Vikikaynak:İmza kullanımı

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Tartışma sayfalarında mesajınızın sonuna mutlaka imza atınız.

Tartışma dışındaki, ansiklopedi maddesi ve benzeri sayfalarda asla imza kullanmayınız.


İmzanın gerekliliği[değiştir]

Vikipedi tartışma sayfalarında mesajlarınızın sonuna imza atmak iletişimin kolaylığı açısından önemli ve gereklidir. Bu imzalar sayesinde, okuyucu tartışmanın ne şekilde geliştiğini rahatça anlayabilecek ve belki de tartışmaya katılıp yardım edecektir.

Tartışma dışındaki sayfalarda imza kullanılmaz. Çünkü buraya girilen bilgiler kişilere değil, tüm ansiklopediye aittir. Aktarılan yazıyı siz yazmış olsanız bile bilgi sizin değildir.

Nasıl imza atılır?[değiştir]

İmza atmak çok kolaydır. Yazınızı otomatik olarak tarih ile birlikte imzalamak istiyorsanız, mesajınızın sonuna 4 tane ~ (~~~~) karakteri yazmanız yeterlidir. Eğer tarih bilgisi olmadan sadece isminiz olsun istiyorsanız 3tane ~ (~~~) ve isminiz olmaksızın sadece tarih olmasını istiyorsanız 5 tane ~ (~~~~~) yazmanız yeterlidir. Bu seçenekler ve nasıl gözüktüğü aşağıdaki tabloda da görülebilir.

İsim ve tarihin beraber olduğu 4 ~ karakterli olan seçenek en uygun ve tercih edilen seçenektir. Sadec bu imza seçeneğine özgü olarak, elle yazmak yerine sayfa değiştirken üstte beliren düğmelerden sağdan ikincisine basmanız yeterlidir.

İmza atmak için 4 tane ~ yazmak yerine, bu düğmeye basabilirsiniz.

İmza seçenekleri[değiştir]

Sizin yazdığınız Sistemin otomatik olarak kaydettiği hali Sayfada gözükecek olan
~~~ [[Kullanıcı:Nosferatü|Nosferatü]] Nosferatü
~~~~ [[Kullanıcı:Nosferatü|Nosferatü]] 04:40, 10 Mar 2004 (UTC) Nosferatü 04:40, 10 Mar 2004 (UTC)
~~~~~ 04:40, 10 Mar 2004 (UTC) 04:40, 10 Mar 2004 (UTC)