Tartışma:Mesnevi/1

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Telif hakkı belli mi değil mi?[değiştir]

Bu sayfadaki metnin ve ayrıca şu sayfalardaki metinlerin telif hakkı belirli mi değil mi? Ekleyen kişi şöyle yazmış; "Kaynak belirtilmesi kaydıyla bu çevirinin telif hakları kamuya devredilmiştir." Bu, telif hakkı konusunda aydınlatıcı mıdır? Diğer sayfalar ve varsa göremediklerim: Mesnevi/291, Mesnevi/251, Mesnevi/171, Mesnevi/201, Mesnevi/181. Ayrıca büyük ihtimalle aynı kullanıcı, şu ve benzeri sayfalara, yedekleme yapmış. Telif hakkı ihlali yapıldıysa bunların da silinmesi gerekir.

Bunun yerine Ahmet Avni Konuk'un Mesnevi Şerhi'ndeki tercümesini kullanarak Mesnevi sayfasını oluşturmayı düşünüyorum. Ahmet Avni Konuk, 1938 senesinde vefat ettiğine göre, tercümenin kamu malı olduğunu söyleyebilir miyiz?-- İskenderBalas💬 16:49, 10 Haziran 2017 (UTC)

bu kullanıcı vikikaynak'ı kişisel alan gibi kullanarak, öğrencilere yaptırdığı çevirileri bu şekilde yayımlamıştı ve konuşmalar sonunda da silinmişti tamamı diye biliyorum, demek ki bazı sayfalar kalmış. akademik güvenirliği olan bir çeviri olmasında ve bunların silinmesinde yarar var. teşekkürler dikkatiniz için. --kibele 16:57, 10 Haziran 2017 (UTC)

Başlıklar ile ilgili açıklamalar[değiştir]

  • Başlıklardan bir tanesinde geçen "münfık" kelimesi, "infak eden kimse" demektir. Bu kelime kendisine ses olarak benzeyen "münafık" kelimesi ile karıştırılmamalıdır.

-- İskenderBalas💬 22.45, 15 Ocak 2021 (UTC)