Kullanıcı mesaj:Hasan Sami

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Merhaba Hasan Sami; güvenilir, özgür ve kapsamıyla tarihteki en büyük kütüphaneyi oluşturma amacıyla yola çıkmış Vikikaynak'a hoş geldin!

Vikikaynak, telif hakkı serbest olan eserlerin eklenebildiği özgür bir kütüphanedir. Bu nedenle TELİF HAKKI SAKLI OLAN ESERLERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKİYOR, BUNU SAKIN UNUTMA. Telif hakkı ile ilgili daha fazla bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsin.

Vikikaynak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsun, şu sayfa senin işini görecektir.

Studying Star Wars.jpg

Burada ne mi yapabilirsin? Yapılabilecek pek çok şey var. Dilersen burada bulunmayan bir eseri ekleyebilirsin. Nasıl ekleyeceğinle ilgili bilgileri burada bulabilirsin. Sadece cesur ol ve katkıda bulun!

İlgi alanındaki bir madde burada var ama düzensiz mi görünüyor? Sorun değil, yalnızca sayfanın üstündeki "Değiştir" tuşuna bas, açılan sayfada istediğin gibi değişikliklerini yap ve kaydet. İşte bu kadar basit!

Nasıl düzenleme yapacağınla ilgili detaylı bilgiler için seni şuraya alalım.

Daha fazla detay istiyorsan İçindekiler sayfamıza bir göz atabilirsin. Hadi, kendine güven ve değiştirmeye başla!

Topluluk olarak gerekli duyuruları ve paylaşımları Köy Çeşmesinde bulabilirsin.

Topluluk portalımız da ziyaretine açık. Burada yapılacak işleri bulabilir ve hatta kendi önerilerini paylaşabilirsin.

Bir sorun olursa Vikikaynak kullanıcıları yardıma hazır. Mesaj sayfalarımıza uğraman yeterli.
Mesajını yazdıktan sonra sonuna dört adet tilde (~~~~) koymayı ya da Signature button.png butonuna basmayı unutma, böylece mesajı atanın sen olduğunu anlayalım. Face-smile.svg

Eğer kullanıyorsan Telegram kanalımıza da katılabilirsin. Buraya tıkla ve aramıza katıl!

Hadi! Vikikaynak seni ve güzel katkılarını bekliyor. İstersen aşağıdaki kutucuktan eklemek istediğin metni yazarak hemencecik eklemeye başlayabilirsin. Şimdiden iyi çalışmalar! ~~~~

--AbSar 23:04, 11 Mayıs 2006 (UTC)

Sağol Hasan Sami Trafik kazası önce kayınbiraderi kaybettik bir hafta sonra kanserden amcamı hayat devam ediyor sıra bize gelene kadar yaşamaya iyi şeyler çıkarmaya devam edicez. İsmindeki mavilik iç bağlantıyı sildiğin için çıkmış eğer imzanı attığın zaman çıkmıyorsa alttaki kullanıcı Hasan Sami yazan kısmı kopyala yapıştır yap iç bağlantı oluşur

[[Kullanıcı:Hasan Sami| Hasan Sami]]

--Nosferatü 06:57, 10 Mayıs 2006 (UTC)

İmzanızala ilgili[değiştir]

Büyük bir ihtimalle Tercihler sayfasında Ham imza kutucuğunu işaretlemişsiniz orayı kontrol ederseniz iyi olur --Nosferatü 11:09, 28 Mayıs 2006 (UTC)

Teşekkürler Nosferatü..--Hasan Sami 19:18, 29 Mayıs 2006 (UTC)

Madde eklenmesi ile ilgili[değiştir]

Kusura bakmayın dün yazmış olduğunuz mesajınıza cevap veremedim. Şu anda Vikisöz'de bir grup oluşumundan söz etmek çok zor bu yüzden kurallar ilkeler oluşturulamadı ama telif hakkı olanlar dışında özgür belgeleri buraya ekleyebiliyoruz. Hatırlatmakta fayda var ki türküler sayfasına hiç bir madde eklemedim benim yaptığım sadece kategori düzenlemesi idi. Zamanla burada da bir grup oluşacak ve gerekli düzenlemeler grubun ortak kararları ile alınacaktır. Saygılarımla--Nosferatü 17:21, 21 Haziran 2006 (UTC)

Eklediğiniz maddeler[değiştir]

Çalışmalarınız çok güzel. Ama eklediğiniz maddelere şiir sahibinin adını ve şiirin adınıda ekliyorsunuz. Sen de Gittin Sudan Bahanelerle 'deki gibi bence buna gerek yok. Zaten kategoriler ve isim belli. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.--Absarileti 12:05, 30 Haziran 2006 (UTC)

Erciyes Gazetesi[değiştir]

Bu maddenin burada olması için bir neden göremedim. Tam bir vikipedi maddesi. Bence silinmeye aday. Sizce?--Absarileti 07:54, 3 Ağustos 2006 (UTC)

"Şair"i "Yazar" dan ayırsak mı acaba?[değiştir]

