Kullanıcı mesaj:Ali Karacan~trwikisource

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Crystal ksmiletris.png Merhaba Ali Karacan~trwikisource, Türkçe bir kütüphane oluşturma projesi olan VikiKaynak'a hoş geldiniz!

VikiKaynak'ta şu an 16.424 madde var.
Vikikaynak özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir.

Vikikaynak'ta telifli içeriğe izin verilmemektedir

TELİF HAKKI İLE KORUNAN HİÇBİR ÇALIŞMAYI BURAYA EKLEMEYİNİZ!

Lütfen öncelikli olarak telifli içerik hakkında bilgi alınız

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün Vikikaynak kullanıcıları size yardımcı olacaklardır.

Wiki.png Vikikaynağa nasıl başlarım diye düşünme İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin
Vikikaynak, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Özlü sözleri eklemek istiyorsanız Vikisöz'e
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan VikiKitap'a

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin

--Nosferatü 13:08, 27 Ocak 2007 (UTC)

özür dilerim[değiştir]

Özür , insanların başlayıp yarım bıraktığı o kadar çok madde var ki ... Alışkanlıktan --Nosferatü 14:28, 27 Ocak 2007 (UTC)

Yöneticilik başvurusu[değiştir]

Merhabalar Ali Karacan, yöneticilik başvurun için çok erken olduğunu belirtmek istedim. Öncelikle kullanıcı olarak kendini göstermeni ve iyi işler çıkarmanı tavsiye ederim. Hem şöyle bir şey de var yöneticilik fazladan bir şey vermiyor.Yani normal kullanıcılardan pek fazla farkı yok. --Nosferatü 07:22, 29 Ocak 2007 (UTC)

Hayır lütfen yanlış anlamayın bu sadece bir tavsiye. Benim görüşüm iyi işler çıkaran herkesin yönetici pozisyonunda olması gerektiğidir.Yöneticilik ekstra sorumluluk getiren bir şey, burada herşey gönüllü katılıma dayanıyor. Yöneticilik de yine buradaki kullanıcıların oylarıyla ve olumlu katkılarla belirleniyor. Bürokratımız yok fakat meta da bizim oyumuzla gelmiş bir arkadaşımız var buraya desteği büyük atamaları da o yapıyor ve baktığı kriterler belli . Olumlu katkılar ve diğer kullanıcıların onay vermesi. Ben şu an için sana olumlu veya olumsuz bir oy vermeyi düşünmüyorum. Önce katkılarına bakmak istiyorum . Saygılarımla--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 10:08, 30 Ocak 2007 (UTC)

Telih[değiştir]

Şuan 1937'den sonra ölenlerin eserlerinin tamamı şayet özel izin yoksa teliflidir. Eğer bir izin alınabilirse teliflilik ortadan kalkmış olur.--Absarileti 13:03, 1 Şubat 2007 (UTC)

Aren Oportünizminin Niteliği silindi[değiştir]

TCK Madde 215 (1) işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." Yasalar suç saydığından sayfa silinmiştir Tartışma:Aren Oportünizminin Niteliği tartışma sayfasında gerekli bilgiler yer almaktadır.

--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 08:35, 15 Şubat 2007 (UTC)

Girdiğiniz maddeler için teşekkür ederiz. Lütfen madde girişlerinize devam edin şunu belirtmek istiyorum benzer bir durumda Fransız vikisöz'ü kapatıldı ve bütün içeriği silindi. Girdiğiniz maddede suçu öven ibareler vardı ve bu da TCK'ya göre suç

--Vampyr ill artlibre jnl.pngNosferatu 08:26, 16 Şubat 2007 (UTC)

Normal dağılım tablosu[değiştir]

Bu tablonun vikipedide olması gerekmiyor mu? İstersen vikipedi w:Matematik sayfasını bir incele uygun şekilde vikipediye kendin aktar böylelikle bağlantıları da verirsin --Nosferatu 11:11, 28 Şubat 2007 (UTC)

O halde şöyle yapalım bu tip tablolar için ben ana sayfaya bir bağlantı veriyim siz de interviki bağlantısını verin bu şekilde sonuca varalım--Nosferatu 08:59, 1 Mart 2007 (UTC)

haksız muamele düşüncesi hakkında[değiştir]

Dediğiniz makaleyi geri getirebilirim yalnız bu yazının yayımlanmasının TCK'ya göre suç olmadığını göstrmeniz gerekmektedir. Yaptığınız araştırmaları burada gösterirseniz sevinirim. Ermeni meselesiyle ilgili olarak her iki tezin yayımlanmasında bir sıkıntı yok kaynak gösterilerek giriş yapılabilir--Nosferatu 06:16, 2 Nisan 2007 (UTC)

Yöneticilik başvurusu ve oy kullanma kıstasları[değiştir]

VikiKaynak tartışma:Yöneticilik başvurusu sayfasında devam etmekte olan yöneticiliğe başvurma için gerekli olan şartlar ve gerek bu seçimlerde gerekse VikiKaynak içerisinde ki başka seçimlerde oy kullanabilmek için gerekli kıstaslar üzerine tartışma sürmektedir. Lütfen görüşlerinizi bildiriniz. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.--Absarileti 12:01, 8 Mayıs 2007 (UTC)

Çeviri metinler[değiştir]

Merhabalar; uzun süredir uğramıyorsunuz ama yine de yazayım. Eklemiş olduğunuz Vladimir İlyiç Lenin'in eserleri ve Marx'tan Paris'teki P. V. Annenkov'a yazdığı mektup ile ilgili aydınlatılması gereken bir nokta var. Şöyle ki; bunlar çeviri metinler, ve telif haklarına göre çeviriler işlenmiş eserler olarak tanımlanıyor. Dolayısıyla da çevirmen için telif hakkı doğuyor. Sizin eklediğiniz eserlerin çevirmeni belirsiz yani olası telif ihlali sözkonusu. Eğer biliyorsanız çevirmen bilgilerini eklemenizi rica ediyorum, böylece telif durumları açıklığa kavuşsun. İyi günler--Suelnurileti 21:51, 25 Mart 2008 (UTC)

umarım bu makalelerin telif hakları ihlali bahanesi ile kaldırmaya çalışmıyorsunuzdur. ama genede ben size kimin çevirileri olduğu hakkında bilgi vereyim
ne yapmalı? Türkçe çevirisi Muzaffer Ardos tarafından yapılmıştır. Sol Yayınları, Mart 1977, Birinci Baskı]
devrimcii maceracılık Eriş Yayınları tarafından düzenlenmiştir.
Öncelikle sizi iyi niyet olduğunu varsaymaya davet ediyorum. VikiKaynak'ta işler bahanelerle yürümez. Ayrıca telif hakkı ihlalleri bahane olmayacak kadar ciddi bir konudur. Kendinizde bakabilirsiniz ama ben yine de belirteyim: Yukarıda da yazdığım gibi çeviriler işlenmiş eserlerdir ve,
Bir işlenmenin ve derlemenin sahibi, asıl eser sahibinin hakları mahfuz kalmak şartıyla onu işleyendir.
Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu,Madde-8
Dolayısıyla inceleme yapıldıktan sonra telif ihlali olduğuna kaanat edilirse pek tabi silinebilirler. Ancak bunda sizin ima ettiğiniz gibi bir keyfilik sözkonusu olamaz. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim, iyi günler.--Suelnurileti 21:49, 29 Mart 2008 (UTC)

Your account will be renamed[değiştir]

08:37, 20 Mart 2015 (UTC)

Renamed[değiştir]

12:53, 19 Nisan 2015 (UTC)