Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı Tebliği

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu maddede yer alan eserin telif bilgisi belirsizdir.
Vikikaynak'ta yalnızca telif hakkı serbest, kamu malı statüsünde olan ya da telif haklı saklı olmakla birlikte, yasal koruma süresi dolduğu için telif hakkı serbest hâle gelmiş eserler yer alabilir. Karışıklığa yer verilmemesi için, eserlerin telif bilgisinin maddede yer alması gerekir. Aksi takdirde, maddede olası bir telif hakkı ihlali söz konusu olabilir. Bu durum da maddenin silme politikası gereğince silinmesine yol açar.
Maddeye eserin telif hakkı bilgisini girerek Vikikaynak'a katkıda bulunabilirsiniz.

Warning: Bu sayfa herhangi bir {{Başlık}} bilgisi içermiyor. Yardım etmek için tartışma sayfasına yazabilir veya sayfayı düzenleyerek "{{başlıksız}}" şablonunu ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki bilgilerden birisine sahipseniz, şablonu ekleyip bilgiyi girebilirsiniz.
{{başlık
 | başlık   =
 | eser sahibi=
 | bölüm    =
 | önceki   = 
 | sonraki  = 
 | notlar   = 
}}

ESKİŞEHİR ÖRFİ İDARE KUMANDANLIĞI TEBLİĞİ

Ankarada bütün hükümet erkânı ve Demokrat parti başkanları yabancı memleketlere kaçarken yakalanmışlardır. Beraberlerinde 12 Uçak dolusu Altın mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar. Sabık Başbakan Adnan Menderes ve sabık Reisicumhur Celâl Bayar Askeri kumandanlık tarafından tevkif edilmiştir. Eskişehir'de matbaası olan herkes bu havadisi basıp yayınlamalıdır.


DİKKAT DİKKAT DİKKAT

Vatanseverliğinize Hitap ediyoruz. D.P. İl, İlçe ve Bucak başkanlarının kaçmalarına mahal verilmeden tevkif edilmelerini ve askeri kuvvetleri gelinceye kadar salınmamalarını rica ederim.


Eskişehir Örfi İdare Komutanı

Tuğgeneral Bedii Kireçtepe