Uğur bey , Roman, hikaye, oyun, makale... için "yazar" tamam da, şiir için ayrıca "Şair" kelimesini kullansak mı acaba? --Hasan Sami 20:25, 15 Haziran 2006 (UTC)

Uğur bey, Bu mesajı ilgili metnin yanında bulunsun diye yukarı yazmıştım. Haliyle görmemişsinizdir.. İlgilenebilir misiniz acaba? Selam.--Hasan Sami 18:58, 19 Haziran 2006 (UTC)

Merhaba Hasan Bey, önce tatile çıkmam ve daha sonra döndüğümde vikipedideki ve işimdeki yoğunluktan diğer projelere çok zaman ayıramadım. Tam olarak sorunu öğrenebilirsem, yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar --Ugur Basak 18:45, 21 Ağustos 2006 (UTC)

Benim için bir sorun yok fakat şimdi ingilizce vikikaynaktan kontrol ettim, öyle bir ayrıma gitmemişler. Sanırım, kategorizasyonu basit tutmak için olabilir. İyi çalışmalar--Ugur Basak 12:57, 21 Eylül 2006 (UTC)

Kategorileme[değiştir]

Merhaba, eklediğiniz maddelere genellikle başka kategorileride eklyorsunuz. Mesela çoğu şiir maddesinde edebiyat kategorisi de var. Bence şiirler eklenmemeli yani yazar ve şiirler kategorisi dışındakilerin bence gereği yok. Kolay gelsin. İyi çalışmalar. --Absarileti 12:10, 7 Ekim 2006 (UTC)

Tesekkurler[değiştir]

Benim hatam ama sebebi var. Köy cesmesini actim ilk. Orada aynen yaziyor "su an vikipedidekileri buraya aktariyoruz" diye. Ben de yardim edeyim dedim. Olmadı :( Özür...--SessizZurna 06:49, 26 Aralık 2006 (UTC)


Yeni düzenleme[değiştir]

Merhabalar Hasan Sami öncelikle yöneticilik için verdiğin desteğe teşekkürler. Daha önceden yapmış olduğumuz kategorilendirme sisteminde bir değişiklik yaparak kişilerde sayfa düzenine geçmek için bir çalışma yaptım. VikiKaynak:Kişiler-E sayfasındaki gibi soy isimlerine göre dizin oluşturarak, Albert Einstein sayfasına ulaşıyoruz ve Albert Einstein’in Atatürk’e yazdığı mektup sayfası gibi sonuçlandırmaya çalışıyoruz. İnandığım şey bu düzenle daha sistemli bir vikikaynağa ulaşacağımızdır. Destek verirsen sevinirim--Nosferatü 07:38, 19 Ocak 2007 (UTC)

sildiğim maddeler[değiştir]

Absar'a yazdığınız mesajı okudum ben de en kısa zamanda sildiğim maddeleri gözden geçirerek geri getirilmesi gereken maddeleri Nazım Hikmet Ran'da yaptığım düzenleme ile geri getireceğim (silinen maddeler için üzgünüm bir sürü emeğe yazık oldu fakat mecburiyetten )

--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 16:13, 4 Şubat 2007 (UTC)

nosferatü söylemiş. Bu konuda biraz çalışmak lazım. Yani YKY'nin yazrları ile alakalı. Silinen maddeler geri alınabilir o sorun değil. İyi çalışmalar. --Absarileti 14:21, 7 Şubat 2007 (UTC)

Vikikaynak sayfası gerekiyor[değiştir]

TCK Madde 215 (1) işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." Yasalar suç saydığından sayfa silinmiştir. Yalnız bir eksiğimiz var Tartışma:Aren Oportünizminin Niteliği sayfası silinmedi.Bu sayfada yazdıklarınızı Vikikaynak sayfası yapabilirmisiniz.

--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 08:28, 15 Şubat 2007 (UTC)

Bir süredir vikikaynak kurallarını oluşturmaya çalışıyorum. Tabiki benim sadece bu sayfaları düşünüp yazmam olamaz yaşadığımız bu ve benzeri problemlerde çözümde uzlaşıldığı zaman benzer durumlarda da aynı kararın verilebilmesi için kurallar sayfasının oluşturulması gerekiyor. Ben sayfayı oluşturdum ekleme yapılabilir VikiKaynak:Yasal durumlar tartışma sayfasını kullanarak kuralları geliştirebiliriz

--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 08:38, 16 Şubat 2007 (UTC)

Teşekkür[değiştir]

Yazdıklarınızı okurken Atatürk'ün bir sözünü anımsadım:

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inararak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.--Fuzûlî ileti 19:24, 8 Nisan 2007 (UTC)

Şapkalı Hasan Amca[değiştir]

Tamam Hasan Amca kızma. Ama sen o şapkaları kafalarına geçireyim derken şablon:Sureler kısmını da Şablon:Sûreler yapmışsın. E haliyle sayfa düzeni bozulmuş idi. Ben o yüzden şeyettimdi. Neyse sen yine de kızma. Bol güneşli, şapkalı günler dilerim... --Crystal ksmiletris.pngmaderibeyzamsj 09:56, 20 Ağustos 2007 (UTC)

