Vikikaynak:Hizmetlilik başvurusu/3210

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Kullanıcı:3210 Karşıtlık ve rahatsızlık vermek suretiyle vikikaynakta katkı yapmak yerine ortamı germeyi amaç edinen bir tavır takındığından erişimi süresiz olarak engellenmiştir.Aynı kullanıcı vikipedi'de kuklacı olduğundan dolayı erişimi süresiz olarak durdurulmuştur. Bu imzasız yorum Nosferatü (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 5
 Destek: 0
 Karşı: 5
 Tarafsız: 0
 Oran: %0

3210[değiştir]

Oy verin! (0/5/0) Oylama sona erdi.

3210 (TartışmaKatkılarİstatistikler)

Değerli Vikikaynak Camiası,

Vikikaynak yöneticiliğine aşağıdaki sebeplerden ötürü aday olmak ihtiyacı hissettim:

 • VİKİKAYNAĞA MESNEVİ ÇALIŞMA GRUPLARI MAARİFETİYLE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.
 • GAZAVAT-I HAYRETTİN PAŞA VB GRUPLARLADA VİKİKAYNAĞI GELİŞTİRMEKTEYİM.
 • ACEMİ KULLANICILARA DAHA BİR HOŞGÖRÜYLE YAKLAŞACAĞIMI VE ONLARI DESTEKLEYESEĞİMİN BİLİNMESİNİ İSTERİM.
 • VİKİKAYNAK ÇALIŞMALARINI ULUSLARARASI DÜZEYDE YAPMAK İSTİYORUM.
 • ESKİ YÖNETİCİLERİN ÇOĞUNUNDA YILLARDIR MEYDANDA OLMADIĞI MALUM. BU YÜZDEN YENİ YÖNETİCİLERE İHTİYAÇ VAR.
 • VİKİKAYNAĞIN EN ESKİ VE EN AKTİF ÜYESİ OLDUĞUMA GÖRE SANIRIM PROFESYONEL BİR YÖNETİCİ OLARAK YÖNETİCİLİĞE ADAY OLMAYA HAKKIM VAR.
 • UMARIM AYLARDIR ORTALARDA GÖZÜKMEYEN KULLANICILAR BİR ANDA ÖRĞÜTLENİP ORTAYA ÇIKMAZ.
 • YÖNETİCİLİĞİ BENDENİZ HADEMELİK MAKAMI OLARAK GÖRMEKTEYİM.YANİ HADİM OLAN HİZMET EDEN MAKAMI OLARAK GÖRMEKTEYİM.
 • KULLANICILARIN MESAJLARINA KARŞILIK VERMEME GİBİ BAZI ARKADAŞLARIMIZDA OLAN YANLIŞLAR BEN DE OLMAYACAKTIR.

DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM.-- 3210  (T) 06:16, 18 Şubat 2008 (UTC)

Olumlu Olumlu[değiştir]

Olumsuz Olumsuz[değiştir]

