Lokomotifimiz

Vikikaynak, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Metin[değiştir]

Lokomotifimiz

Biz icra edenlerin çocuklarıyız
Merkez Rada ile olan savaşın,[not 1]
Lokomotifini kim terk etti
Barikatlara gidiyorum.

Koro:
Lokomotifimiz ileri uç.
Komünde dur.
Başka yolumuz yok
Elimizde tüfek var.

Aramızda bir sürü adam var,
Babalarıyla birlikte giden.
Fişeği, mermiyi kim tedarik etti,
Sadece intikamla yanıyor.[not 2]

Koro:

Atölyelerimizin derinliklerindeyiz
Dövüyoruz, planlıyoruz, doğruyoruz,
Yorulmadan,
Sıkı çalışmayı seviyoruz.[not 3]

Koro:

Buharlı lokomotifimize başlayacağız,
İhtiyacımız olan yol.
Ve haydi sadece cephe yaratılsın
Düşmanları birlikte yenelim.

Koro:

Notlar[değiştir]

  1. Daha sonraki baskıda "Beyaz Ordu" olarak kullanılmıştır.
  2. Daha sonraki baskıda "Aramızda babalarıyla birlikte giden çocuklar, oğullar var, mermimizi düşmanlara göndereceğiz" ifadesi kullanılmıştır.
  3. Daha sonraki baskıda "fabrika" ifadesi kullanılmıştır.

Kaynakça[değiştir]

Lisans[değiştir]

Copyright.svg PD-icon.svg Bu çalışma bir çeviri olup orijinal metin ile birlikte ayrı telif hakkı durumları kapsamındadır. Telif hakları ile ilgili bilgiler için sağdaki "Genişlet" kısmına tıklayın.
Orijinal:

Bu eser Rusya Federasyonu Medeni Kanunu IV. Bölüm Uygulama Yasası'nda yer alan, 18 Aralık 2006 tarih ve 231-FZ sayılı kanunun 6. maddesinin 1. fıkrasına göre Rusya'da kamu malıdır.

Genellikle:[1]

  1. Bu eserin yazarı 1 Ocak 1946'dan önce öldü.
  2. Bu eserin yazarı 1 Ocak 1946 ile 1 Ocak 1950 arasında öldü ve Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Ordu'da çalışmadı ve görev yapmadı.
  3. Bu eser ilk olarak 1 Ocak 1943'ten önce anonim olarak veya bir takma adla yayınlandı ve yazarın adı, yayınlandıktan sonraki 50 yıl boyunca bilinmedi.
  4. Bu eser ilk olarak 1 Ocak 1943 ile 1 Ocak 1950 tarihleri ​​arasında isimsiz olarak veya bir takma adla yayınlandı ve yazarın adı, yayınlandıktan sonraki 70 yıl boyunca bilinmedi.
  5. Bu eser ilk kez 1 Ocak 1929[2] ile 1 Ocak 1950 arasında gösterilen amatör olmayan sinema veya televizyon filmi veya televizyon yayınından alındı.

[1] Dikkat! Bu eserin yazarı baskıya maruz kaldıysa ve ölümünden sonra rehabilite edildiyse, telif hakkı korumasının geri sayımı ölüm tarihinden değil, rehabilitasyon tarihinden itibaren başlamıştır. Eser ölümünden sonra ilk kez yayımlandıysa, telif hakkı süresi o ilk yayın tarihinden itibaren sayılır, yazar daha sonra rehabilite edilmedikçe, bu durumda daha sonraki rehabilitasyon tarihinden itibaren yeniden uygulanır.
[2] İlk kez 1 Ocak 1929'dan önce gösterilen sinema filmleri bu şablonun 1. ve 2. maddelerinin konusudur.

Çeviri:

Bu çalışma esere yazar veya lisans sahibi tarafından belirtilen (ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir) şekilde atıfta bulunulduğu sürece, türevlerin serbest kullanımına, dağıtılmasına ve oluşturulmasına izin veren Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Yerelleştirilmemiş lisans metni lisansı altında yayımlanmıştır.