Şablon tartışma:Kanun künye

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Şablonu yenileme önerisi[değiştir]

Amacım, bu şablonları tek tipleştirerek ve mümkün olduğunca aynı yapı ve parametreleri kullanmak suretiyle, bütün bu hukuki metinleri mümkün olduğunca benzer şablonları kullanarak oluşturmak. Ayrıca, şu anki şablonlarda kullanılan notlar parametresi ile, hukuki metnin telif durumunu gösteren {{KM-FSEK31}} türü şablonları kullanıyoruz. Bunu başta belirtmek yerine sonda {{Eser son}} ile kullanmanın daha uygun olacağını düşünüyorum. Şu an önerdiğim şablon prototipinin örneğini {{Genelge künye}} ve {{Kanun}} (bu şablonu deneme amacıyla oluşturdum) sayfalarında görebilirsiniz. Fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla. --justinianus 21.01, 30 Ağustos 2020 (UTC)
  • @Justinianus, genelge şablonuna kimden ve konu değerlerini ekledim, bu haliyle nasıl duruyor? Satırdan Kahraman (mesaj) 13.44, 31 Ağustos 2020 (UTC)
   • Ellerinize sağlık @Satirdan kahraman, çok daha derli toplu ve hoş bir görünümü olacak. Böylece şablonun altına doğrudan metni yazabileceğiz. Bu güzel ekleme için teşekkür ederim. Sevgiler. --justinianus 13.48, 31 Ağustos 2020 (UTC)
    • olur veriyorsan diğer şablonlara da bu tür değerler ekleyelim. örneğin Anayasa Mahkemesi kararında esas sayısı ile başlayan üç satır var, onları da alalım. Satırdan Kahraman (mesaj) 13.52, 31 Ağustos 2020 (UTC)
     • Benim açımdan değişikliklere engel bir durum yok lâkin görüş bildirmek isteyecek kullanıcılarımız olabilir. Bu yüzden biraz beklemekte fayda var diye düşünüyorum. --justinianus 14.11, 31 Ağustos 2020 (UTC)
 • @Satirdan kahraman, yaklaşık iki aydır konuyla ilgili fikir bildiren kullanıcımız olmadığı için şablonda önerdiğim değişiklikleri gerçekleştirdim. İtiraz olması hâlinde burada tekrar tartışılabileceğini not düşelim. --justinianus | mesaj 14.11, 24 Ekim 2020 (UTC)