Teşekkür[değiştir]

Katkılarımı gözden geçirdiğiniz için teşekkür ederim, Hasan Bey. Açıkçası buna ihtiyaç var. Her ne kadar özen göstersem de bazen benden bazen de orijinal kaynaktan ileri gelen hatalar olabiliyor. Saygılar....--Suelnurmesaj 19:44, 23 Ağustos 2007 (UTC)

Aman rica ederim Hasan Bey, sözlerinizle beni utandırdınız:) Mesajınızı henüz okuma fırsatı bulduğum için ancak cevaplıyorum. Öncelikle bahsi geçen kelime konusunda haklısınız. Aktarırken hiç dikkat etmemişim ama siz yazınca farkettim. Güzel sözleriniz için de tekrar teşekkürler.. Aslında çok daha fazlasını yapmak isterim ama elimden şimdilik bu kadarı geliyor. Düzeltileriniz yoluyla sağladığınız katkıdan dolayı ben size teşekkür ederim. Saygılar--Suelnurmesaj 16:57, 9 Ekim 2007 (UTC)
İyi bayramlar Hasan Bey, titiz ve nezaketli davranıp yine bana mesaj bıraktığınız için teşekkür ederim. Açıkçası yolun yarısına henüz gelmemiş ve üniversite dahil bütün öğrenim hayatı boyunca şapkalarla neredeyse karşılaşmamış bir kullanıcı olarak TDK ve Dil Derneği'nin yazım kılavuzlarında onlara rastlamak beni şaşırtıyor. Ancak bu konuda katı bir tutum içerisinde değilim. Ne şapkaları dil devrimine bir küfür ya da ihanet sayanlardanım, ne de her yeri şapkalarla donatalım diyenlerdenim. Bittabi dilin yazılı kısmıyla ilgili bu karmaşa bir sorundur ama ana sorunlarımızdan biri değildir kanaatindeyim. Vikilerdeki bakış açıma gelince; başkalarının katkıları üzerinde şapkayı takmak veya tam tersi çıkarmak suretiyle değişiklik yapmayı tercih etmiyorum. Ve fakat yapana da sözüm olamaz. Arzu ettiğiniz ve doğru bildiğiniz katkıları yapmak en doğal hakkınız. Saygılar....--Suelnurmesaj 20:38, 22 Aralık 2007 (UTC)

Akıncılar Marşı[değiştir]

Telif dışına çıkması için eser sahibinin ölümünden itibaren 70 yıl geçmesi gerekiyor.Bu yüzden şiiri sildim.

Antalya/Akseki Türkülerini aynı isimdeki kategoriye attım ama türkülerin isimleriyle sayfa oluşturulursa iyi olur--Nosferatu 16:38, 3 Ekim 2007 (UTC)

Katkılarınız[değiştir]

Lütfen doğru olduğuna inandığınız veya bildiğiniz katkılara devam ediniz yanlışsa bile birgün birisi mutlaka düzeltecektir--Nosferatu 14:29, 24 Ekim 2007 (UTC)

Sayın Hasan Sami Bey,

Sizi yakinen takip ediyorum. Vikikaynak Mesneviye katkılarınız öğretmen , öğrenci ve diyanet personelini ziyadesiyle mutlu eder. Selamlar.-- 3210  (T) 22:37, 14 Aralık 2007 (UTC)

Dost sitemi[değiştir]

Her zamanki gibi övgülerinizle beni utandırıyorsunuz Hasan Bey:) Haketmek için elimizden geldiği kadar çalışıyoruz. Aslında bu tip kişisel verileri -artık- yüksek sesle ifşa etmek pek tercihim değil ama sizin bir hayranınız ile gelişen diyaloğumuz esnasında söylemek lüzumu oluştu. Saygı bizden...--Suelnurileti 18:36, 1 Mayıs 2008 (UTC)

Büyük harf meselesi[değiştir]

Eğer doğrusunu bildiğiniz ciddi bir hata görüyorsanız düzeltmenizde fayda vardır diye düşünüyorum--Nosferatu 10:40, 15 Kasım 2008 (UTC)

Acaba?[değiştir]

Merhaba Sayın Pınar;

Sened-i İttifak maddesindeki "Şartı evvel, Şartı sani..." gibi ara başlıklar, maddenin başında olduğu gibi Arapça tamlama gereği; Şart-ı evvel, Şart-ı sani... şeklinde mi yazılmalı acaba? (Benim ki sadece bir düşünce) Selamlar.--Hasan Sami 03:54, 2 Mayıs 2009 (UTC)

  • Merhabalar Face-smile.svg Metnin tamamını buradan aldım ama Osmanlı Türkçesi veya Arapça dilbilgim olmadığı için yazım hataları var mı bilemiyorum. Bahsettiğiniz düzeltmeleri yapabilirseniz çok memnun olurum. Kolaylıklar dilerim... Pinar 10:33, 3 Mayıs 2009 (UTC)