 1. Kesinlikle karşı - diğer projelerde kötü kuklaların ustası olan bir kişinin yönetici işlevlerini elde edebilecek derecede güvenilir olduğunu düşünmüyorum. --Pinar 09:49, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Vikikaynağa Aralık 2006 da giren ve saat 10.57 de kendi kullanıcı sayfasının editinden başka hiç bir editi bulunmayan ve iki senedir yani 2006 dan beri ortalarda gözükmeyen Pinar'ın aniden ortaya çıkıp karşı oyu yöneticimiz tarafından sayılırken her nedense Ankara'da bilgisayar öğretmeni olan Kullanıcı:Pinarsan83ın dünya kadar katkıları ve oyunun sayılmaması tek kelimeyle EDEP dışıdır. 4 Oyla seçilen yöneticimiz bunu neden yaptığını açıklamalıdır.-- 3210  (T) 22:37, 20 Şubat 2008 (UTC)
  Kukla konusuna gelince şu linkte insaf ehli için yeteri kadar açıklama mevcuttur. Sanırım yöneticilerin taraf olduğu örğüt olduğu dakkada yönetimde oy kullanmak için haberleştiği, hatta aylarca yıllarca ortalarda olmayan kullanıcıların oy kullandığı bir ortamda sanırım sanırım en iyi cevap SÜKUT olur. -- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
  Burada yöneticiliğe aday olan kişi ben değilim. Dolayısıyla katkılarımı eleştirmek size düşmez. Vikipedi'nin eski yöneticilerinden biri olduğumu ve katkılarımı orada yoğunlaştırdığımı biliyorsunuz. Buraya genellikle oturum açmadan katkıda bulunuyorum. Aday olduğunuzu da tesadüfen bu şekilde öğrendim. Kukla ustası bir kişinin yöneticilik işlevlerini elde etmesinin bu projenin özgürlüğünü tehlike altına alacağını düşündüğüm ve oylamaya kukla oylar karışabileceğinden endişe duyduğum için oy kullanma gereği duydum. Fakat oylama kuralları gereğince oyumun geçersiz sayılmasına karşı değilim. Yinede görüşlerimi paylaşma hakkım var ve sözlerimin arkasında olduğumu belirtmek isterim. --Pinar 05:55, 20 Şubat 2008 (UTC)
  Sanırım vikipedi de yönetici olmanız ise orada çevrilen 3210 nun kukla ilanı filmini daha bir açıklayıcı kılıyor. Nasıl biribirinize destek verdiğinizi ve Kullanıcı:3210 a karşı yapılanları daha bir iyi açıklıyor. Burda olduğu gibi bir edit iki sene sonra oy kullan ve oyun geçerli sayılsın yüzlerce editi olan kullanıcıların editlerini ve yönetici seçmelerini yok say iptal et. Kullanıcıların oylarını geçersiz saymak için Ruh-ul Mesneviye türkçe değil de ve silki oy kullanan kullanıcılar katkısız kalsınlar. İyi plan... Ama nereye kadar... Ruh-ul Mesnevi Türkçe değilmiş... Valla şu yaşananlar ŞAKA GİBİ ... Rüyadayım ve sanki kabus görüyorum sanki... Ruh-l mesnevi Türkçe değil derseniz size O zaman size türkçe nedir dersi vermek lazım. Bakınız Ruh-ul Mesnevi türkçe mi? Fransızca mı? Biliniz Vikikaynaktan Ruh-ul Mesneviyi yöneticimiz silsede başka alanlarda mevcut çok şükür . Hatırlarsanız w:Kullanıcı:3210 Vikipedi editlerini incelerseniz görürsünüzki sizlerle hep SİLME YANLIŞI konularında tartışmıştır. Aynen burda olduğu gibi . Ama burada tartışılacak bir şey kalmadı. her şey meydanda. -- 3210  (T) 23:07, 20 Şubat 2008 (UTC)
 2. Kesinlikle karşı - Diğer projelere baktığımda Pınar'a katılıyorum ve de vikikaynaktaki durumu göz önüne aldığımda bir sürü standart olmayan sayfa , vikikaynağın geneline jkatkı yapmayan bir kullanıcı görüyorum. Kesinlikle güvenilir olmadığını düşünüyorum--Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 3. Desteklemiyorum. Nedenleri için nereden başlamalı bilmem.
  Her ne kadar vikiler farklı projeler olarak görülse de neticede kardeş projeleriz. Bu kardeş projelerden biri olan Vikipedi'de süresiz engellenmiş bir kullanıcının burada yönetici olmasını prensip olarak doğru bulmuyorum. Üstelik kullanıcının çok kısa bir süre önce(yaklaşık bir ay) bir kuklasının daha ortaya çıkmış olması yanlışlarından ders almayıp hatalarında ısrarcı olduğunun göstergesidir. İlaveten Vikipedi'deki engellenme kayıtlarına bakıldığında kişisel saldırı, kuklacılık gibi her viki için geçerli olan temel kuralları ihlal etmiş olduğu görülmektedir.
  Herhangi bir kullanıcının katkı sayısı ya da katkılarının değeri onun daha iyi bir yönetici olacağının garantisi değildir. Yöneticilik için asıl önemli olan kavramlar güvenilirlik, tarafsızlık, adil olmak, soğukkanlılık, vs.. gibi noktalardır. Aday olan kullanıcının bu noktalarda zaafiyeti mevcuttur.
  ESKİ YÖNETİCİLERİN ÇOĞUNUNDA YILLARDIR MEYDANDA OLMADIĞI MALUM gibi bir ifadeyi ise son derece nezaketsiz bulmaktayım. Oysa nezaket, hoşgörü, iyiniyet olduğunu varsaymak gibi özellikler bir yöneticide olması gereken artılardır. Üstelik kullanıcının yukarıda, özet kutularında ve kullanıcı mesaj sayfalarında zaman zaman tercih ettiği büyük harf kullanımı, ki internet ortamında hele de vikilerde hoş karşılanmaz, üslubu konusunda hoş bir intiba bırakmıyor.
  Bu vesileyle kendisinin bilerek/bilmeyerek yapmış olduğu VİKİKAYNAĞIN EN ESKİ VE EN AKTİF ÜYESİ tesbitini yanlış bilgilenilmemesi için düzeltmek istiyorum. Absar, Kullanıcı:Ugur Basak , Kullanıcı:Egemensen, Nosferatü gibi daha eski ve dönem dönem gayet aktif olmuş kullanıcılarımız mevcuttur. Merak edenler geçtiğimiz kasım ayından bu tarafa aktif olan Kullanıcı:3210'un katkılarına buradan bakabilirler.
  Değineceğim bir diğer nokta da VikiKaynak için çok önemli olan telif hakları konusudur. Telifli içeriğin vikikaynağa eklenmesinde herhangi bir sakınca görmeyen kullanıcının yönetici olması sözkonusu dahi edilmemelidir. Oysa yöneticiliğe aday kullanıcının Tartışma:Mesnevi'ye düştüğü nottan -telifli olduğu gayet açık olan- Kuran'ı Kerim ile ilgili çalışmaların silinmesine muhalif olduğu izlenimini ediniyorum.
