. Kaynağı Şevket Süreyya'nın Enver Paşa kitabı. 3. cilt sayfa 657. Kendi ellerimle dizdim. :) İnternette yok bu sicil ve bence çok önemli. VikiKaynak'ta ilk kez bir belge paylaştım. Usulü bilmiyorum. Fotoğrafını mı göndermeliyim? Vikipedi'de Enver Paşa maddesini geliştirirken bu belgeye gönderme yapmam gerekti, o yüzden eklemek istedim. Bu arada telif sıkıntısı olmaz çünkü Şevket Süreyya'nın bir ürünü değil, Osmanlıca resmi bir belgenin Latin harfleriyle yazılmış hali... Bu onaylanırsa Cemal Paşa'nınkini de ekleyeceğim.Sultan Galiyev (mesaj) 22:02, 5 Ağustos 2015 (UTC)
Maddeyi geri getirdim. Vikikaynak'ta bildiğim kadar ilk defa böyle bir madde var sicil ile ilgili. Başka Vikikaynak'larda madde sekmesinin yanında dosya seçenekleri olur. İlgili kitabın, belgenin resmini ekleyebilmek için. Gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Uğurkent (mesaj) 09:58, 6 Ağustos 2015 (UTC)