"Vikikaynak:Vikikaynak ne değildir" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
düzeltme, değiştirildi: VikiKaynak → Vikikaynak (5) AWB ile
k (düzeltme, değiştirildi: VikiKaynak → Vikikaynak (5) AWB ile)
{{Giriş1}}==VikiKaynakVikikaynak ne değildir==
 
===Vikikaynak sözlük değildir===
# '''Kullanma kılavuzu''', ya da '''argo kullanım yeri''' veya '''deyimler sözlüğü''' değildir. Vikikaynak kelimeler veya deyimler nasıl kullanılır, nerde kullanır gibi konularla ilgilenmez. Biz insanlara nasıl güzel konuşulur eğitimi vermek için burada değiliz. Elbetteki ansiklopedik anlamda ele alınmak kaydıyla çokça karıştırılan ya da özel durumlara sahip anlamlardan bahsedilecektir.
 
===VikiKaynakVikikaynak özgür kürsü değildir===
Vikikaynak özgür kürsü veya blog olmadığından; sohbet, tartışma, propaganda veya reklam yapma yeri değildir. Bu sebeple Vikikaynak;
#Herhangi bir '''propaganda veya taraf tutma''' yapmaz. Sunduğu metinler taraflı olup belli bir görüşü savunabilse de, Vikikaynak'ın kendisi tarafsızdır. Eğer görüşlerinizi başkalarına anlatmak onları bir konuda ikna etmek gibi sebeplerle geldiyseniz, lütfen internetteki blog, haber grupları gibi diğer araçlara yöneliniz.
#'''Reklam''' yeri değildir. Ürünlerle veya şirketlerle ilgili maddeler tarafsız bir şekilde bilgi vermek için yazılabilir. Bahsedilen şirketler elbette yazarın dışında da bilinen bir şirket olması gerekir. Yani kişisel ev şirketi gibi minik şirketlerden bahsetmek pek kabul edilmez. Ticari şirketlere olan bağlantılar sadece o madde ile ilgili belirgin bir örnek teşkil ederse veya bilgi içerirse konabilir. Vikikaynak herhangi bir sektörün destekçisi değildir.
 
===VikiKaynakVikikaynak bağlantı verme, dosya depolama yeri değildir===
Vikikaynak ne bir bağlantı yönlendirme alanıdır, ne de resim ve benzeri medya dosyalarını depolama yeridir. Vikikaynak'a eklenen tüm içerik, bir ansiklopedi olduğu göz önüne alınarak tarafsız olmalıdır. Bir içerik ekleyerek, onun GNU lisansı ile özgürce kullanılmasına izin vermiş olursunuz.
 
VikiKaynakVikikaynak maddeleri aşağıdakilerden değildir:
# Sırf '''dış bağlantılardan oluşan koleksiyonlar''' veya '''internet dizinleri'''. (Bir maddeye, ilgili birkaç dış bağlantı eklemenin hiçbir sakıncası yoktur; ancak, gereğinden fazla dış bağlantı, maddeleri Vikikaynak amaçlarından saptırabilir.)
# Sırf '''iç bağlantılardan oluşan koleksiyonlar'''. ([[Anlam ayrım]] sayfaları ve maddelerin düzenlenmesini kolaylaştıran bazı liste sayfaları hariç.)
** Ya da tartışarak ve karara vararak buradaki ilgili maddeyi değiştirin ve maddenin geçerli olmasını sağlayın.
 
[[Kategori:VikiKaynakVikikaynak]]
7.304

değişiklik

Gezinti menüsü