  Not: Hem kendi aralarındaki hem de aday kullanıcıyla olan bağları herkesin malumu olan Sürmene grubunun toplu oy kullanımından rahatsızlık duymaktayım. Zira bu kullanıcıların birlikte hareket eden hesaplar olduğu fikrindeyim.--Suelnurmesaj 20:26, 19 Şubat 2008 (UTC)
  Kukla hikayesinin nasıl tertip olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz. Lütfen şu linki dikkatle inceleyiniz.Belki insafa gelirsiniz ve bu iddialarınız karşısında utanırsınız Bu konuda en esaslı söz cemil Meriç'ten şöyle gelir :"ideolojiler idrake giydirilen deli gömlekleridir." Sanırım orada delice şeyler yapıldı ve ideolojiler esaslı rol oynadı. İdrakte kayboldu. Yoksa katkı sağlayan kullanıcı veya yönetici eli öpülecek adamdır. Kişsel saldırı lafına gelince neden dendiği ortada eleştiriye yönetimin kapalılığı ve HER ŞEYİ SİLİCİLİĞİ tek nedendir.-- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
  güvenilirlik, tarafsızlık, adil olmak, soğukkanlılık, vs.. diyorsun yukarda kukla mı bilmem ama Vikipedi yöneticisi Kullanıcı:Pinara karşı çıkmayan onun sıfır katkısıyla yöneticilik seçiminde oyunu sayan yönetici ne kadar güvenilirdir? Yani katkısız Pınar lehine taraf olan yöneticilerde saygınlık olur mu? Ruh-ul Mesneviye katkılar sağlayıp sonra Türkçe değil diye silen tutarsız yöneticilerle mi saygınlık ve güvenilirlik olur? O zaman bize Türkçe öğretin lütfen. Allahtan korkun. Aleni ortada olan bir adam mı yoksa perde arkasından gerçek kimlği belli olmayan adam mı daha güvenilir? Nosferatü bu kadar insanın emeğini yok etmese yöneticilik bana ne, işime bakarım diyeceğim. Ama oğullarıma bırakacağım bir kaynak olması beni enterese eder zaten onun için aday oldum. Yoksa Vikisözlükte aday olsam buradakinin bin katı oy olurdu. Önemli olan Vikikaynak ve açık ansiklopedi. [1]-- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
  Yöneticilerin ortada olmadığı malum değil mi? Vak'ayı anlatmak her halde nezaketsizlik olamaz.Aksine onu ortaya oymamak nezaketsizlik olur. Olayı saklamak yani Vikikaynağın gelişmesine engel durumları gizlemek en büyük nezaketsizlik olur.
  Neden büyük harf kullanıyorum? Birincisi:Küçük harfleri artık okuyamadığımdan büyük yazıyorum. Çünkü yaş ilerledi, doktorum biraz daha gözlüksüz idare et dedi. İkincisi; Malumdur kiönemli şeyler dikkat çekmek istenen konular büyük harflerle yazılır. Ben yöneticiliğe hevesli değilim. Ama bu ortamda yani kullanıcı sayfalarının silindiği , kullanıcı sayfalarının silindiği , ruh-ul mesnevi çalışmalarına silerek engel olunduğu ortamda aday olmak zorunda bırakıldım. Yoksa başkaları yönetici olsun . işim yokta bunlarla mı uğraşacam.Dikkat edersen Vikipedi de silme yanlışları üzerine anlaşmazlık vardı. Orda uğur basak dışın da vikipedi gelişsin isteyen kaliteli yönetici bulamadım. Silmeyi marifet saydılar Buna itiraz ettim. Benim itirazım zorlarına gitti. Beni sürekli engelleyceklerini Citrat söyledi ve burdaki gözlemlenen örğütlenmelerle gereğini yaptılar.[2]-- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
  Şu anda aktif kullanıcıların en eskisi olduğuma göre EN ESKİ KULLANICI 3210 DEMEKTİR.Yoksa ayda yılda bir gözükenleri bana anlatmayınız. Sayfa silmek, kullanıcı sayfası boşaltmak aktiflik değildir -- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
  AAA Lütfen ben bu te'lif konusunda bilirsiniz ki sizden daha da hassasım.[3] Elmalının 70 sene önce diyanete yazdığı tefsir mi telif ? Yöneticimiz Nosferatü onu da SİLDİ. Sizin telif dediğinize kültür bakanlığı telif demiyor.[4] Zaten te'lif olsa binlerce internet sitesinde bu kaynak bilgiler -dağınık olsa da- var. Yoksa Onlara telif davası açılırdı. Lütfen Yardım:YKY Genel Yayın Yönetmeni Raşit Çavaş’ın telif açıklaması yazısına bakınız. "Sürmene Müftülüğü Kur'an Çalışmaları Grubu" bu dağınık çalışmaları bir araya getirmeye çalışıyordu . Ta ki Nosferatü kullanıcıları engelleyene kadar, sayfaları silene kadar. Bı konularda söz etmemeniz olaya taraflı yaklaştığınızı gösteriyor. Genelde aylarca ortada gözükmeyen bayan kullanıcılar derhal devreye giriyor. Pozitif ve proje bazında katkı sağlayan kullanıcıları eleştiryor. Ama yapılan Nosferatüce yapılan yanlışalara değinilmiyor.-- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
  Doğrusu bu gruptan başka aktif Vikikaynak kullanıcısı maalesef yok . Olanlar da plansız ve ne yapacaklarını bilmeyen insanlar. Yani kullanıcılar için GÜVENİLİR ORGANİZE EDECEK BİR MAKAM YOK. Evet , AÇIK KİMLİĞİNİ ORTAYA KOYACAK TELİFLERİ GÖĞÜSLEYECEK KİMSE YOK. Açık kimliğiyle kimse ortaya çıkmıyor.(Uğur başak,Ahmet Özgür mesela, açık kimliği olunca saldırmıyor. Kısmen daha edepli oluyor insanlar. Eğer gerçek kimliği olmazsa edep zorlanıyor. Hata bazen saldırılıyor. Sayfalar siliniyor. Kullanıcı sayfaları boşaltılıyor.Maalesef bazende kadın ismi altında erkek çıkabiliyor. Hatta bazen bir oy atıyor ve ortadan hemen tüyüyor, yok oluyor. bazende yanlışını anlıyor yalandan bir iki düzenleme yapıp birdahaki raunda hazırlık yapıyor. Ama ben, gerçek kullanıcı adımla çıkıyorum. Bu yaptığımı bütün Trabzon biliyor. Herkese karşı kafam dik şunu şunu yapıyoruz diyorum. Yani gizlenmiyorum. Perdenin altından konuşmuyorum. Gizli örğütçüler gibi çalışmıyorum. Yıllarda ortada olmayan dakikada ortaya çıkacak kullanıcılara haberler uçurtmuyorum. O "birlikte hareket eden hesaplar" dediğiniz gerçek kişiler hepsinin adresi belli, resmi belli ,görevi belli. Mesela Öğrenci girmiş, başında öğretmeni var okul müdürü var . O Okul müdürü, o öğretmen yüzüne bakabilir mi öğrencisinin, elbette bakamaz. Şimdi sen ilçede açık kimliğinle böyle bir şey yapsan kıyamet kopar. O yüzden bu insanlar aleni giriyorlar. Ayladır giriyorlar. Mesnevi çalışması için oturuyorlar bir odaya aylardır girdi yapıyorlar. O YÜZDEN ONLARA ŞAPKA ÇIKARILMALI,diye düşünüyorum. İyilikle kalın.-- 3210  (T) 22:07, 19 Şubat 2008 (UTC)
