Vikikaynak:Vikikaynak gezintisi

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Symbol 甲 class.svg
Bu kütüphane maddesinin biçim olarak Vikikaynak standartlarına ulaşması için elden geçirilmesi gerekmektedir.

Düzenleme yapıldıktan sonra bu açıklama silinmelidir.VikiKaynağın solunda bulunan bağlantılar olabilecek tüm gezinme yöntemlerini içermektedir. VikiKaynağın hangi sayfasında olursanız olun, soldaki bağlantılar her zaman orada olmaya devam edecektir.

Arama yapmak[değiştir]

Vikikaynakta gezinmenin en basit yolu arama yapma yoluyla mümkündür. Bunun için; sayfanın solunda yeralan ara bölümündeki kutuya kelime girilir. Yazılan kelime ismindeki makaleye gidilmek isteniyorsa Git'e tıklanır. Eğer kelimenin geçtiği tüm makaleler bulunmak isteniyorsa, Ara'ya basılır. Aramalarınızda Türkçe karakterleri mutlaka kullanınız.

Bu hepimizin yazdığı bir kütüphane olduğu için, yazılan isimde bir madde henüz Vikikaynak de yazılmamış olabilir. Bu durumda boş sayfa gelecektir (size sayfayı yazma imkanı veren değişiklik kutusu ile birlikte). Bu durumda bu makaleyi siz başlatabilirsiniz.sub>

Dizin ile[değiştir]

Vikikaynak:Dizin ile aranan başlığı ilk iki harfiyle tarayabilirsiniz. Bu size o harflerle başlayan makaleleri listeyecektir.

Kategorilere göre[değiştir]

Vikikaynak:Gözat ile sayfa kategorilerine göre başlıklara bakabilirsiniz.

Rastgele sayfa[değiştir]

Diğer bir yöntem yine solda yer alan Rastgele sayfa bağlantısıdır. Bu bağlantıya basıldığında Vikikaynak size rastgele bir sayfa getirir. Ansiklopedi kurtları için gezintinin eğlenceli bir yolu olabilir.