Rusya Federasyonu Devlet Marşı

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Ey, Rusya - bizim kutsal devletimiz,
Rusya - sevgili ülkemiz.
Güçlü bir irade, büyük bir zafer
Senin her zaman için mirasın!

Koro:
Şanlı ol, özgür Anavatanımız,
Kardeş halklar, çağlar boyu bir birlik,
Atalarımızın verdiği ortak bilgelik,
Şanlı ol ülkemiz! Seninle gurur duyuyoruz!

Güney denizlerinden kutup kenarına,
Ormanlarımız ve tarlalarımız yayıldı
Sen dünyada eşsizsin, sen teksin -
Tanrı tarafından korunan doğduğum toprak!

Koro:

Hayaller ve yaşam için geniş alanlar
Yıllar içinde bizim için açılıyor
Anavatana olan sadakatimiz bize güç veriyor.
Böyleydi, ve her zaman öyle olacak!

Koro:

Kaynak: "National Anthem" (İngilizce). RIA Novosti. 7 Haziran 2007. 23 Haziran 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 

Blomfield, Adrian (8 Aralık 2000). "Russian Duma Approves National Anthem Bill". Halkın Günlüğü (İngilizce). 31 Ocak 2005 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 
Telif durumu:

  Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun 1259. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Aşağıda belirtilenler telif hakkına sahip değildir.

  1. Devlet organlarına, belediyelere ve yerel yönetim organlarına ait yasalar, diğer hukuki metinler, mahkeme kararları, yasama, idari ve yargı niteliğindeki diğer materyaller, uluslararası kuruluşların resmî belgeleri ve bunların çevirileri;
  2. Yazarı belli olmayan halk sanatı eserleri (folklor);
  3. Devlet sembolleri ve işaretleri (bayraklar, armalar, banknotlar vb.) ve ayrıca yerel yönetim organlarının sembolleri ve işaretleri;
  4. Tamamen bilgilendirici özelliğe sahip olaylar ve olgular üzerine yapılan haber raporları (günlük haberler, televizyon programları, ulaşım programları vb).

Not: Bu lisans etiketi, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (birlik seviyesi[*]) resmî belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri için de geçerlidir.

Uyarı: Bu lisans etiketi, telif hakkıyla korunan resmi belgelerin taslağı, önerilen resmi sembol ve işaretler için geçerli değildir.


[*] Diğer 14 Sovyet cumhuriyetinin resmi belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri yasal haleflerinin hukukuna tabidir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.