 4. Karşı Vikipedi'de yapmış olduğu kuklacılıklar,kesinleşmiş bir kullanıcının herhangi bir Viki projesinde yönetici olmasına karşıyım.Oy kriterleri tam olarak belirlenmemiş gördüğüm kadarıyla ancak benim oyum geçersiz sayılacaksa Polinominal'in oylama başlangıç tarihinde sadece bir katkısı var,Ali Kıroğlunun ise oylama başlangıç tarihinde sadece 6 katkısı var.Ayrıca Mustafahoca'nın oylama başlangıç tarihinde katkı sayısı 70 civarında ve Muhammetaydın'ın oylama başlangıç tarihinde 60 katkısı var ve bu katkıların 3'te biri kullanıcı sayfasını değiştirmek olmuş.Dolayısıyla bu oylar da geçersiz sayılmalı--Eldarion 00:53, 21 Şubat 2008 (UTC)
  Yine gerçekte kim olduğunu bilemediğimiz türkçe kullanıcı ismi olmayan birisi karşı oy kulanıyor. Elderion kim derseniz?Kısa bir açıklama yapalı. Kullanıcı:Eldarionsiz neden yapmadığınız şeylerle yani hiç katkınız olmadan üstelik başkasının olumlu katkıları silindiği halde onlara karşı çıkarsınız? Sizin karkınız ne kadar ki itiraz edersiniz. Ne zaman Vikikaynağa üye oldunuz ki? Ne olumlu katkınız oldu buraya? ve en önemlisi neden gerçek kimliğinizle yoksunuz? İşte Eldarion Vak'ası linki-- 3210  (T) 07:23, 21 Şubat 2008 (UTC)
  Sizin özgürlük anlayışınız çok ilginç gerçekten. Burada herkes sizin gibi davranmalı, sizin emirlerinizi yerine getirmeli diye bir kural mı var? Siz gerçek kimliğinizi saklamıyorsunuz diye, buraya kayıt olan herkes adını soyadını beyan etmek zorunda mı? Kullanıcı isimlerinin Türkçe olması şart mı? Lütfen kendi görüşlerinizi diğer kullanıcıların üzerine empoze etmekten vazgeçin. Google Groups'da dile getirdiğiniz komplo teorilerinizi ve karalama kampanyalarınızı birşey ispatlıyormuş gibi kelime aralarına serpiştirmekle elinize birşey geçmez. Bu oylamayla uzaktan yakından ilgisi olmayan yorumlarınızla, konulara odaklanamama (ya da gerçekleri görmezlikten gelme) sorununuzu bir kez daha gözler önüne sürmüş oldunuz. Lütfen diğer kullanıcıları katkıları veya kullanıcı adlarından ötürü aşağılamayın. Size olumsuz oy verenleri eleştirmek yerine, verilen nedenleri bir gözden geçirin. --Pinar 10:01, 21 Şubat 2008 (UTC)
  Gerçek kimliğini bilemediğim Pınar'a şunu demek isterim: Tabii ki kimse başkası gibi davranmamalı, ama kimsede keyfi başkalarının katkılarını Ruh-ul Mesnevi katkılarını türkçe değil diyerek haksızca silinmemeli. Sonra da inanılmaz bir aymazlıkla katkısı yok denmememeli. Mızrak çuvala sığmazken siz mızrağı görmüyorum diyorsunuz. Aslında siz gerçek ortada iken görmemeyi yeğliyor olabilirsiniz. Kimse aşağılanmıyor. Ama kuşkularda var bence yöneticiler ve yönetici adayları gerçek kimliklerini ortraya koymaktan çekinmemeli. Yönetici oylamasında oy kullananlarda açık sorgulanabilir kimlikleriyle ortada olmalı ki yalancılık kuklacılık olmasın. Kadın isimlerinin altından erkek çıkmasın veya bir editlik kullanıcı çıkmasın. BAKIN MESNEVİ GRUBU BÜTÜN AÇIKLIĞI VE ARAŞTIRILABİLİRLİĞİ İLE ORTADADIR. KUKLA YOK KUKLA USTASI MEÇHUL KULLANICI İSE HİÇ YOK...-- 3210  (T) 00:32, 22 Şubat 2008 (UTC)
  Size katkı sayılarını gösteren bağlantılar ile örnek veriyorum.Ancak siz sadece olumsuz oy verenlere "Ne kadar katkı yaptın" diye soruyorsunuz.Olumlu oy verenlerin katkı sayılarını yazdım.Olumlu oy verenlerden birinin oylama başlangıç tarihinde sadece bir,diğerinin iste sadece altı katkısı var ancak siz o oyları veren kullanıcılara "Ne kadar katkı yaptın da oy veriyorsun" diye sormamışsınız.Bu ne kadar adil ve tarafsız bir yönetici adayı olduğunuzun en güzel kanıtıdır.--Eldarion 11:47, 21 Şubat 2008 (UTC)
 5. karşı ve evet, üstelik kesinlikle - oyumun sayılıp sayılmayacağını bilemem, önemli değil. ben aslında hakkımda kibele vakası diye bir sayfa açılsın istemiş bile olabilirim. kaymakam bey her yorum yapana bir sayfa hediye ediyor gördüğüm kadarıyla. ne yapalım olur o kadar.. yöneticilik görevleri fazla vaktini almıyor olabilir, bilemeyiz.. söylemek istediğim şudur ki, vikipedide başarılamayan otorite olma isteğinin, bir ilçe düzeyinde buraya yansıtılmış olmasını, kaymakamım emrediyor yapıyoruz görüntüsünü, bilgilerinize arzederim mesajlarını, bakanımız da geldi, gördü, onayladı yazılarını, öğrencilere seri olarak attırılan amcacığım mesajlarını özgür ve tarafsız bir proje için dehşet verici bulduğumu söylemeden geçemedim. bunu kutsal bir görev addederek çalışan kullanıcılara, bu emir komuta zincirinin bir an dışına çıkıp vikipedi projesinin aslında ne olduğuna bir göz atmalarını tavsiye edebilirim. profesyonel yönetici olduğu için ille de herşeyin ondan sorulması gerektiğine sınırsızca inanan ve bu büyük harfler, bağlantılar kalabalığı arasında onlarca hakaretle vikipedinin nezaket kuralını da sürekli ihlal eden bu kişiye ilişkin söyleyeceğim başka bir şey yoktur. --Kibele 23:21, 21 Şubat 2008 (UTC)

