Bolşevik Parti Marşı

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Benzersiz bir devletin özgür çocukları,
Bugün gururla bir şarkı söylüyoruz.
Dünyanın en güçlü partisi hakkında,
En büyük adam hakkında.

Koro:
Şan ile çevrilmiş, irade ile kaynaşmış,
Daha güçlü ol ve sonsuza kadar yaşa!
Lenin'in partisi, Stalin'in partisi
Bolşeviklerin bilge partisi!

Topraklarımızda bir vatan yarattın Ekim'den
Özgür insanların güçlü vatanı.
Sovyet devletimiz kaya gibi duruyor,
Senin kudretin ve hakikatin ile doğan!

Koro:

Alçak hainlerin çürük neslini,
Yolumuzdan temizledin müthiş ustalıkla.
Sen halkın onurusun, halkın hikmetisin,
İnsanların kalpleri ve onların vicdanısın!

Koro:

Marks ve Engels'in müthiş dehasıyla,
Öngörülen geleceği yükseliyor komünün
Lenin bize özgürlüğün yolunu çizdi,
Ve yüce Stalin bizi yönetiyor o yolda!

Koro:

Kaynak: "L'uomo che scrisse l'inno russo, tre volte" (İtalyanca). Il Post. 13 Mart 2013. 7 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 

"Gimn Rossijskoj Federacij" (Rusça). Kremlin.ru. 19 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 

Sergej Michalkov (5 Mart 2007). "Stalin gimn odobril" (Rusça). Ogonëk. 31 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 
Telif durumu:

  Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun 1259. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Aşağıda belirtilenler telif hakkına sahip değildir.

  1. Devlet organlarına, belediyelere ve yerel yönetim organlarına ait yasalar, diğer hukuki metinler, mahkeme kararları, yasama, idari ve yargı niteliğindeki diğer materyaller, uluslararası kuruluşların resmî belgeleri ve bunların çevirileri;
  2. Yazarı belli olmayan halk sanatı eserleri (folklor);
  3. Devlet sembolleri ve işaretleri (bayraklar, armalar, banknotlar vb.) ve ayrıca yerel yönetim organlarının sembolleri ve işaretleri;
  4. Tamamen bilgilendirici özelliğe sahip olaylar ve olgular üzerine yapılan haber raporları (günlük haberler, televizyon programları, ulaşım programları vb).

Not: Bu lisans etiketi, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (birlik seviyesi[*]) resmî belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri için de geçerlidir.

Uyarı: Bu lisans etiketi, telif hakkıyla korunan resmi belgelerin taslağı, önerilen resmi sembol ve işaretler için geçerli değildir.


[*] Diğer 14 Sovyet cumhuriyetinin resmi belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri yasal haleflerinin hukukuna tabidir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.