Özgürlük ve Reform Partisi'nin Öğretmenler Günü mesajı

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Özgürlük ve Reform Partisi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutluyoruz. Başta Başöğretmen Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bütün öğretmenlerimiz; gelişmemizin, güçlenmemizin ve varlığımızı iyi yaşam koşullarında sürdürebilecek olanaklara sahip olarak sürdürebilmemizin gerçek nedenleridir. Öğretmenlerimize minenttarız.

“Kalem, Kılıçtan Üstündür” deyiminde de belirtildiği üzere, bilgi, küreselleşen dünyamızda ülkeleri ayakta tutabilecek ve gelişmelerini sağlayacak en büyük güçlerden birisidir.

ÖRP olarak Bilgi Çağı’nı yaşadığımızı ve Bilgi Çağı’nın hiç bitmeyeceğini biliyoruz. ÖRP’ye göre, Bilgi Çağı’nda öğretmenlerimiz, ülkemizin en değerli kesimi ve geleceğe umutla bakabilmemizi sağlayan en önemli ışıklarımızdır.

“Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum” diyen Hazret-i Peygamber döneminden beri, bilginin ve Öğretmenlerin önemi ve değeri biliniyor. Bize değişim ve dönüşüm çağında ülkemizi ayakta tutacak, varlığımızı, bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi sürdürmemizi sağlayacak yegane kaynak, “Bilgi”dir.

Bilgi de en yaygın biçimde eğitim sürecinde Öğretmenlerimiz tarafından verilir.

Ülkemizin geleceği olan, ışığı olan, en değerli varlıklarımız olan, çocuklarımızı emanet ettiğimiz Öğretmenlerimizin, ülkemizin her kesiminin olduğu gibi, çok daha iyi yaşam koşullarına sahip olmaları için ve sorunlarını acilen çözmek konusunda Özgürlük ve Reform Partisi olarak üstümüze düşen sorumlulukların gereğiyle hareket ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.

Öğretmenlerimiz En Değerli Varlıklarımızdır.
Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.