Tarafsız Tarafsız[değiştir]

Geçersiz Geçersiz[değiştir]

 1. sizi desteklerken,başarılı olmanız en büyük arzumdur.--Hamzahoca 14:06, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Yeni kullanıcı olumlu hiç bir katkısı yok , kapatılmış oylamalara müdahale ederek kurallara uymama katkıları --Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 2. Emeğinize saygı duyuyor sizi destekliyorum--Gullerdiyari 11:32, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Yeni kullanıcı olumlu hiç bir katkısı yok , kapatılmış oylamalara müdahale ederek kurallara uymama katkıları --Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 3. sizi bu çalışmalarınızdan dolayı sizi destekliyor.--Muhammet yardım 11:41, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Yeni kullanıcı olumlu hiç bir katkısı yok katkıları --Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 4. Vikikaynağın en aktif kullanıcısını destekliyorum.--İbrahim alican 09:13, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Yeni kullanıcı olumlu hiç bir katkısı yok , kapatılmış oylamalara müdahale ederek kurallara uymama katkıları --Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 5. Vikikaynak için bu kadar emek harcamış bir kullanıcıyı gönülden destekliyorum.--Pinarsan83 11:41, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Olumlu hiç bir katkısı yok , boş sayfalar oluşturma katkıları --Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 6. Daha önce yaptığınız başarılı çalışmalarınız ve pozitif düşünceleriniz sebebiyle adaylığınızı çok olumlu buluyorum ve sizi destekliyorum--Gökhan 14:48, 18 Şubat 2008 (UTC)
  Olumlu hiç bir katkısı yok katkıları --Nosferatu 19:10, 18 Şubat 2008 (UTC)
 7. 3210 isimli kullanıcının adaylığını vikikaynaktaki özgürlükçü söylemlerinden dolayı destekliyorum --Mustafahoca 15:57, 19 Şubat 2008 (UTC)
 8. 3210 isimli kullanıcının adaylığını vikikaynaktaki "özgür" söylemlerinden ve tartışma sayfalarındaki olumlu değerlendirmelerini göz önünde bulundurak destekliyorum. Ve daha önce yaptığı başarılı çalışmaları ve pozitif düşüncelerinden dolayı adaylığını çok olumlu buluyorum ve çalışmalarının davamını dileyerek sonuna kadar destekliyorum.--Alikıroğlu 18:06, 19 Şubat 2008 (UTC)
 9. 3210 isimli kullanıcının adaylığını kesinlikle destekliyorum.Yöneticiliği tarafsız ve obfektif ilkelere bağlı kalarak yapacağına gönülden inanıyorum--Muhammetaydın 19:25, 19 Şubat 2008 (UTC)
 10. ülkemizde yeni yaygınlaşmaya başlayan vikikaynağı belli bir yere getireceğini belirten 3210 isimli kullanıcının adaylığını destekliyorum "iyiye en iyiye ulaşmak için"--Polinominal 13:12, 20 Şubat 2008 (UTC)
 11. 3210isimli kullanıcının cok daha farklı ve faydalı açılımlar getireceğine yurekten inanıyorum.Yöneticilik konusundakı adaylığını destekliyorum.--Arhancelo 15:46, 21 Şubat 2008 (UTC)
 12. 3210isimli kullanıcının engin deneyim ve tecrübesiyle Vikikaynakta eşsiz projelere imza atacağı ve herzaman ve mekanda olduğu gibi tarafsızlığını koruyacağı kanaatiyle yöneticilik adaylığını ŞİDDETLE DESTEKLİYORUM--Gülşah 16:15, 21 Şubat 2008 (UTC)
 13. Destekliyorum. Aksoy61 23:40, 21 şubat 2008 (UTC)
 14. Destekliyorum Gültozu 13:50, 22 şubat 2008 (UTC)
 15. DestekliyorumWikiye bu kadar emek ve zaman harcayan bir kişinin yöneticliği wiki için büyük bir artı olacaktır.Zaten bize böyle yöneticiler lazım.Aktif ve üretken... --Pinarsan83 12:59, 22 Şubat 2008 (UTC)
 16. evet yaylam 18:57, 22 şubat 2008 (UTC)

Yorum Yorum[değiştir]

