Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Donetsk'teki trajik olaylarla ilgili açıklama (2014)

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Donetsk'teki trajik olaylarla ilgili açıklama

551-14-03-2014

13 Mart'ta Donetsk'te trajik olaylar yaşandı, kan döküldü. Kendilerine Ukraynalı yetkililer diyen insanların yıkıcı konumuna karşı tutumlarını ifade etmek için şehrin sokaklarına çıkan barışçıl göstericilere, Bir gün önce ülkenin diğer bölgelerinden gelip kentte toplanmaya başlayan travmatik silah ve sopalarla donanmış sağcı radikal grupların saldırısına uğradı. Çatışmalar sonucunda çok sayıda yaralı var, bir kişi hayatını kaybetti.

Kiev'de iktidara gelenlerin militanları silahsızlandırması, halkın güvenliğini ve halkın miting düzenleme hakkını sağlaması gerektiğini defalarca dile getirdik. Ne yazık ki Ukrayna'daki olayların gösterdiği gibi bu gerçekleşmiyor. Kiev yetkilileri, ülkedeki durumu kontrol etmiyor.

Rusya, Ukrayna'daki hemşehrilerinin ve yurttaşlarının yaşamları konusundaki sorumluluğunun bilincindedir ve insanları koruma altına alma hakkını saklı tutar.


14 Mart 2014


Kaynak: "Заявление МИД России в связи с трагическими событиями в Донецке". mid.ru. 14 Mart 2014. 14 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Şubat 2022. 
Telif durumu:

Copyright.svg PD-icon.svg Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun 1259. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Aşağıda belirtilenler telif hakkına sahip değildir.

  1. Devlet organlarına, belediyelere ve yerel yönetim organlarına ait yasalar, diğer hukuki metinler, mahkeme kararları, yasama, idari ve yargı niteliğindeki diğer materyaller, uluslararası kuruluşların resmî belgeleri ve bunların çevirileri;
  2. Yazarı belli olmayan halk sanatı eserleri (folklor);
  3. Devlet sembolleri ve işaretleri (bayraklar, armalar, banknotlar vb.) ve ayrıca yerel yönetim organlarının sembolleri ve işaretleri;
  4. Tamamen bilgilendirici özelliğe sahip olaylar ve olgular üzerine yapılan haber raporları (günlük haberler, televizyon programları, ulaşım programları vb).

Not: Bu lisans etiketi, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (birlik seviyesi[*]) resmî belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri için de geçerlidir.

Uyarı: Bu lisans etiketi, telif hakkıyla korunan resmi belgelerin taslağı, önerilen resmi sembol ve işaretler için geçerli değildir.


[*] Diğer 14 Sovyet cumhuriyetinin resmi belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri yasal haleflerinin hukukuna tabidir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.