Vikikaynak:Şikâyet/Arşiv

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Anılan Kullanıcı Vikikaynak sayfalarını vandallamaktadır. Engellenmesi ricasıyla-- 3210  (T) 08:12, 16 Şubat 2008 (UTC)

Kullanıcı:18.62.17.7 vandallık yapmaktadır[değiştir]

Kullanıcı:18.62.17.7 kullanıcı vandallık yapmaktadır. Değişikliklerine bakarsanız farkedersiniz. İlgilenirseniz sevinirim.

Ruhul Mesnevinin Türkçe değildir diye yönetici Kullanıcı:Nosferatü tarafından silinmesi üzerine şikayet[değiştir]

Vikikaynak ta epey zamandan beri yürütülen Ruhul mesnevi çalışmaları Kullanıcı:Nosferatü tarfından Türkçe değildir diye silindi.Çok merak ettiğim için soruyorum acaba Ruhul mesnevi Türkçe değilse Türkçe nedir? Bu silinme sebebinin hiç mantıklı ve açıklanabilir bir tarafı yok.Gerçek sebebin bu olmadığını düşünüyorum.Silinen kısımlar uzun süreden beri vikikaynakta olan çalışmalar yani yeni değil , üstelik bu çalışmalar yapılırken de sayın yöneticiden yardım alındı.Tam komedi ama hiç komik değil bence.Emeğe haksızlık.Üzücü ,hoş olmayan bir durum hala düzeltileceğine inanıyorum .Saygılarımla.--Gökhan 14:22, 21 Şubat 2008 (UTC)

Vikikaynak kullanıcılarının incelemesine emsal olsun diye Ruh-ul Mesneviden 5. Beyiti arzediyorum. Evet dili ağır ve ağdalı olan bu metin Türkçe değilse arapça mı farsça mı fransızca mı? Siz söyleyiniz? Edebiyatçıların türkçe dediği Türk klasiklerinden sayılan bir metine kim ne hadle türkçe değil diyebilir? Kafayı sıyırmadan help me! Allah'tan arkadaşlar google grouplarda Nosferatü'nün sildiği beyitleri yüklediler ve kaydettiler de orada şükür bulabiliyoruz. Yoksa hepten Ruh-ul Mesnevisiz kalacaktık. Ruh-ul Mesnevi çalışmasının Türkçe olup olmadığına oradan bulabilirsiniz. Ruhul Mesnevi çalışması sayfalarının silinmesi olayını zerre miktar insafı ve türkçesi olanlara bırakıyorum. --78.161.30.209 17:00, 21 Şubat 2008 (UTC)

RUH-UL MESNEVİ 5.BEYT[değiştir]

ORJİNAL METİN
LATİNO TRANSKRİPTİ
TÜRKÇE TERCÜMESİ
İNGİLİZCE TERCÜMESİ
1.
من به هر جمعیتی نالان شدم
Men be her cemiiyeti nalan şudem
Men be her cemiyette nalan oldum .
My notes, in circles of the grave and gay,
2.
جفت بدحالان و خوش حالان شدم
Ceft bed halan vu hoş halan şudem
İnledim bed halde ve hoş halde oldum .
Have, hail'd the rising, cheer'd the closing day:

Şablon:Vikikaynak


Misra-i sânı evveli beyânır. cüft, zammle eş, yanî mukârin. bed-halden murâd ehl-i şehvet ü hevâ . ve hoş hâlden murâd ehl-i zühd ü takvâdır. bed-hal takdîm olundu, kesretine binâen Kur-an’da gelir:

Ayet Metni
Meali
Sure ve Ayet
فمنكم كا فر ومنكم م ؤمن
Kiminiz inkârcı kimimiz mümindir
(Tegabun 2)

Ma,nâ-yı beyt budur ki; ben her cem’iyetde inleyici yanı erbâb-ı şehvet ve hevâ ve eshab-ı zühd ve takvâ meclislerinde feryâd u figân kılıcı oldum, demektir.

Ve bu beyt mâbadine merhûn dur. Sırr-ı ta’mim aşagıda gelir.


Mâ’lûm ola ki, mertebe-ı ehâdiyetden ahir-i merâtib-i vücûda gelince tenezzül-i Rahmânî itibarıyla tavr-ı ilâhidir.


Bu mertebede zâhir olan kemâle kemâl-i insânî derler ve kezâlik terakki-i insanî itibâriyla tavr-ı insânîdir.

Ve bu mertebede zâhir olan kemâle kemâl-i ilâhi derler.

Pes sırr-ı insâni bi-tarîki’t- ta’kîd nüzûlunda nice hoş-hâl ve bed-hâle mukârin olmuş ve bi-tarîki’t tahlîl urûcunda nice bed-hal ve hoş-hal ile {27} sohbet kılmıştır ki, mürûr eylediği etvâr ve menâzildir.

Çünkü bu nâle hakikatte urûc ve rücû haline göredir. La-cerem bed-hâl hoş-hâl üzerine takdîm olundı.

Zira bu işâret üzere bed-hâlden hicâb-ı zulmânî olan taayyunat ve hoş-hâlden murâd hicâb-ı nurânî olan tecelliyâtdır.

hicâb-ı zulmânî ise [[hicâb]-ı nurâniden mukeddemdir. Nitekim nüzûl hâline göre aks üzeredir.

Sual olunursa ki, zikr olunan hucub-i muhtelifeye bed-hâl ve hoş-hâl itlâkına sebeb nedir? Cevap budur ki;

Taayyunât-ı cismâniyenin bed-hâl olduğu zülmet-i kesâfeti itibâriyla ve teayyunât-ı ruhâniyyenin hoş-hâl olduğu nûraniyet ve letâfet hasebiyledir, eğer ki, fi’l-hakîkâ bed-hâl ve hos-hâl olmak bu zulmet ve nûr itibâriyle insânın kendi sıfatidir.METNİN ORJİNALİ
LATİNO TRANSKRİPTİ
TÜRKÇE TERCÜMESİ
İNGİLİZCE TERCÜMESİ

فا فهم هذا الوجه العميق و ا لسر ا لد قيق و من الله ا لتو فيق

LATİNO TRANSKRİPTİ BURAYA YAZILACAKTIR
İyi anla, derinliğin yüzüdür ve inceliğin sırrıdır. Ve başarı Allah’tandır
İNGİLİZCE TERCÜMESİ

Li-muharririhi:

METNİN ORJİNALİ
LATİNO TRANSKRİPTİ
TÜRKÇE TERCÜMESİ
İNGİLİZCE TERCÜMESİ

جو نكه شد بر فرقت يا ران ما در زا د من جون نبا شد نى بشان افغان من فر ياد من

LATİNO TRANSKRİPTİ BURAYA YAZILACAKTIR
Aynı anadan doğma dostlarımda ayrıldığımda ney benim feryadımı figanımı şana ile dile getiremez
İNGİLİZCE TERCÜMESİ

Yöneticilik seçimlerinde kullandığın oyun geçersiz sayılması[değiştir]

Yöneticilik seçimlerinde kullandığım oy olumlu katkım olmadığı gerekçesiyle geçersiz sayıldı.Acaba olumsuz katkı ne demek katkı adı üzerinde faydası olan eylemler için kullanılır.Vikikaynak ayoksa kullanıcılar olumsuz katkı da mı yapabiliyor yöneticiler tarafından farkedilmeden.Geçerli oy kullanabilmem için ne yapmam lazım.Vikikaynak ı öğrencilerime tanıtmam Vikikaynak a yönlendirmem , Vikikaynak ı kamuoyu önündeki insanlara anlatmak [[1]] ve basın aracılığı ile insanlara Vikikaynak ı tanıtmak olumlu katkı mıdır değil midir sizin takdirinize sunuyorum Saygılar--Gökhan 14:32, 21 Şubat 2008 (UTC)

Kullanıcı:Alikıroğlu6163 (katkılar - tartışma - engel kaydı) Adı geçen kullanıcı uygunsuz katkılarından dolayı süresiz engellenmiştir.

Bu olayın akabinde Kullanıcı:Alikıroğlu (katkılar - tartışma) adına hesap açılmıştır.

İki kullanıcı adı arasındaki ciddi benzerlikten dolayı aynı kişi olduklarını düşünüyorum. Şablon:MH#SÜRMENE RUH-UL MESNEVİ ÇALIŞMA GRUBU bağlantısında adı geçen kullanıcının görev dağılımı yapılmış, hatta bir resmi dahi mevcutmuş ancak silinmiş:Resim:ALİ KIROĞLU.jpg Dolayısıyla iki farklı kişinin tesadüfi aynı kullanıcı adını almış olmalarının zayıf bir ihtimal olduğu kanaatindeyim.

Gerekli değerlendirmenin yapılmasını rica ediyorum.--Suelnurmesaj 20:16, 21 Şubat 2008 (UTC)

Burada iki yol var.
Birincisi: Ruh-ul Mesnevi çalışmasını tartışma sayfasında yaptı diye uyarılması gereken belki kısa süreli 24 saat gibi tekrarında engellenmesi gereken bir kullanıcının 24 saat değil, 48 saat değil,7 gün değil,bir ay değil ,3 ay değil ,temelli vikikaynaktan engellenmesidir. Burda güven adalet doğruluk ilkelilik tarafsızlık vs varsa o zaman Nosferatü'nün sorgulanması gerekir . Neden engellediğini hem de temelli engellediğini sormak gerekir, insaniyet namına viki namına kişilik hakları ve özğürlük namına. Şimdi sorgulanan ise zavallı madur? Bu dünyada adalet böyle mi sağlanır? Sizin vicdanınıza bu sığar mı?Üstelik daha işe yeni başlayan birisine bu yapılır mı?-- 3210  (T) 00:48, 22 Şubat 2008 (UTC)

Sabri76 rumuzlu kullanıcı resim ekleme sayfasını (Hiçbir anlam içermeyen sayfa) olduğu gerekçesiyle silmiş.Bu imzasız yorum 37.130.224.202 (mesajkatkılar) 0:10, 1 Şubat 2014‎ tarafından eklenmiştir.

Bu başlıkta bir sayfa silinmemiş.Pınar [m] 01:58, 1 Şubat 2014 (UTC)