Şablon:Çeviri telifi

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
 Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:
 

{{{metin}}}

 
Çeviri:
Şablon belgelemesi Belgeleme

Kullanım

Bu şablonu Türkçe olmayan özgün çalışmanın ve Türkçe çevirisinin ayrı ayrı lisans durumunu belirtmek için kullanın. Vikikaynak'ta yer alabilmeleri için, Hem özgün çalışmanın hem de çevirisinin serbest lisanslı ya da kamu malı olması ve her iki lisansın da aynı olsalar dahi belirtilmiş olması gerekir.

İlgili lisanslama şablonlarını, yaylı ayraçlarıyla beraber bu şablonda ilgili bölümlere ekleyin. Şablonun değerleri için aşağıya bakınız.

{{Çeviri telifi
 | Özgün= 
 | çeviri = 
}}

Örnek

{{Çeviri telifi
 | Özgün= {{KM-eski}}
 | çeviri = {{KM-Kişisel}}
}}
  Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu çalışma 1 Ocak 1925 tarihinden önce yayımlanmıştır ve kamu malıdır. Çünkü yazarı en az 100 yıl önce ölmüştür.


Uyarı: Bu eser, Amerika Birleşik Devletleri dışında kamu malı olmayabilir; özelikle ABD eserleri için Kanada, Çin Halk Cumhuriyeti (Hong Kong ya da Makao hariç), Almanya, Meksika ve İsviçre gibi kısa vadeli kuralı geçerli olmayan ülke ve bölgelerde geçerli değildir. Eseri oluşturan ve tarihi gibi temel bilgiler belirtilmelidir. Daha fazla bilgi için Vikikaynak:Kamu malı sayfasına ya da buraya göz atabilirsiniz. .

 
Çeviri:

Ben, bu çalışmanın telif hakkı sahibi olarak, çalışmayı kamu malı olarak yayınlarım. Tüm dünya çapında geçerlidir.
Bunun yasal olarak mümkün olmaması durumunda:
Bu çalışmayı herhangi bir amaç için, herhangi bir şart olmaksızın, yasalarca gerekli olmadıkça, herkesin kullanmasına izin veriyorum.

 

Çeviri ad alanı

Şablon, çeviri ad alanında çeviri için ayrıca bir lisans belirtilmemişse varsayılan olarak{{Cc-by-sa-3.0}} atayacaktır. Özgün metin için telif bilgisi ayrıca sağlanmalıdır.

Kategorilendirme

Çeviri lisansı gösterilmemişse ve sayfa çeviri ad alanında değilse, bu şablon sayfaları Kategori:Lisans şablonu olmayan çeviriler kategorisine ekler.