Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı'nın Ukrayna rejiminin savaş suçlarıyla ilgili basın açıklaması (29 Temmuz 2014)

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı'nın Ukrayna rejiminin savaş suçlarıyla ilgili açıklaması

1801-29-07-2014

Son günlerde ve saatlerde, Ukrayna'nın doğusundaki durum daha da ağırlaşmıştır.

ABD ve Avrupa Birliği'nden destek alan Kiev yetkilileri, Ukrayna'nın doğusundaki sivil şehirlere ve sivillere yönelik büyük bir saldırı başlattı.

Gorlovka'da Ukrayna güvenlik güçlerinin bombardımanı sonucunda üçü çocuk 17 sivil hayatını kaybetti. Ukrayna menşeili top mermisinin doğrudan isabet ettiği okul binası yıkıldı. Şehir hastanesinin arazisine birkaç top mermisi isabet etti, doğumevinin binalarında hasar var. Şehir yasta. Bu onurlu maden kasabasının sakinleriyle birlikte yas tutuyoruz. Bu korkunç suçun faillerinin sorumluluktan kaçmayacaklarına inanıyoruz.

Ukrayna ordusu bugün Donetsk'in merkezini yoğun bir şekilde bombalamaya başladı. Bu şehirde patlamalar ve silah sesleri duyuluyor. Avlulara ve konutlara isabet eden mermiler var. Şehir hastanesinin bulunduğu bölgede de patlamalar duyuluyor. Yurttaşlar bomba sığınaklarında toplu halde saklanıyor, tren istasyonu tahliye ediliyor. Kentin kültür ve eğlence parkına üç top mermisi isabet etti.

Kiev'den kendi halkına karşı savaşı durdurmasını bir kez daha talep ediyoruz.

Batılı ortaklarımıza, küstah Kiev yetkililerini etkilemeye yönelik bir çağrıda bulunuyoruz. Ukrayna'nın doğusundaki sivil nüfusun kurbanlarının sorumluluğu, bu suç eylemlerini destekleyenlere aittir.

29 Temmuz 2014


Kaynak:

Заявление МИД России о новых военных преступлениях украинского режима, Oluşturulma tarihi: 27 Şubat 2022.

Telif durumu:

Copyright.svg PD-icon.svg Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun 1259. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Aşağıda belirtilenler telif hakkına sahip değildir.

  1. Devlet organlarına, belediyelere ve yerel yönetim organlarına ait yasalar, diğer hukuki metinler, mahkeme kararları, yasama, idari ve yargı niteliğindeki diğer materyaller, uluslararası kuruluşların resmî belgeleri ve bunların çevirileri;
  2. Yazarı belli olmayan halk sanatı eserleri (folklor);
  3. Devlet sembolleri ve işaretleri (bayraklar, armalar, banknotlar vb.) ve ayrıca yerel yönetim organlarının sembolleri ve işaretleri;
  4. Tamamen bilgilendirici özelliğe sahip olaylar ve olgular üzerine yapılan haber raporları (günlük haberler, televizyon programları, ulaşım programları vb).

Not: Bu lisans etiketi, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (birlik seviyesi[*]) resmî belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri için de geçerlidir.

Uyarı: Bu lisans etiketi, telif hakkıyla korunan resmi belgelerin taslağı, önerilen resmi sembol ve işaretler için geçerli değildir.


[*] Diğer 14 Sovyet cumhuriyetinin resmi belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri yasal haleflerinin hukukuna tabidir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.