Ekim Dersleri

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eserin 1991 tarihli Rusça baskısının iç sayfası.

1. Bölüm[değiştir]

 • Ekimi İncelemek Gerek

2. Bölüm[değiştir]

 • Proletarya ve Köylülüğünün Demokratik Diktatörlüğü: Şubat ve Ekim

3. Bölüm[değiştir]

 • Savaşa Savaş ve Ulusal Savunmacılık

4. Bölüm[değiştir]

 • Nisan Konferansı

5. Bölüm[değiştir]

 • Temmuz Günleri, Kornilof Ayaklanması Demokratik Konferans, Önparlamento

6. Bölüm[değiştir]

 • Ekim Devrimi Etrafında

7. Bölüm[değiştir]

 • Ekim Ayaklanması ve Sovyet Yasallığı

8. Bölüm[değiştir]

 • Proletarya Devriminde Sovyetler ve Parti

Bu Kitapla İlgili Olarak[değiştir]

 

Kaynak: "Ekim Dersleri". Marxists.org. 6 Ocak 2004 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
Telif durumu:

  Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu IV. Bölüm Uygulama Yasası'nda yer alan, 18 Aralık 2006 tarih ve 231-FZ sayılı kanunun 6. maddesinin 1. fıkrasına göre Rusya'da kamu malıdır.

Genellikle:[1]

 1. Bu eserin yazarı 1 Ocak 1946'dan önce öldü.
 2. Bu eserin yazarı 1 Ocak 1946 ile 1 Ocak 1950 arasında öldü ve Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Ordu'da çalışmadı ve görev yapmadı.
 3. Bu eser ilk olarak 1 Ocak 1943'ten önce anonim olarak veya bir takma adla yayınlandı ve yazarın adı, yayınlandıktan sonraki 50 yıl boyunca bilinmedi.
 4. Bu eser ilk olarak 1 Ocak 1943 ile 1 Ocak 1950 tarihleri ​​arasında isimsiz olarak veya bir takma adla yayınlandı ve yazarın adı, yayınlandıktan sonraki 70 yıl boyunca bilinmedi.
 5. Bu eser ilk kez 1 Ocak 1929[2] ile 1 Ocak 1950 arasında gösterilen amatör olmayan sinema veya televizyon filmi veya televizyon yayınından alındı.

[1] Dikkat! Bu eserin yazarı baskıya maruz kaldıysa ve ölümünden sonra rehabilite edildiyse, telif hakkı korumasının geri sayımı ölüm tarihinden değil, rehabilitasyon tarihinden itibaren başlamıştır. Eser ölümünden sonra ilk kez yayımlandıysa, telif hakkı süresi o ilk yayın tarihinden itibaren sayılır, yazar daha sonra rehabilite edilmedikçe, bu durumda daha sonraki rehabilitasyon tarihinden itibaren yeniden uygulanır.
[2] İlk kez 1 Ocak 1929'dan önce gösterilen sinema filmleri bu şablonun 1. ve 2. maddelerinin konusudur.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.