Vikikaynak:Hizmetlilik başvurusu/White Cat (01)

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kullanıcı:White Cat[değiştir]

Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Yeterli olumlu katkı yapmadığından, katkılarında süreklilik sağlanmadığından ve olumlu oylara sahip olmadığından.

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 0
 Destek: 0
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0

White_Cat (TartışmaKatkılarİstatistikler)


Metada, Commonsda (sysop) ve En.wikipedia aktif bir kullanıcıyım. Dil bilgim en-n, tr-4, az-2, ja-1. Bu wikide aktif bir burokrat olmadığı için adaylığımı koyuyorum. Bu wikide fazla katkım yok fakat meta/commons/en.wikipedia'dan deneyimim var. Burokratlar daha çok teknik işlerle ilgilenirler. Ben bu alanda katkı sağlamak istiyorum. Böylelikle wikide çalışanlar Vikikaynak'ın içeriğiyle daha rahat ilgilenebilirier. -- Cat chi? 17:48, 23 Mart 2008 (UTC)

Destek[değiştir]

Karşı[değiştir]

Tarafsız[değiştir]

Yorum[değiştir]

Symbol question.svg Soru: Burokratlar daha çok teknik işlerle ilgilenirler. Ben bu alanda katkı sağlamak istiyorum derken tam olarak ne kastediyorsunuz? Yalnış biliyorsam lütfen düzeltin ancak bürokratlar bir kullanıcıdan/yöneticiden farklı sadece üç fonksiyona sahiplerdir -ki bunlar, kullanıcı adı değiştirebilme, bot statüsü verebilme ve yönetici ataması yapabilme (son ikisi ancak oylama neticesine göre uygulanabilir)- yani bu üçü dışında bir bürokratın yapıp da kullanıcı:x in yapamayacağı herhangi bir şey yoktur. Bir diğer sorum da eğer seçilirseniz burada vakit geçirmeyi düşünüyor musunuz yoksa bir bürokrata ihtiyaç olması halinde uğrayıp gidecek misiniz? Son olarak ufak bir merakım da aday sayfanızı oluştururken adınızın yanında (01) ifadesini kullanmaya neden ihtiyaç duydunuz?--Suelnurileti 18:35, 23 Mart 2008 (UTC)

  • Burokratlar 3 yeni tus elde eder bu dogru fakat kullaniminda belli incelikler var. Mesela kaydolmus vakat degisiklik yapmamis bir kullanicinin hesabina baska bir kullanici talip olursa bu degisiklik biraz karisik. Buna usurpation diyoruz. Bot flag verme ve Yonetici atamasi oylamaya dayali karardir dogru. Burokratligin en buyuk zorlugu metayla surtunme olmadan calismaktir. Yoksa belirtiginiz gibi falza bir "yetkiye" sahip olmuyorlar. Yetki olarak gormek bile yanlis aslinda."Angarya" daha uygun bir tanim olur. :)
  • Wiki kaynga daha fazla katki yapmayi dusunuyorum. Mesela Nutukun telifi 19 kasim 2008'de bitiyor ve boylelikle wikikaynaga konabilir hale geliyor. Iple cekiyorum o gunu. tabi ayni tarihte Ataturkun butun eserlerinin telif suresi bitiyor.
  • (01)'in aslinda bir anlami yok. O sadece benim kisisel standardim. Bir kisinin 2. bir oylamasi olursa rahat oluyor. Amac burokratligin teknik kismiyla zaten ufak olan toplulugun ugrasarak zaman harcamamasi.
-- Cat chi? 20:25, 24 Mart 2008 (UTC)

Symbol question.svg Soru: Bir soru da benden pek çok viki için başvuru yapıyorsunuz , bu kadar çok başvuru yapacağınıza niçin metaya steward'lık için başvuru yapmıyorsunuz? Biliyoruz ki Steward'lar vakıfa ait tüm vikilerde, kullanıcı yetkilerini (yönetici, bürokrat, bot, denetçi v.b.) atama ya da azletme yetkisine sahip. Aynı zamanda her hangi bir vikide bir ihtiyaç duyulduğunda, joker gibi, eksik görevlinin yerini alma yetkileri var. --Nosferatu 20:32, 23 Mart 2008 (UTC)

  • Steward olabilmek icin bazi sartlar agir. Mesela isminiz gibi kisisel bilgilerinizi yayimlamaniz gerekiyor. Buradaki basvutumun amaci stewardlarin yukunu hafifletmek. 800 tane wikiyle ugrasmak zordur. -- Cat chi? 20:25, 24 Mart 2008 (UTC)