Kullanıcı mesaj:とある白い猫

Vikikaynak, özgür kütüphane
(Kullanıcı mesaj:White Cat sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
This is the user talk page of Meta:User talk:とある白い猫

Kullanıcı mesaj:とある白い猫/tr

Posts[değiştir]

Merhaba[değiştir]

Crystal ksmiletris.png Merhaba とある白い猫, Türkçe bir kütüphane oluşturma projesi olan VikiKaynak'a hoş geldiniz!

VikiKaynak'ta şu an 9.966 madde var.
VikiKaynak özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir.

VikiKaynak'ta telifli içeriğe izin verilmemektedir

TELİF HAKKI İLE KORUNAN HİÇBİR ÇALIŞMAYI BURAYA EKLEMEYİNİZ!

Lütfen öncelikli olarak telifli içerik hakkında bilgi alınız

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiKaynak kullanıcıları size yardımcı olacaklardır.

Wiki.png VikiKaynağa nasıl başlarım diye düşünme İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin
VikiKaynak, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Özlü sözleri eklemek istiyorsanız Vikisöz'e
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan VikiKitap'a

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin

Bastique 15:10, 14 Şubat 2007 (UTC)

Aktif bürokrat[değiştir]

Aktif bürokrat olmadığı için bu görevi yürütebilirim. Seçim şeklindede yapılabilir. Ne düşünüyorsunuz? -- Cat chi? 19:58, 16 Mart 2008 (UTC)

Bu görevden kastınız?--Suelnurileti 20:03, 16 Mart 2008 (UTC)
Yonetici/hizmeli secimlerini kapatmak, bot flaglerini vermek, kullanici isimlerini istege bagli olarak degistirmek gibi. 2005ten beri en.wikipedia ve commons olmak uzere bircok wikide calistim. Deneyimliyim ve yardimci olmaktan mutluluk duyarim. -- Cat chi? 06:15, 19 Mart 2008 (UTC)
Merhabalar, anladığım kadarıyla bürokratlığa adaysınız. İzahınız için teşekkür ederim, halihazırda bir de bot başvurunuz olduğu için ben sadece hangisini kastettiğinizden emin olamamıştım. Henüz ne yönetici ne de bürokrat seçme kriterlerimiz oluşmadı dolayısıyla net bir şartnamemiz yok ancak talipseniz topluluğun görüşüne sunmanız gerekli diye düşünüyorum. Vaktinde Uğur'un yaptığı bürokratlık başvurusunun projede en az dört yönetici olması gerekliliği dolayısıyla kabul edilmediğini biliyorum. Açıkçası prosedüre hakim olmadığım için bu tip ince ayrıntıları, burada yönetici dahi olmayan bir kullanıcının direk bürokrat olup olamayacağını bilemiyorum. Tabi commons'ta yönetici olmanız dolayısıyla bu konuları siz daha iyi bilebilirsiniz. Adaylığınız halinde burada hiç katkınız olmadığı için diğer wikilerdeki katkılarınız değerlendirmeye tabi tutulacaktır en azından benim nazarımda, tabi en çok da Vikipedi'deki katkılarınız. Vikipedi'deki en son yöneticilik oylamanıza yetişmiş bir kullanıcı olarak kullanıcı adınıza aşinayım ve net fikrimi bir seçime girdiğiniz takdirde belirtmek taraftarıyım. Bu arada Türkçe bildiğinize göre bot başvurunuzda neden başka bir dili tercih ettiğiniz de merakımı uyandırdı. Kolaylıklar diliyorum.--Suelnurileti 19:39, 20 Mart 2008 (UTC)
Ben yardim etmek isterim. Tabiki topluluga sorulabilir ve sorulacaktir. Bir secim sistemi yok anladigim kadariyla o yuzden basvuru VikiKaynak:Topluluk portalı'a konabilir. Sizce en uygun yer neresi olur?
Bot basvurusunu verirken hangi wikiye koyduguma fazla dikkat etmiyordum. 100e yakin wikide es zamanli basvuru yapiyordum copy-paste usulu. Hafif stresli bir istir.
-- Cat chi? 03:35, 21 Mart 2008 (UTC)
Merhabalar, şu sayfa bence uygun olan yerdir. Aşina olduğunuz üzere açacağınız bir adaylık alt sayfasını buraya ekleyebilirsiniz.--Suelnurileti 23:03, 21 Mart 2008 (UTC)

