Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı'nın Lugansk'a yapılan hava saldırısıyla ilgili basın açıklaması (2 Haziran 2014)

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının Lugansk'a yapılan hava saldırısıyla ilgili açıklaması

1339-02-06-2014

Bugün, 2 Haziran, Kiev makamları kendi halkına karşı başka bir suç işledi. Lugansk Bölge Devlet İdaresi binasının Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçaklarla bombalanması sonucunda Ukraynalı siviller hayatını kaybetti.

Olan her şey, Kiev makamlarının ülkede etnik gruplar arası uyum arayışı yolunu izleme konusundaki açık isteksizliğini kanıtlıyor.

Kiev, 17 Nisan'daki Cenevre Bildirisi'nde üzerinde anlaşmaya varılan ve İsviçre AGİT Başkanlığı'nın yol haritasında geliştirilen anlaşmaları bir kez daha ağır biçimde ihlal etti.

Ukrayna güvenlik güçlerinin ve aşırı milliyetçilerin eylemlerinin tırmanmasının ABD Savunma Bakan Yardımcısı Derek Cholet'in Kiev ziyaretiyle aynı zamana denk geldiğine dikkat edilmelidir.

Bir kez daha Batılı ortaklarımızı, Ukrayna'nın ulusal bir felakete sürüklenmesini durdurmak için Kiev üzerindeki tüm etkilerini kullanmaya çağırıyoruz.

2 Haziran 2014


Kaynak:

Заявление МИД России в связи с авианападением на Луганск, Oluşturulma tarihi: 27 Şubat 2022.

Telif durumu:

Copyright.svg PD-icon.svg Bu çalışma bir çeviri olup özgün metinle çeviri metnin telif hakları ayrıdır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Özgün:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun 1259. maddesi uyarınca telif hakkına sahip değildir.

Aşağıda belirtilenler telif hakkına sahip değildir.

  1. Devlet organlarına, belediyelere ve yerel yönetim organlarına ait yasalar, diğer hukuki metinler, mahkeme kararları, yasama, idari ve yargı niteliğindeki diğer materyaller, uluslararası kuruluşların resmî belgeleri ve bunların çevirileri;
  2. Yazarı belli olmayan halk sanatı eserleri (folklor);
  3. Devlet sembolleri ve işaretleri (bayraklar, armalar, banknotlar vb.) ve ayrıca yerel yönetim organlarının sembolleri ve işaretleri;
  4. Tamamen bilgilendirici özelliğe sahip olaylar ve olgular üzerine yapılan haber raporları (günlük haberler, televizyon programları, ulaşım programları vb).

Not: Bu lisans etiketi, Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (birlik seviyesi[*]) resmî belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri için de geçerlidir.

Uyarı: Bu lisans etiketi, telif hakkıyla korunan resmi belgelerin taslağı, önerilen resmi sembol ve işaretler için geçerli değildir.


[*] Diğer 14 Sovyet cumhuriyetinin resmi belgeleri, devlet sembolleri ve işaretleri yasal haleflerinin hukukuna tabidir.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya telif hakkı sahibi tarafından belirtilen ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir şekilde atıfta bulunulduğu sürece türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.