Şablon tartışma:Tutanak

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Parametreler[değiştir]

Şablonu TBMM Tutanakları/1. Dönem/1. Yasama Yılı/1. Birleşim/1. Oturum sayfasında inceledim de her konuşma için ayrı ayrı kullanmak gerekiyor şablonu. Onun yerine kişi1, kişi2, kişi3, metin1, metin2, metin3 vs.. diye giden parametreler oluşturulsa daha işlevsel olmaz mı? Henüz işin başındayken söyleyeyim dedim. Bir de kaynak göstermek için ayrı bir parametre olsa?--Cobija (mesaj) 06:30, 19 Mart 2017 (UTC)

İlk başta senin gibi düşündüm ben de, tek bir şablon kullanarak tüm konuşmaları verebiliriz, diye düşünüyordum. Ancak ondan sonra bir oturumda kaç kişinin konuşacağını öngörmenin ne kadar güç olduğunu anladım ve vazgeçtim. Bizim meclis malumun, Tayvan meclisinden hâllice. :) Bir kavga çıkarsa bir oturumda karşılıklı konuşmalar 1000'i çok rahat geçer ve bunun tek bir yerden yönetilmesi gerçek bir kabus olur. Zaten o parantez içi olay notları da işi karıştırıyor. Onları da öngörmek mümkün değil.
Kaynak göstermek derken tutanağın alındığı kaynaktan mı söz ediyorsun? Yoksa konuşmacının neyden bahsettiğine dair ref etiketli bir dış kaynak koymaktan mı? Tutanağın alındığı kaynağı sayfa altına Tutanak/kaynak gibi bir alt şablonla koymayı ya da tepe şablonda vermeyi düşündüm. Onun dışında Vs şablonuna ek olarak gerekli yerlerde Vp ya da Vh şablonu yaparak kardeş projeler ağı kurabiliriz. Klasik x kaynağı şablonlarımız da her zaman kullanılabilir gereken yerlerde, ama konuşmanın ortasında kullanırsak o kişi kaynak göstermiş gibi uygunsuz bir algı doğar mı, bilemedim. :)
Vito Genovese 10:38, 19 Mart 2017 (UTC)