 • Bendeniz de acizane olarak bir şey söylemek istiyorum Pinar isimli kullanıcının 2006 yılından beri vikikaynağa olan katkısı sadece 3 , iki yılda bu kadar gülünç katkıda bulanan birinin oyu hemen kabul görüyor da , sadece iki ay kadar önce viki kaynakla tanışan ve ogünden bu güne viki kaynağa elinden gelen katkıyı yapmaya çalışan ki -hepsinin katkısı pinar isimli kullanıcıdan fazla- onların ki geçersiz sayılıyor. Yoksa oyları geçersiz sayılan bu kullanıcalar da birer kukla ustası mı ? --Mustafahoca 07:22, 20 Şubat 2008 (UTC)

Yöneticilik seçimlerinde kullandığım oyun geçersiz sayılması

Yöneticilik seçimlerinde kullandığım oy olumlu katkım olmadığı gerekçesiyle dört oyluk yönetici Kullanıcı:Nosferatü tarafından YANLIŞLIKLA geçersiz sayıldı. Acaba olumsuz katkı ne demek katkı adı üzerinde faydası olan eylemler için kullanılır.Vikikaynak a yoksa kullanıcılar olumsuz katkı da mı yapabiliyor yöneticiler tarafından farkedilmeden. Geçerli oy kullanabilmem için ne yapmam lazım? Vikikaynak ı öğrencilerime tanıtmam Vikikaynak a yönlendirmem , Vikikaynak ı kamuoyu önündeki insanlara anlatmak [[5]] ve basın aracılığı ile insanlara Vikikaynak ı tanıtmak olumlu katkı mıdır değil midir? sizin takdirinize sunuyorum. Bu arada iki sene önce Vikikaynağa giren kullanıcı Pınar'ın oyunun geçerli sayılıp benim oyumun geçersiz sayılmasını yönetici [Kullanıcı:Nosferatü] nasıl izah ediyor? Bu nasıl adaletsizlik ve bu nasıl taraflılıktır ki bu kadar ZALİMANE yapılabilyor . Bunu Trabzonlu olarak ,öğretmen olarak hazmedemiyorum . Diğer karşı oy kullanıcıların bu konuda susmalarını anlayamıyorum. Üstelik Vikipedi yöneticisi olduklarını söylüyorlar. Yöneticilik oylamalarında bence de kullanıcılar ve adaylar gerçek kimlikleriyle oy kullanmalıdırlar. Kullanıcıların gerçek kimliğiyle oy kullanmamaları benide oy kullanan kullanıcıların kukla olup olmamaları konusunda oldukça işkillendiriyor.. Yarın adalet onlarada lazım olabilir. Saygılar--Gökhan 14:32, 21 Şubat 2008 (UTC)

NEDEN

kullanılan oylar neden ve hangi kriterlere göre siliniyor? Vampirin cevap vermesi gerekmezmi?--Hamzahoca 08:37, 22 Şubat 2008 (UTC)

Ruhul Mesnevinin Türkçe değildir diye yönetici Kullanıcı:Nosferatü tarafından silinmesi ve Vikikaynak aktif kullanıcılarının katkılarının yok edilmesi üzerine=== Vikikaynak ta epey zamandan beri yürütülen Ruhul mesnevi çalışmaları Kullanıcı:Nosferatü tarfından Türkçe değildir diye silindi.Çok merak ettiğim için soruyorum acaba Ruhul mesnevi Türkçe değilse Türkçe nedir? Bakınız Google gruplarda mesnevi çalışmasına bakınız türkçe mi değil mi? Bu silinme sebebinin hiç mantıklı ve açıklanabilir bir tarafı yok. Gerçek sebebin bu olmadığını, oylamada katkısı olan kullanıcıların oylarının geçersiz kılınması için yapılabileceğini düşünüyorum.Silinen kısımlar uzun süreden beri vikikaynakta olan çalışmalar yani yeni değil , üstelik bu çalışmalar yapılırken de sayın yöneticiden yardım alındı.Tam komedi ama hiç komik değil bence.Emeğe haksızlık.Üzücü ,hoş olmayan bir durum hala düzeltileceğine inanıyorum .Saygılarımla.--Gökhan 14:22, 21 Şubat 2008 (UTC)

Bu konuda karşı oy kullanan üstelik vikipedi yöneticisi de olan gerçek kimliklerini bilemediğimiz mahlas kullanan kullanıcıların da ne diyeceklerini doğrusu çok merak ediyorum? Az insaf ve emeğe saygı lütfen.. Tarafsızlık , güven nerede?LÜTFEN ....--Gökhan 17:34, 21 Şubat 2008 (UTC)
Sanırım yukarıdaki cümleler beni işaret ediyor.Burada laf kalabalığı yaparak bir yere varamazsınız.Son derece basit bir şekilde kukla olduğunu düşündüğünüz hesap için Vikipedi'de denetçi isteğinde bulunabilirsiniz.Tabi mesnetsiz iddialarınız dışında elinizde herhangi bir delil varsa.Sizin yaptığınız tarzda hedef saptırma çabalarının yeri burası değildir.Herhangi bir kukla olayından şüpheleniyorsanız denetçi istersiniz.Neden denetçi istemek yerine ısrarla komik ve dayanaksız iddialarda bulunuyorsunuz son derece düşündürücü doğrusu.Sizin şüpheleriniz birşey ispatlamaya yetmez.Eğer gerçekten bu iddianıza güveniyorsanız dava açıp denetleme isteğinde bulunabilirsiniz.Yok eğer sizde söylediğiniz cümlelere inanmıyorsanız lütfen tekrarlamayınız.Zira eğer dava açmazsanız niyetinizin sadece kafa karıştırmak ve hedef saptırmak olan dayanaksız iddialarda bulunmak olduğu ispatlanmış olacak.Aynı yorumlarım 3210 kullanıcısı için de geçerlidir.Kendisi Vikipedi'nin çalışma prensibini çok iyi biliyor.Neden denetçi istemek yerine bir takım gruplarda dayanaksız iddialarda bulunduğunu ise diğer kullanıcıların takdirine bırakıyorum. --Eldarion 20:20, 21 Şubat 2008 (UTC)