Bot[değiştir]

Merhaba, henüz almış olduğunuz bir bot statüsü olmadığı için yapmakta olduğunuz işlemlerin botunuzu deneme amaçlı olduğunu düşünürsem yanılmış mı olurum?--Suelnurileti 19:33, 22 Nisan 2008 (UTC)

Yapmış olduğunuz denemelerde (izinsiz bot çalıştırmayacağınızı düşünerek bunları deneme olarak niteliyorum) hatalar tespit ettim. Tartışma:Güncel olaylar‎, VikiKaynak tartışma:Güncel olaylar ve VikiKaynak tartışma:Köy Çeşmesi sayfalarında yanlış yönlendirmeler yapmış durumdasınız. Lütfen Kullanıcı:Bilgisayar'ın VikiKaynak'taki faaliyetini durdurun. Değişikliklerde ısrarcı olmanız halinde engellenebilirsiniz.--Suelnurileti 19:50, 22 Nisan 2008 (UTC)
Yapmış olduğum ikaza aldırmıyor olmanıza binaen Kullanıcı:Bilgisayar 24 saat süreyle engellenmiştir.--Suelnurileti 21:22, 22 Nisan 2008 (UTC)
Baskasinin hatasindan beni sorumlu tutmamalisiniz. Kullanici Nosferatü yaptigi isim degisikligi Special:Doubleredirects sayfasinda nasil algilandiysa, botta buradaki direktife gore hareket edecektir. Bana email atmis olsaydiniz olayla daha cabuk ilgilenebilirdim. 300un uzerinde wiki ile ilgileniyorum. -- Cat chi? 18:41, 11 Mayıs 2008 (UTC)
Öncelikle şunu belirteyim ki ben sizi başkasının hatası olarak değerlendirdiğiniz durumdan sorumlu tutmadım. Sorun yönlendirme yumağını ona göre açmış olmanız. Ayrıca verdiğim engelin nedeni bu da değil. Yukarıdaki mesaj sırasından da takip edebileceğiniz gibi geri almış olmama rağmen tam ben gerekli düzeltmeleri yapacağım esnada fiilin ikinci defa tekrarından sonra verilmiştir.
Ayrıca kişisel fikrim şudur ki bugün ve kısa vadeli gelecekte (birden ani bir atılım yapmazsak tabi) VikiKaynak'ta çift yönlendirmeleri açmak ya da interwiki eklemek gibi konular için bota ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Sizin bot kullanımınıza ise en:source ve de:source da girmiş olduğunuz tartışmaları takip eden bir kullanıcı olarak ayrıca şüpheyle baktığımı belirtmek isterim. --Suelnurileti 20:17, 17 Mayıs 2008 (UTC)

Bot uyarı[değiştir]

Kullanıcı White cat'e mesaj sayfası üzerinden ulaşım zorluğu dolayısıyla yollanmış olan e-postanın kopyası:

Merhabalar, Geçen seferden aldığım tecrübeyle bu defa kullanıcı sayfanıza değil, epostanıza msj bırakıyorum. Kullanıcı:Bilgisayar'a tr.ws'de verilmiş bir bot statüsü bulunmmaktadır, en azından benim bildiğim kadarıyla. Ancak siz botunuzu tr.ws'de kullanmakta herhangi bir sakınca görmemektesiniz. Daha önce almış olduğunuz uyarıları da göz önünde bulundurarak lütfen buna bir son veriniz.

--Suelnurileti 18:10, 9 Temmuz 2008 (UTC)

Siz bilirsiniz. Sizin kaybiniz, benim degil. tr.wikisourcea biraz katkim olsun istemistim. Fikrinizi degistirirseniz haberim olsun. -- Cat chi? 21:40, 18 Ağustos 2008 (UTC)