Sayfa:TurkSoylenceSozlugu.pdf/6

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa doğrulanmış
Sayfa6
 

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

Uzun yıllara yayılan ve yoğun bir çalışmanın ürünü olan, yüzlerce kaynağın taranmasının yanında kişisel derlemelerin de katkısıyla oluşan bu yapıtta elbetteki eksiklikler ve yanlışlıklar bulunabilir. Mümkün olduğu takdirde sonraki baskılarda bu durumların giderilmesi tek çözümdür. Bu nedenle;

  1. her tür bilgi ve madde ekleme talebi ile tespit edilen hataların giderilmesi için, kaynak göstererek ve gerekli açıklamayı yaparak aşağıdaki adrese başvurulabilir. Böylece çekirdeğinde bu çalışmanın yer alacağı daha geniş kapsamlı bir Türk kültürü ansiklopedisi oluşturma yönünde ilk adım atılmış olacaktır.
  2. Ayrıca ortak çalışma yapmak istenmesi durumunda da, her türlü talep ve öneri için iletişim kurulabilir.
  3. Kitabın fikir hakkı notere tespit ve tadik ettirilmiş ve aynı zamanda telif hakları alınmış olduğu için her tür alıntıda mutlaka kaynak belirtilmesi zorunludur.
  4. Yazarın izniyle, kaynak belirtilmek koşuluyla istenilen uzunlukta alıntı yapılabilir. Kitabın dijital sürümünün serbestçe dağıtılmasında ve paylaşılmasında hiçbir yasal engel yoktur. Ayrıca eserin klasik baskısı da Türk kültürünün korunması amacıyla ücretsiz olarak dağıtılmıştır.
  5. Sponsor olunduğu takdirde daha sonraki baskılar da ücretsiz olarak dağıtılacaktır.
  6. Bu yapıttaki bilgilerin, kaynak göstermek kaydıyla, Vikipedi (Wikipedia) adlı İnternet Ansiklopedisine Türkçe veya başka bir dile çevrilerek yüklenmesinde hiçbir engel bulunmamaktadır ve bu cümle ilgili alıntıların yasal olduğuna dair bir gerekçe olarak sunulabilir.
  7. Bu kitabın sonraki baskıları ve en son hali aşağıdaki iletişim adresinden her zaman istenebilir.
  8. Kitabın içeriği ile ilgili konulardan yazardan her zaman için yardım istenebilir, bilgisine başvurulabilir. Elinden geldiği ölçüde herkese yardımcı olmaya çalışmaktadır.

İletişim:

karakurtdeniz@hotmail.com.tr

Deniz Karakurt
Türk Söylence Sölüğü