Türk Mukavemet Teşkilatı Yemini

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kıbrıs Türkünün yaşayış ve hürriyetine, canına, malına ve her türlü anane ve mukaddesatına, her nereden ve kimden olursa olsun vaki olacak tecavüzlere karşı koymak için kendimi Türk Milletine adadım. Ölüm dahi olsa verilen her vazifeyi yapacağım. Bildiğim, gördüğüm, işittiğim ve bana emanet edilen her şeyi, canımdan aziz bilip, sonuna kadar muhafaza edeceğim. Gördüklerimi, işittiklerimi, hissettiklerimi ve bana emanet edilenleri, hiç kimseye ifşa etmeyeceğim. İfşaatın bir ihanet sayılacağını ve cezasının ölüm olacağını biliyorum.

Yukarıda sıralanan hususları harfiyen tatbik edeceğime, şerefim, namusum ve bütün mukaddesatımüzerine söz verir ant içerim.

Kaynak: Emircan, Mehmet Salih. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Tören, Bayram ve Anma Günleri, Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği Yayınları.
Telif durumu:

Bu metin telif hakları için uygun değildir ve bu nedenle kamu malıdır, çünkü telif hakkına ilişkin yasal hükümler çerçevesinde bir koruma kapsamına girmemektedir. Genel bir yazı tipi veya temel el yazısında yeterince yaratıcı yazarlık olmadan ortak mülkiyet olan gerçekler, veriler ve orijinal olmayan bilgiler ve basit geometrik şekiller telif hakkı ile korunmamaktadır.

Bu etiket tüm metinler için geçerli değildir. Korunan çalışmaların kapsamı; belirli ülkeler, telif hakkının konusu ve farklı mahkemelerin yorumlamalarına bağlı olarak değişebilir. Bazı ülkeler hemen hemen her yazılı eseri korurken, diğer ülkeler yalnızca belirgin şekilde sanatsal veya bilimsel metinleri ve veritabanlarını korur. Metnin yaratıcılık derecesi, işlevi ve uzunluğu bir ölçüt olabilir. Telif hakkı koruması edebi biçimle sınırlandırılabilir, içerilen bilgilerin kendisi koruma dışında bırakılabilir.