"Vikikaynak:Vikikaynak ne değildir" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
→‎Vikikaynak kahin değildir: Vikikaynak Vikipedi değil
(→‎Vikikaynak kahin değildir: Vikikaynak Vikipedi değil)
# '''Kişisel sayfalar''' oluşturma yeri değildir. Vikikaynak bünyesinde yer alan Vikikaynakistlerin kullanıcı sayfalarının amacı kişinin Vikikaynak bünyesindeki çalışmalarına yönelik bilgi içermesidir. Eğer ansiklopedik çalışma ile ilgili olmayan ve kendiniz ile ilgili bilgi vermeye yönelik (örnek: özgeçmiş) sayfaya ihtiyacınız var ise, lütfen internetteki bedava kişisel sayfa sağlayan siteleri deneyiniz.
# '''[[Dosya]] deposu''' değildir. Lütfen sadece maddelerde kullanılacak dosyaları yükleyiniz. Kullanılmayanlar silinecektir.
 
===Vikikaynak kahin değildir===
Birkaç istisna dışında ileriye yönelik bilgi henüz gerçekleşmemiş olduğundan ansiklopedik olarak kabul edilemezler. Daha açıkça:
# '''Sadece tarihi konmuş ya da beklenilen olaylar''' (örneğin 2028 Yaz Olimpiyatları), pek uygun maddeler değildir. Fakat önceden tahmin edilen ''astronomik olaylar'' ya da planlanmaya ve hazırlanmaya başlanılmış olaylar (2008 Yaz Olimpiyatları) kabul edilebilir.
# '''Tahmin, spekülasyon ve "gelecek tarih"''' ile ilgili konular orijinal araştırma kabul edilir ve bu yüzden de Vikikaynak için uygun değildir. Gelecekten söz eden eserlerden bahsedilebilir, örneğin "Uzay Yolu filmi" geçerli bir maddedir, ancak "III. Dünya Savaşında kullanılacak silahlar" değildir.
 
===Vikikaynak sansür edilmez===
2.926

değişiklik

Gezinti menüsü