Abdullah Gül'ün 12 Eylül 2007'de Hakkari'de Yaptığı Konuşma

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Saygılar sevgiler sunuyorum.

Ayrıca, yol boyunca çok büyük bir coşku gösteren bütün küçüklerin de hepsinin gözlerinden öpüyorum.

Bana gösterdiğiniz bu sevgi ve muhabbetten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizin de gördüğünüz gibi ilk yurtiçi gezime bu bölgeden başladım. Dün Van'da, bugün Başkale, Yüksekova, Şemdinli, şimdi de sizlerle beraberim.

Ben inanıyorum ki, bu sevgi, bu muhabbet aslında benim şahsımda millemizin devletimizin birliğine, bütünlüğüne gösterilen sevgidir. Bundan dolayı da teşekkür ediyorum. Ben sizlerle gurur duyuyorum. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bu sevgi gösterisi, bu muhabbet gerçekten beni çok çok hislendirdi. Bunu gittiğim her yerde görüyorum. Bu, bu ülkenin kardeşlik duygularını pekiştiriyor. Bu, aramızdaki sevgiyi pekiştiriyor. Bu, aramızdaki muhabbeti pekiştiriyor. İnşallah hep beraber elbirliği içerisinde ülkemizin doğusunu, batısını, kuzeyini, güneyini hep beraber kalkındıracağız. Hep beraber zenginleştireceğiz. Ve bütün milletemizi hep beraber mutlu edeceğiz.

Ben bir kez daha hepinize teşekkür ediyorum. Sevgiler sunuyorum. Sağolun, var olun.

Kaynak: "Hakkari'de Yaptıkları Konuşma". abdullahgul.gen.tr. 12 Eylül 2007. 7 Eylül 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
Telif durumu: