Ukrayna Devlet Arması Hakkında

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

№ 2137-XII, 19 Şubat 1992, Kararname, Ukrayna Verkhovna Rada

Ukrayna Devlet Arması Hakkında

(geçerli)

Lesser Coat of Arms of Ukraine (gold).svg

KARARNAME

Ukrayna Verkhovna Rada

Ukrayna Devlet Arması Hakkında

Ukrayna Verkhovna Rada'sı şu kararı vermektedir:

1. Üç Dişli Trident'i Ukrayna'nın küçük bir arması olarak onaylar ve onu Ukrayna'nın büyük armasının ana unsuru olarak kabul eder (armanın renk ve şematik gösterimi ektedir).

2. Ukrayna Devlet Arması'nın resmi, kamu makamlarının ve kamu idaresinin, banknotların ve posta pullarının, hizmet sertifikalarının, pulların, devlet kurumlarının biçimlerinin mühürlerine, bu Kararın I. paragrafında onaylanan armanın resminin zorunlu oranlarına yerleştirilecektir.

Ukrayna Verkhovna Rada Başkanı I. IVY
Kiev
19 Şubat 1992
№ 2137-XII

Ukrayna Verkhovna Rada'nın Ukrayna

Devlet Arması Hakkında Kararına Ek

UKRAYNA DEVLET ARMASI

(renkli ve siyah beyaz resim) (2137a-12)


Lesser Coat of Arms of Ukraine (1992).svg


Lesser Coat of Arms of Ukraine (bw).svg


Ukrayna Devlet Arması'nın şematik gösterimi (2137a-12)


Lesser Coat of Arms of Ukraine (sch-1).svg


Lesser Coat of Arms of Ukraine (sch-2).svgKaynak: "О Государственном гербе Украины". ligazakon.ua. 26 Ekim 2009. Erişim tarihi: 7 Mart 2022. 
Telif durumu:

Copyright.svg PD-icon.svg Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Ukrayna Telif Hakları ve İlgili Hakları Yasası'nın 10. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Telif hakkı koruması şunları içermez:

a) Günlük basında yer alan sıradan haberler niteliğindeki haberler veya güncel olaylar;
b) Halk sanatı (folklor);
c) Resmi makamlar tarafından yetkileri dahilinde düzenlenen siyasi, yasal, idari nitelikteki resmi belgeler (kanunlar, kararnameler, kararlar, mahkeme kararları, devlet standartları vb.) ve resmi tercümeleri;
d) Ukrayna'nın devlet sembolleri, devlet ödülleri; kamu makamlarının, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin ve diğer askerî oluşumların sembol ve işaretleri; bölgesel derneklerin sembolleri; işletme, kurum ve kuruluşların sembol ve işaretleri;
e) Özgünlük kriterlerini karşılamayan ve nevi şahsına münhasır haklara (özel hak) tabi araç tarifeleri, TV ve radyo programları, telefon rehberleri ve benzeri diğer veri tabanları.
Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.