Kullanıcı mesaj:Dr.Suskun

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Crystal ksmiletris.png Merhaba Dr.Suskun, özgür içerikli yayımların yer aldığı çevrim içi kütüphane projesi VikiKaynak'a hoş geldin!

VikiKaynak özgürdür. Sen dahil isteyen herkes katkıda bulunabilir.
Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!

TELİF HAKKI İLE KORUNAN HİÇBİR ESERİ BURAYA EKLEMEMEN GEREKTİĞİNİ UNUTMA!

Lütfen öncelikli olarak telifli içerik hakkında bilgi edin.

Wiki.png VikiKaynak'a nasıl başlarım diye düşünmene gerek yok, ihtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Yardım istemekten ve soru sormaktan çekinme, VikiKaynak kullanıcıları sana yardımcı olacaklardır.

VikiKaynak, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Açık içerikli ders kitapları oluşturmak istiyorsan VikiKitap'a

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

~~~~ Satirdan kahraman (mesaj) 09.46, 26 Mart 2020 (UTC)

Robinson Crusoe'nun Yeni Maceraları kaynağı hakkında[değiştir]

Hocam, eklediğiniz içeriğin kaynağını paylaşır mısınız? Satirdan kahraman (mesaj) 21.12, 27 Mart 2020 (UTC)

Köy Çeşmesi'ndeki duyuru hakkında[değiştir]

Köy Çeşmesi'ndeki metin sayacıyla ilgili duyuruya katılıp olumlu ya da olumsuz bir görüş bildirir misiniz, esenlikler. Satirdan kahraman (mesaj) 10.24, 30 Mart 2020 (UTC)

Cumhuriyet Senatosu Tutanakları Hakkında[değiştir]

Selamlar efendim, nasılsınız umarım iyisinizdir. Vikikaynak'ı uzun boylu karıştırdığım şu günde harika bir fırsatı atlamış olduğumuzu fark ettim. https://tr.wikisource.org/wiki/TBMM_Tutanaklar%C4%B1/18._D%C3%B6nem/4._Yasama_Y%C4%B1l%C4%B1/3._Birle%C5%9Fim/2._Oturum sayfasındaki tutanak düzenine hayran kalınmaz mı? Buna göre Cumhuriyet Senatosu tutanaklarını günlere, günleri oturumlara bölerek bu şablon aracılığıyla ekleyebiliriz, ne dersiniz? :) Satirdan kahraman (mesaj) 22.09, 22 Mayıs 2020 (UTC)

@Satirdan kahraman, tasarım güzel gözüküyor efendim. Müsait olduğum zaman diğerlerini de bu hale getirmeye çalışırım.

Saygılarımla…--Dr.Suskun (mesaj) 10.38, 23 Mayıs 2020 (UTC)

Merhabalar[değiştir]

Merhabalar sevgili katip. Viki'den yazdın, buralar hareketlendi, ne uğurlu eliniz varmış :) Bir iki ricada daha bulunacağım:

  • Topluluk portali güncellemelerini takip ediyorum, emeğine sağlık. Aklına gelebilecek her türden yapılacak maddeyi oraya yazalım. Hem ne yapacağımızı unutmayız hem de ne yapacağız diye düşünmekle zaman kaybetmeyiz vb.
  • Yine Portal'de 7. bin metin duyurusunu yapmışız ama yetmez! on bininci madde bilgisini bir an önce yazman lazım. o yüzden kolları sıvayıp geliştirelim burayı. Esenlikler, iyi çalışmalar. Satirdan kahraman (mesaj) 23.28, 24 Mayıs 2020 (UTC)
@Satirdan kahraman İsteklerinizi yerine getirmeye çalışacağım efendim. Destekleriniz için teşekkür ederim.Dr.Suskun (mesaj) 09.44, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Sizin için bir avuç kahve![değiştir]

Coffee berries, fresh-001.png Verdiğnizi önem, gösterdiğiniz ilgi ve yaptığınız katkılar için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yoğunlukta lazım olursa diye, biraz da hatırı adına bir kahve bırakıyorum, esenlikler. :)Satirdan kahraman (mesaj) 12.52, 31 Mayıs 2020 (UTC)

Vikikaynak Telegram Grubu[değiştir]

Selamlar hocam, nasılsınız?
Vikikaynak'ın diğer Viki projelerinden ayrılan kısmının netliği olduğunu düşünüyorum. Burası çok net çünkü burası bir kütüphane. Metin vardır, telif hakları izin veriyorsa koyarsınız ve okunur. Yapılacak en büyük müdahale aktarım sırasında yapılacak yazım yanlışlarını düzeltmek oluyor. Kütüphane alışkanlığınız var mıdır, benim ilk öğretimden bu yana var. Bu yüzden ne kadar önemli olduğunu tecrübe ettim. Lisansımın ilk yılında da ilk gittiğim üniversite binası kütüphaneydi. (fakültemden önce, evet) Hal böyle olunca böyle bir projeye gönülü olmanın benim için ne tür bir zevk olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ancak şu sıralar kitap raflarında ufak düzenlemeler gerekiyor. Zaten her kütüphane belirli zamanlarda gerek bazı salonlarını gerek tamammen binayı kapatıp temizlik, sayım yapmaz ki?
Bütün bu işleri hızlı ve dirsek temasında yapabilmek ve dahası için bir iletişiim kanalı kurduk, sizi bekliyoruz. Katılırsanız şeref vermiş olursunuz, esenlikler. Satirdan kahraman (mesaj) 18.03, 3 Haziran 2020 (UTC)
@Satirdan kahraman, efendim bir takım sebepler dolayısıyla Telegram grubuna katılamayacağımı üzülerek belirtmek istiyorum. --Dr.Suskun (mesaj) 18.32, 3 Haziran 2020 (UTC)