Kullanıcı mesaj:Evrifaessa

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Hoş geldin Evrifaessa!


Merhaba Evrifaessa; güvenilir, özgür ve kapsamıyla tarihteki en büyük kütüphaneyi oluşturma amacıyla yola çıkmış VikiKaynak'a hoş geldin!

VikiKaynak, telif hakkı serbest olan eserlerin eklenebildiği özgür bir kütüphanedir. Bu nedenle TELİF HAKKI SAKLI OLAN ESERLERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKİYOR, BUNU SAKIN UNUTMA. Telif hakkı ile ilgili daha fazla bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsin.

VikiKaynak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsun, şu sayfa senin işini görecektir.

Studying Star Wars.jpg

Burada ne mi yapabilirsin? Yapılabilecek pek çok şey var. Dilersen burada bulunmayan bir eseri ekleyebilirsin. Nasıl ekleyeceğinle ilgili bilgileri burada bulabilirsin. Sadece cesur ol ve katkıda bulun!

İlgi alanındaki bir madde burada var ama düzensiz mi görünüyor? Sorun değil, yalnızca sayfanın üstündeki "Değiştir" tuşuna bas, açılan sayfada istediğin gibi değişikliklerini yap ve kaydet. İşte bu kadar basit!

Nasıl düzenleme yapacağınla ilgili detaylı bilgiler için seni şuraya alalım.

Daha fazla detay istiyorsan İçindekiler sayfamıza bir göz atabilirsin. Hadi, kendine güven ve değiştirmeye başla!

Topluluk olarak gerekli duyuruları ve paylaşımları Köy Çeşmesinde bulabilirsin.

Topluluk portalımız da ziyaretine açık. Burada yapılacak işleri bulabilir ve hatta kendi önerilerini paylaşabilirsin.

Bir sorun olursa VikiKaynak kullanıcıları yardıma hazır. Mesaj sayfalarımıza uğraman yeterli.
Mesajını yazdıktan sonra sonuna dört adet tilde (~~~~) koymayı ya da Signature button.png butonuna basmayı unutma, böylece mesajı atanın sen olduğunu anlayalım. Face-smile.svg

Eğer kullanıyorsan Telegram kanalımıza da katılabilirsin. Buraya tıkla ve aramıza katıl!

Hadi! VikiKaynak seni ve güzel katkılarını bekliyor. İstersen aşağıdaki kutucuktan eklemek istediğin metni yazarak hemencecik eklemeye başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar! Satırdan Kahraman (mesaj) 19.47, 22 Haziran 2020 (UTC)


Bir bot talebi[değiştir]

Selamlar hocam, nasılsın? Bir konuyu bota yükleyebilir miyiz diye danışmak istedim: buradaki yeni sayfaları, [Şablon:Yeni metinler|bu arkadaşa] söyleyecek bir bot yapabilir miyiz? --Satırdan Kahraman (mesaj) 10.06, 31 Temmuz 2020 (UTC)

Selamlar, bayramdan sonra detaylıca konuşalım bu konuyu. Sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 06.13, 1 Ağustos 2020 (UTC)

Selamlar, müsait misiniz hocam? :) Satırdan Kahraman (mesaj) 18.24, 12 Eylül 2020 (UTC)

@Satirdan kahraman, merhaba. ne yazık ki şu sıralar vikipedi üzerinde twinkle'ı baştan uyarlamak için çalıştığımdan çok müsait olamayacağım bot için. iyi çalışmalar.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 06.33, 13 Eylül 2020 (UTC)

Bir bot talebi[değiştir]

Selamlar, Fransızca Vikikaynak'ta istinsah istatistiklerini takip eden bir bot varmış: https://fr.wikisource.org/wiki/Utilisateur:BookwormBot. Buna bakabilir misin, bize getirebilir ya da getirilmesi için teklifte bulunabilir misin? --Satırdan Kahraman (mesaj) 21.39, 17 Ağustos 2020 (UTC)

@Satirdan kahraman, Vikikaynak'ın yapısını çok bilmediğimden incelememe rağmen çok bir şey anlayamadım açıkçası. Ama sahibiyle iletişime geçip buraya getirmesini isteyebiliriz eğer faydalı bir botsa.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 06.41, 18 Ağustos 2020 (UTC)
https://tr.wikisource.org/wiki/Mod%C3%BCl:ProofreadStats ile çalışıyor. Hangi eser istinsah edilecek, hangi eser istinsah edilmiş tadında bir istatistikler bütünü sunuyor anladığım kadarıyla. Zahmet olmazsa -en çok tecrübeniz dolayısıyla bu ricada bulunuduğumu ekleyerek- botu getirebilir miyiz? --Satırdan Kahraman (mesaj) 10.46, 18 Ağustos 2020 (UTC)