Vikikaynak:Köy çeşmesi/Arşiv/2020/Şubat

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Additional interface for edit conflicts on talk pages[değiştir]

Sorry, for writing this text in English. If you could help to translate it, it would be appreciated.

You might know the new interface for edit conflicts (currently a beta feature). Now, Wikimedia Germany is designing an additional interface to solve edit conflicts on talk pages. This interface is shown to you when you write on a discussion page and another person writes a discussion post in the same line and saves it before you do. With this additional editing conflict interface you can adjust the order of the comments and edit your comment. We are inviting everyone to have a look at the planned feature. Let us know what you think on our central feedback page! -- For the Technical Wishes Team: Max Klemm (WMDE) 14.15, 26 Şubat 2020 (UTC)

Ana sayfa düzenlemesi hakkında[değiştir]

sevgili gönüllüler, @Iskenderbalas, @Magurale, @𐰇𐱅𐰚𐰤, @Samizambak, @Sabri76, @HakanIST @Kibele @ToprakM, @LuCKY ve @Emineozveri. Aktif sayıldığınızdan özellikle sizlere seslendim. Ana sayfamız, en son 2017 yılında düzenlenmiş ve ufak bakımlar gerekiyor. Bunu yaparken de ilk düşündüğüm şey, yeni bir kullanıcının mevcut metinlere hızlıca erişim sağlayabilmesi ve istediği türe hızlıca ulaşabilmesi. Mevcut ana sayfa bu yönden eksik kalmakta. O yüzden sizin görüşlerinizi bekliyor ve o zamana kadar da sizlere, kendi düşüncelerimi aktarıyorum. (Burada görmek istediğiniz içeriği, Vikikaynak'ın diğer dillerine giderek ana sayfalarından görebilirsiniz.)

  • Başlığın, Vikikaynak'ın dizinie de yer verebilecek şekilde böyle bir başlık ile değiştirilmesi
  • Kardeş projeler kısmının, sayfanın altına, telif çubuğunun üstüne, yerleştirilmesi,
  • Diğer Dillerde Vikikaynak kısmının, kardeş projeler boyutuna küçülterek onun yerine alınması,
  • Diğer Dillerde Vikikaynak'ın boş kalan kısmına Vikikaynak'ı keşfet şablonunun koyulması, (koyulmadan önce şablondaki başlıklar düzenlecektir)
  • Yeni eklenen metinler kısmı da aynı boyda ve aynı yerinde [| İngilizcedeki] "New Texts" şablonunun uyarlaması şu [| şablonla] değiştirilecek. --Satirdan kahraman (mesaj) 16.46, 7 Mart 2020 (UTC)