Beyaz Rusya Cumhuriyeti Devlet Marşı

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Biz, Beyaz Ruslar, barışçıl insanlarız,
Ülkemize yürekten bağlıyız.
Bizler samimi dostlarız, güçlerimizi artırıyoruz,
Çalışkan ve özgür bir bir ailedeniz.

Koro:
Selam olsun topraklarımızın kutsal ismine,
Selam olsun halkların birliğine!
𝄆 Sevgili ana vatanımız,
Sonsuza dek yaşa ve var ol, Beyaz Rusya! 𝄇[not 1]

Yüzyıllardır kardeşlerimizle birlikte,
Topraklarımızın sınırlarını savunduk.
Özgürlük mücadelelerinde, varoluş mücadelelerinde
Zafer sancaklarımızı kazandık!

Koro:

Halkların dostluğu – halkların gücü
Bizim değerli aydınlık yolumuzdur.
Gururla yükseklere dalgalandırın,
Zaferin sancağını, sevincin bayrağını!

Koro:
 

Notlar[değiştir]

  1. 𝄆 .... 𝄇 arası metin 2 kez tekrar edilir.

Kaynak: "Kанстытуцыя Рэспублiкi Беларусь 27 лiстапада 1996 г., Раздзел I, Асновы канстытуцыйнага ладу, Артыкул 19" (Rusça). Belconstitution.narod.ru/. 30 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 
Telif durumu:

Copyright.svg PD-icon.svg Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Beyaz Rusya Cumhuriyeti Telif Hakları Yasası uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Madde 7. Telif hakkına tabi olmayan eserler

1. Telif hakkı korumasına tabi olmayanlar:

- Resmi belgeler (kanunlar, mahkeme kararları, yasal, idari ve adli nitelikteki diğer metinler) ve bunların resmi tercümeleri;
- Beyaz Rusya Cumhuriyeti devlet sembolleri (Beyaz Rusya Cumhuriyeti Devlet Bayrağı, Beyaz Rusya Cumhuriyeti Devlet Arması, Beyaz Rusya Cumhuriyeti Devlet Marşı), Beyaz Rusya Cumhuriyeti devlet ödüllerinin sembolleri (nişanlar ve madalyalar), devlet işaretleri (Beyaz Rusya Cumhuriyeti banknotları, posta pulları ve diğer işaretler), resmi idari semboller (bayraklar, Beyaz Rusya Cumhuriyeti idari ve bölgesel birimlerinin armaları, idari işaretleri, pankartlar, rozetler, devlet organlarının işaretleri, amblemleri vb.)
- Yazarları bilinmeyen halk sanatı eserleri

2. Telif hakları, bir eserde ifade edilse, sergilense, açıklansa veya somutlaştırılsa bile gerçek fikirlerde, yöntemlerde, süreçlerde, sistemlerde, durumlarda, kavramlarda, ilkelerde, keşiflerde, gerçeklerde geçerli değildir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.