Kimi kime denetleteceğim. Nasreddin hocanın hikayesi gibi. Taşlar yani sistem bağlı. Kurtlar ortada kuzulara mera yok. Al bir kuzu hikayesi:

Seni yiyeceğim, demiş kurt, kuzuya..
Neden? diye sormuş kuzu
Suyumu bulandırıyorsun da ondan, demiş kurt.
İyi ama, demiş kuzu kurda, sen kaynağın başındasın, bense daha aşağılarda su içmekteyim.
Olsun, demiş, kurt kuzuya, bahanesiz yemenin tadı olmuyor..
İşin esprisi bir yana, bunca yıllık ömrümde böyle müşahhas (somut)gerekçesiz infaz görmedim. Eskiden, beyyine külfeti müddeiye aittir, diye değişmeyen bir hüküm vardı genel hukuk kaidesi olarak.. Yani savcı savını(iddasını) somut delillerle kanıtlamak zorundadır, anlamına gelen.. Ayni kural bugün de geçerli.. Yalnız kelimeler değişik..
Sayın Nosferatü'nün'ün Ruh-ul Mesnevi hakkında verdiği kararı benim vicdanım "kusuyor". (Başka uygun kelime bulamadım, özür dilerim.)
Acaba diyorum, Sayın Nosferatü, hepimizin zaman zaman yaptığı hatayı, o an içinde bulunduğu ruh halinin etkisiyle yapmış olamaz mı ve acaba diyorum, Sayın Nosferatü, kızgınlığıma veya şöyle değişik bir anıma gelmiş ve bu kararı vermişim, düzeltiyorum dostlarım, diyerek daha da yücelmez mi? Diğer gerçek kimliğini gizleyen veya mahlas tercih eden kullanıcılar da madem üstelik vikipedi yöneticileri onlar da böyle diyemez mi? Açıkça ve mertçe hemşehrim madem siz gerçek kİmliklerinizle varsınız biz de şu şahıslarız, bizde gerçek kimliklerimizle varız deyemezler mi? Vikikaynakta deneme yapan bir acemi kullanıcının temelli "Şutlanmasından" önce yaptığı konuşmada vikisözlük ve vikikaynak katkılarıma bakıp bana "Siz hiç uyumaz mısınız? diye sormuştu ve bende şu cevabı vermiştim: " ölünce uyuyacağım. Şimdi geleceğin bilgi gereksinimi duyacaklarına mirasımı hazırlıyorum. Belki arkamdan birileri bir fatiha okur yada teşekkür eder, kimbilir? " demiştim.
Arzum şu: Vikikaynakta adam gibi yöneticilik olsun bana ne yahu yöneticilikten, iki üç ilçenin yöneticiliği bana yeterde artar . Alsınlar bu sanal alemin yöneticiliği onların olsun. Hatta Vikikaynakta kimliği meçhul her nedense aldıkları mahlasları feminen olan kullanıcıların olsun.
Bana kalırsa, bu kadar fedakar yönetici-kullanıcı vikikaynak ailesine bu oylama ve yapılan silmeler yakışmıyor. Var mısınız beyler Vikikaynağı geliştirmeye, var mısınız sevgili Nosferatü? (Bu mesajı yazmadan önce hem kalbim ve hem de aklımla düşündüğümden emin olmanı isterim.)-- 3210  (T) 23:31, 21 Şubat 2008 (UTC)
 • Kimi kime denetleteceğim diye sormuşsunuz.Yukarıdaki satırlarınızda beğendiğinizi ve takdir ettiğinizi dile getirdiğiniz Uğur Başak Vikipedi'de denetçidir.Böyle bir davada denetlemeyi o yapacaktır doğal olarak.Sanırım Uğur'a da güvenmiyorsunuz ve ya iddialarınızın dayanaksız olduğunu elle tutulur hiçbir deliliniz olmadığını kabul ediyorsunuz.--Eldarion 00:55, 22 Şubat 2008 (UTC)
Doğrusu Vikipedi aleminde SİLİCİ TAKIM olarak vasıflandırdığım (mesela o dönemde bir kaç yılda hazırlanan samsun maddesini bir kukla beyimiz telif diye silşmişti. Oysa telifli madde de telifli kısım çıkarılır vs SİLİCİ TAKIM diyerek iğnelemiştim) evet VİKİKAYNAKATA OLDUĞU GİBİ VİKİPEDİde sSİLİCİ TAKIM DEDİĞİM yöneticilerin tek istisnası vikipedi de Uğur Başaktı. O dönsün ben YÖNETİCİLİK MESLESESİNE ELVEDA, derim. piyasada yonla kukla sahte isim ve mahlas dolaşıyor. Bilgisayar oyuncususu çocukça isimler vs ile çoğu defada KADIN İSİMLERİYLE ORTAYA ÇIKIYORLAR.. Bana göre GERÇEK KİMLİĞİNİ ORTAYA KOYAMAYAN KOYMA CESARETİNDE BULUNAMAYAN YÖNETİCİ VE YÖNETİMDE OY KULLANANLARIN ÇOĞU BİRİBİRİSİNİN KOPYASI ŞAHIS. HEPSİ TABİİ Kİ IT SEKTÖRÜ UZMANI. Onların YAKALANMAYACAKLARIDA MALUM. Bir arkadaşım şöyle demişti. IT sektörü biraz farklı psikolojik sorunları olan kişilerden oluşur. Genelde cins ourlar demişti. Muhtemelen BU KUKLA ŞAHISLAR BİLGİSAYAR OYUNLARINDAKİ ÇOCUKLUKLARINI BİRAZ BÜYÜYÜNCE BURALARA TAŞIYORLAR , demişti. Ama Uğur Başak ortalarda yok. Facebook'tan vikiye gelemedi hala. Bu sıralar oralara takılıyor. Mesaj attım mesajını bekliyorum, hala. Evet VİKİ ALEMİNİ EN İYİANLAYAN MAALESEF TEK KİŞİ O. BEKLENTİM EĞER GERÇEK İSMİ BİLİNMEYEN KUKLA OLMASI İHTİMALİ YUKARDAKİ TARTIŞMALARDANDA KAVİ OLDUĞU ANLAŞILAN SİLİCİ TAKIMI TEK DEĞİŞİKLİK YAPMADAN YÖNETİMİ ELE GEÇİRME ARZUSUNDA OLAN ÜYELERİNDEN ÇEKİNMEZSE OLAYA EL ATACAK. AMA AZ CESARET OLAYI BİTİRECEK. HATTA ONDAN ŞUNU BEKLERİM YÖNETİCİLER GERÇEK KİMLİKLERİYLE ORTAYA ÇIKSIN YOKSA YÖNETİCİLİKLERİ KALDIRILSIN MÜZAKERELERİ VE OYLAMALARI , ÇAALIŞMASI BAŞLATSIN. ne dersiniz fena olmaz değil mi?AK KOYUN KARA KOYUN ORTAYA ÇIKAR.--195.142.152.15 05:24, 22 Şubat 2008 (UTC)
 • Denetçi kontrolünden kaçılamayacağını en iyi sizin biliyor olmanız lazım.Zira 3210 hesabına ek olarak Vikipedi'de 3 adet kukla hesap kullanmışsınız.Tekrarlıyorum.Eğer elle tutulur deliliniz var ise denetçi sayfasında denetçi talebinde bulunun yoksa da boş ve komik iddialarınız ile bu sayfaları gereksiz yere işgal etmeyiniz.Yukarıda bir soru daha sordum.Sadece birkaç katkısı olduğu halde size olumlu oy veren insanlara "Ne katkınız varda oy veriyorsunuz" diye sormuyorsunuz.Sizin adalet ve tarafsızlık anlayışınız bu mudur?

