Dağlık Karabağ çatışmaları sonrası Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan ateşkes antlaşması

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı V. V. Putin, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı I. G. Aliyev ve Ermenistan Cumhuriyeti Başbakanı N. V. Paşinyan, taraflar aşağıdaki adımlar üzerinde anlaştılar:

  1. 10 Ekim 2020 günü saat 12:00'den itibaren, savaş esirlerinin, diğer tutukluların ve ölülerin bedenlerinin değişimi için insani amaçlarla, arabuluculukla ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi kriterlerine uygun olarak ateşkes ilan edilir.
  2. Ateşkes rejiminin belirli parametreleri üzerinde ayrıca kararlaştırılacaktır.
  3. Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan Cumhuriyeti, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının arabuluculuğuyla, çözümün temel ilkeleri temelinde, mümkün olan en kısa sürede barışçıl bir çözüme ulaşmak amacıyla esaslı müzakerelere başlar.
  4. Taraflar, müzakere sürecinin formatının değişmezliğini teyit eder.

Kaynak: Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı
Telif durumu:

  Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun 1259. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Aşağıda belirtilenler telif hakkına sahip değildir.

  1. Devlet organlarına, belediyelere ve yerel yönetim organlarına ait yasalar, diğer hukuki metinler, mahkeme kararları, yasama, idari ve yargı niteliğindeki diğer materyaller, uluslararası kuruluşların resmî belgeleri ve bunların çevirileri;
  2. Yazarı belli olmayan halk sanatı eserleri (folklor);
  3. Devlet sembolleri ve işaretleri (bayraklar, armalar, banknotlar vb.) ve ayrıca yerel yönetim organlarının sembolleri ve işaretleri;
  4. Tamamen bilgilendirici özelliğe sahip olaylar ve olgular üzerine yapılan haber raporları (günlük haberler, televizyon programları, ulaşım programları vb).

Not: Bu lisans etiketi, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (birlik seviyesi[*]) resmî belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri için de geçerlidir.

Uyarı: Bu lisans etiketi, telif hakkıyla korunan resmi belgelerin taslağı, önerilen resmi sembol ve işaretler için geçerli değildir.


[*] Diğer 14 Sovyet cumhuriyetinin resmi belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri yasal haleflerinin hukukuna tabidir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.