"2. Ergenekon İddianamesi/III. BÖLÜM ÖRGÜTÜN İŞLEDİĞİ SUÇLAR" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
Caycen mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Kibele tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
(Sansür değildir. Kişilik haklarını hiçe sayarak düzenlenmiş olan iddianameki yazım hatalarını düzeltmektir. İlk halinde görüleceği üzere bazı yerlerde zaten "Bülent G." veya "GÖK..." şeklinde yazılmıştır iddianame. Düzeltiyoruz.)
k (Caycen mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Kibele tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
*Tape No: 4575, te kayıtlı 25.04.2008 saat:11.05 de Necdet…? ile yaptığı görüşmede özetle; Necdet’in “Emredin Komutanım” dediği, H.Atilla UĞUR’un “Şimdi saat 14:45 sıralarında” “Hayat Residint otel var Harbiyede” “biliyorsun, Harbiyede bi resint otelin önünde olun. Yalnız Otel görevlilerine filan asla benim kim olduğumdan kimi beklediğinizden filan bahsetmeyin arkadaşları da ikaz et.” “Ondan sonra bende orada olacağım. Ordan bir yere gideceğiz. Tamam yavrum.” dediği, Necdet’in “Emredersiniz 14:45 te Hayat Residans otelin önünde olacağım komutanım.” dediği tespit edilmiştir.
 
*Tape No: 4711, de kayıtlı 14.03.2008 saat:18.45 de Bülent GÖK...GÖKTUNA ile yaptığı görüşmede özetle; H.Atilla UĞUR’un “Alo merhabalar iyi akşamlar Tevfik (Kod)” “iki şey söyliyeceğim” dediği, Bülent GÖK...’nınGÖKTUNA’nın “Bi dakka size bi numara Işıl versin” “Size Işıl Hanım bi numara verir ofisten ararsanız” “Yo siz Işılı arayın da siz ondan alın ben buradan aramayım biraz daha SAĞLAM olur” dediği tespit edilmiştir
 
*Tape No: 4755’ de kayıtlı 21.03.2008 saat:09.16 te Tunç AKKOÇ’un Erkin ETİKE ile yaptığı görüşmede özetle; Erkin ETİKE’nin “Arama bitti mi?” “Burda kimseyi almıyorlar da, herkes dışarıda.” “Peki abi, şey Atilla İLHAN’da belgeleri, falan filan şey yapabilirsiniz yani. Geçici olarak bi arkadaşın evine götürebilirsiniz. ADNAN’ ın evine mesela.” dediği, “…tedbir alınabilir yani” dediği tespit edilmiştir.
Tape No:4411’de 03.12.2007 günü saat 15:50 sıralarında H.Atilla UĞUR ile Şeyda ALTUĞ arasında yapılan telefon görüşmesinde ŞEYDA ALTUĞ’un “Hatırlar mısınız bana bir tane mail gönder… bana değil de Bülent Beye göndermişsiniz 2 maddelik bir mail” “Birinci maddesi ııı.. şimdi ben onu İngilizceye çevirdiğim için Türkçesini de tam olarak hatırlayamadım.” dediği H.Atilla UĞUR ‘un “Ha ben biliyorum ne gönderdiğimi biliyorum ıı.. onlarla ilgili biz şu anda bir çalışma yapıyoruz yani çalışma netleşmediği için ben size dönmedim” dediği Şeyda ALTUĞ’un “Haa. Anladım. Ben de onu karşı taraftaki kişiyle paylaştım da karşıdaki adamcağız da bana bu bilgiyi çok detaylı…” dediği H.Atilla UĞUR’un “Ya biliyorum, biliyorum. Ben onun teknik detaylarını ilgili bir arkadaşımız çalışıyor ilgili firmanın içinde” “Çok açık da söylemeyeyim.” “Iıı.. o çalışıyor. Bize ulaştıracak, ulaştırır ulaştırmaz ben zaten sizinle kontak kurcam.” dediği Şeyda ALTUĞ’un “Tamam oldu. peki tamam bekleyelim o zaman.” dediği anlaşılmıştır.
 
Tape No:4458’de 29.01.2008 günü saat 20:21 sıralarında H. ATİLLA UĞUR ile BÜLENT GÖK...GÖKTUNA arasında yapılan telefon görüşmesinde H. ATİLLA UĞUR’un “Ee bugün konuştuklarımızı ee ikinci bir emir ben söyleyene kadar kimseyle paylaşmayalım olur mu” dediği BÜLENT GÖK...’nınGÖKTUNA’nın “Anlamadım bugünküleri” dediği H. ATİLLA UĞUR’un “Şu anda paylaştık mı evet bugün konuştuklarımızı paylaşmadık dimi kimseyle” dediği devamında BÜLENT GÖK...’nınGÖKTUNA’nın “Niye paylaşmayalım mı” dediği H. ATİLLA UĞUR’un “Ya şu anda paylaşmayalım yarın 11’de bidaha bi aynı vatandaşla görüşecez” “Yeni yeni bilgi bulguları getirecek” “Aa saat 11’de ben sizi arayacam ondan sonra ee bir strateji planlarız” dediği anlaşılmıştır.
 
Tape No:6451’de kayıtlı, 05.06.2008 günü saat:15.52’de Halis Yavuz IŞIKLAR’ın Nurettin..? isimli şahısla yaptığı görüşmede; uzun bir müddet Halis Yavuz’un göz probleminden ve tedavi sürecinden bahsettikten sonra, siyasi konuları konuşmaya .başladıkları bu esnada Halis’in “Bak şimdi yanımda birisi var konuşma diyor dürtüklüyor telefonlar dinleniyor diyo” dediği, Nurettin’in “Tamam konuşma abi doğrudur tamam” dediği, Halis’in “Tamam mı, yanımdaki öyle ikaz ediyor konuşma diyor” dediği, Nurettin’in “Tamam doğru söylüyorsun konuşmamak lazım” dediği,
264

değişiklik

Gezinti menüsü