Deprem bölgesindeki kamu çalışanları hakkında Cumhurbaşkanlığı genelgesi

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
15 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA
Sayı: 32105

GENELGE


Cumhurbaşkanlığından;
Konu: Afet Bölgesindeki Kamu
Çalışanlarına Yönelik Tedbirler


GENELGE
2023/5


6/2/2023 tarihinde meydana gelen depremler sebebiyle olağanüstü hal ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan mezkûr tarihten geçerli olmak üzere idari izinli sayılacaklar veya uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usullerine tabi tutulacakların belirlenmesine ilişkin hususlar; afetten etkilenme durumlarına göre, gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması kaydıyla il valilerince değerlendirilecektir.

Bu çerçevede esnek çalışma yöntemlerine göre çalışanlar fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılırlar. Bu Genelge kapsamında idari izinli sayılanlar istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş kabul edilirler, bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı tutulur.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.


14 Şubat 2023

Recep Tayyip ERDOĞAN
CUMHURBAŞKANI


Kaynak: "2023/5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" (PDF). resmigazete.gov.tr. 15 Şubat 2023. 18 Şubat 2023 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Şubat 2023. 
Telif durumu:

Bu eser 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 31. maddesine göre Vikikaynak'ta yer almaktadır:

Madde 31 - Türkiye Cumhuriyeti'nde resmen yayımlanan veya ilân olunan kanun, tüzük, yönetmelik, tebliğ, genelge ve kazai kararların çoğaltılması, yayılması, işlenmesi veya herhangi bir suretle bunlardan faydalanmak serbesttir.