Bir başka konuda neden gerçek adlarla katkı yapılmadığını sormuşsunuz.Belki bilmiyorsunuz ama Türk kültüründe ve dinimizde yapılan iyiliklerin,faydalı işlerin ulu orta reklam amacıyla yapılması hoş karşılanmaz.İnsanlar yaptıkları iyilikleri ve sevapları gizli yaparlar.Başkasının gözüne girmek,kendi reklamını yapmak amacında olmadığım için kendi adımı kullanmıyorum.İnsanlara elimden geldiğince kullanabilecekleri bir kaynak bırakmaya çalışıyorum ancak bunu yaparken kendi reklamımı yapmak hoşuma gitmiyor dolayısıyla kendi adımı kullanmıyorum.

Son olarak üzerine basa basa talebimi yeniliyorum.Uğur Başak'a mesaj atarak olayı çözemezsiniz.Eğer elinizde boş ve dayanaksız iddialarınız dışında elle tutulur herhangi bir deliliniz varsa denetçi isteği sayfasında bir dava açınız.--Eldarion 14:15, 22 Şubat 2008 (UTC)

Bilgiye giden bilgi kaynagında bilgilenmek ve bilgilendirmek için bulunan bizler yaptığımız katkılarla değerlendirileceksek lütfen Kullanıcı:Nosferatü tarafından silinen katkılarımız geri yüklensin oylamaya katılan olumlu veya olumsuz oy kullanan arkadaşlarımız görsünler ondan sonra isterlerse Türkçe degil diye silsinler. Ama gece gündüz demeden UNESCO'nunda kabul ettiği Mevlana Celalettini Ruminin eserinin TÜRKÇE degil mesnetsizliği ile silinmesine sanırım dünyaca kabul görmüş kurum, kuruluş ve kişilerde üzülür ve karşı çıkarlardı. Amaç bilgiyi günümüz teknolojisi ile tüm dünyaya aktarmaksa yazarı TÜRKİYE CUMHURİYETİ topraklarında yaşamış ama felsefesi ile tüm dünyaya örnek olmuş bir insanın eserini çeşitli dillerde dünyaya ve viki ailesine kazandırma çalışmalarına bazı insanların köstek(bu söz için tüm viki ailesinden özürdiliyorum hakedenlere)olmasına mana veremiyorum. Basitce kendilerinin yapamadıklarını ve başkalarının yaptıklarını kıskananlara; kıskanma çalış bir gün seninde olur cümlesini kullanmak istiyorum(affınıza sığınarak).Ayrıca lütfen açık kimliklerini yazamayacak kadar korkak olanlar kokusuzca kimliğini yazanlara laf atmasınlar(sözüm meclisten içeri) --Polinominal 08:00, 22 Şubat 2008 (UTC)

YÖNETİCİLERİM KİMLİKLERİNİ AÇIKLASINLAR

 • Bence yönetici olanlar kimliklerin açık ve net olarak ortaya koymalıdırlar.
 • Yönetici olan kişi eğer gerçek kimliğini saklıyorsa neidü belirsiz vampir resimini türkçe olan vikipedide aldığı kullanıcı adının önüne koyuyorsa sanırım böyle kimliğini viki camiasından saklayan kişi yönetici olamaz.
 • Yöneticide aramamız gereken en önemli ölçü ADALET VE TARAFSIZLIK olmalıdır.
 • Ben bir öneri daha getiriyorum tarafsızlığını kaybeden yönetici de derhal istifa etmelidir.--Mustafahoca 08:51, 22 Şubat 2008 (UTC)

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.