Vikikaynak:Köy çeşmesi/Arşiv/2020/Temmuz

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Feedback on movement names[değiştir]

Merhaba. Apologies if you are not reading this message in your native language. Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin. if necessary. Teşekkürler!

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 19.39, 2 Temmuz 2020 (UTC)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.

  • Mesajda bahsedilen mektubun çevirisi Meta'da yer almaktadır, bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. --justinianus 12.47, 5 Temmuz 2020 (UTC)

Announcing a new wiki project! Welcome, Abstract Wikipedia[değiştir]

Sent by m:User:Elitre (WMF) 20.13, 9 Temmuz 2020 (UTC) - m:Special:MyLanguage/Abstract Wikipedia/July 2020 announcement

  • Mesajın çevirisi Meta üzerinden yapılmıştır. --justinianus 14.18, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Arama sonuçlarının Vikiveri ile ilişkilendirilip genişletilmesi üzerine bir öneri[değiştir]

Azerice Vikikaynak'ta bir özellik dikkatimi çekti ve arama yaparken çok işime yaradığı için buraya getirmek için de görüşlerinize sunuyorum: Azerice Vikikaynak'taki Nesimi araması karakter farklılığı sebebiyle bir sonuç vermiyor. Sonuçların altında Vikiveri aramasıyla ilgili sayfa çıkıyor ki böylece doğrudan aradığımız sayfayı ya da yakın anlamlı sayfalara erişmek için hızlı bir seçenek olacak Vikiveri sorgusunu da getiriyor. Böylece sorgunun dördüncü satırındaki "Imadaddin NasimiPoet and writer (1369–1417) ♂; Turkmen poet" metni ile bütün Viki projelerindeki sonuçlarına tek tıklamayla erişebiliyoruz. Aramadaki bu kolaylığın herkesçe kullanılması gerekli düzenlemeyi yapmayı görüşlerinize sunuyorum, esenlikler. Satırdan Kahraman (mesaj) 21.06, 15 Temmuz 2020 (UTC)

  • Aramaları kolaylaştıracağını düşündüğüm bir öneri, bence bizde kullanıma da uygun. Arama sonuçlarında sadece Türkçe metinleri gösterecek şekilde ayarlanabilirse daha da iyi olur diye düşünüyorum. --justinianus 12.25, 16 Temmuz 2020 (UTC)
  • @ToprakM gerekli teknik işlemleri sağlayabilir miyiz? Satırdan Kahraman (mesaj) 11.02, 22 Temmuz 2020 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı --ToprakM 11.25, 22 Temmuz 2020 (UTC)
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.'

Bot politikası[değiştir]

Selamlar. Vikikaynak'taki botlarla alakalı prosedür sayfalarının eksikliğini gördükten sonra bir bot politikası ve ek olarak bir başvuru sayfası oluşturdum. Fikir birliğine varırsak bence bu politikayı kabul edelim, daha sonra botlarla ilgili başvuruları kabul etmeye başlayabiliriz. Sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.47, 23 Temmuz 2020 (UTC)

  • Destek Destek--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.47, 23 Temmuz 2020 (UTC)
  • Destek Destek Her geçen gün bir güzel insan, bir güzel teklifle bir parça daha güzelleştiriyor. Satırdan Kahraman (mesaj) 19.54, 23 Temmuz 2020 (UTC)
  • Destek Destek Bir eksikliği daha dolduruyoruz. --justinianus 10.59, 24 Temmuz 2020 (UTC)
  • Hemen hemen bir aya yakın zaman geçmiş, itiraz gelmemesi durumunda 24 saat sonra politikanın kabul edileceğini duyuruyorum. --Satırdan Kahraman (mesaj) 21.44, 17 Ağustos 2020 (UTC)