Kategori tartışma:Ermeni Kırımı

Vikikaynak sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

bu kategorideki maddelerin çoğu 2007 yılında bir kullanıcı tarafından açılmış. hemen hemen hepsi kaynaksız, daha doğrusu taraflı bir kaynaktan alınmış. güvenilir kaynaklardan doğrulanmaları gerekiyor. tamamının başına 'ermeni faaliyetleri' yazılması, kaynakları tarafsız sunma ilkesine uygun değil. ayrıca giriş cümlelerinin bu belgelerde olduğundan da emin olmak, değilse silmek gerekli. --kibele 17:57, 5 Mart 2014 (UTC)

ek olarak kategoriden de 'iddia'nın temizlenmesi gerekli tarafsızlık ilkesi açısından. bilindiği gibi vikipedi'de bu konunun adı 'ermeni kırımı'. ancak 'ermeni soykırımı' olması gerektiği yönünde de düşünceler mevcut. bir karar verilip bu 'iddia' taraflılığına son verilse iyi olur. --kibele 19:26, 5 Mart 2014 (UTC)

Teker teker bakmadım ama kaynağı belirtilenler hangisi? Bu projenin temel sorunu, kaynaksız onlarca belki yüzlerce sayfanın yıllardır burada bulunması. Başlık konusunda haklısın. Vikipedi'deki gibi Ermeni Kırımı kullanılabilir (gerçi ben orada Ermeni Soykırımı başlığının kullanılmasından yanayım ama neyse). — Pınar [m] 08:02, 11 Mart 2014 (UTC)