Tartışma:Ermeni Kırımı

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

iptal edilmeli[değiştir]

ermeni katliyamının yapıldıgına dail türkiyedeki bir ilin ve ona baglı olan bi kazada meydana gelen idam kararı vardır bu ili ve kazasını bulmak o kadarda zor deildir.bu kazanın kaymakamı olan kemal bey halkın önünde asılarak bir vahset islanmistir peki yok dediginiz ermeni katliyamında.bu adamın neden öldügünü söyleyebilirmisiniz tesekkürler ama suan ülkem böyle karısıklara gögüs germekten kacmaz ama yıpranıyor bunu herkeste biliyor..byee

  • İngilizlerin İstanbul'u işgali sırasında Malta adasına götürülüp Ermeni sorunu ile ilgili yargılanan İttihat ve Terakki üyeleri vardır. Yargılamaların sonucunda beraat etmişlerdir. Bu konu ile ilgili belgeler Türk ve İngiliz arşivlerinde mevcuttur. Peki siz bu insanların neden beraat ettiklerini söyler misiniz?
Ermeni tezlerinin büyük bir bölümü belgesizdir ve dedikodulara dayanmaktadır. İddialarının bir çoğu da ispatlanabilecek nitelikte olmasına rağmen ispatlanamamaktadır. Bunun en bilinen örneği toplu mezarlarla ilgilidir. İngilizlerin yazdığı ve onlara alet olan bazı Ermenilerin de körü körüne kabul ettiği tezlere göre 1,5 milyon Ermeninin öldürüldüğü iddia edilmektedir. Ancak bu kadar insanın nerede gömülü olduğu sorulduğunda söz konusu tezin savunucuları cevap verememektedirler. Birkaç hafta önce Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu'nun Ermeni tarihçilere yaptığı "gelin gözterdiğiniz yerde birlikte toplu mezarları arayalım" çağrısı ne yazık ki yanıtsız kalmıştır.
Türkiye'deki her ilin ve ona bağlı her kazanın bir ismi vardır. Halkın önünde asılan bir kaymakamın (tabii iddia ettiğiniz sebeple asıldıysa ve tabii asıldıysa, ya da gerçekten öyle biri yaşadıysa) kaydı da tarihin en büyük yazılı arşivini bırakan medeniyeti olan Osmanlı arşivlerinde bulunması mümkündür. Milletimize kulaktan dolma tarih bilgisiyle iftira atacağınıza, bu belgeleri bulup burada yayımlayın.
Vikikaynak'taki çalışmalarımızla Ermeni iddialarına karşı Türk tezlerini Ermenilerin aksine "belgelerle" ve "bilimsel" olarak savunmaya çalışıyoruz. Farkındaysaınız madde içeriklerinde yorum eklenmeyip sadece belgelerin içeriği tarih ve sayılarıyla yayımlanmaktadır. Bu çalışmalardan rahatsızlık duyanlar olacaktır muhakkak. Ancak bilinmesini isterim ki Türkçe içerikten sonra sıra İngilizce Vikikaynak'lara gelecek. Sonrasında da İngilizce Vikipedi'lere. Yüzyılın bu en büyük yalanını bütün dünyaya duyurmak ve gerçekleri anlatmak yolunda küçük de olsa bir katkımız olursa ne mutlu. Bizim mücadelemiz Ermeni halkına karşı değil, Ermeni halkı üzerinden oyun oynayanlara karşıdır. --Fuzûlî ileti 18:02, 5 Nisan 2007 (UTC)

Vikikaynağın tarafsızlığı[değiştir]

Bir parantez açmak istiyorum kaynağı gösterilerek her iki tezin belgeleri de vikikaynakta yayınlanabilir--Nosferatu 06:33, 6 Nisan 2007 (UTC)