"Vikikaynak:Vikikaynak ne değildir" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k (imla)
{{Giriş1}}==VikiKaynak ne değildir==
 
http://duel.forum-2007.com/portal.htm
===Vikikaynak sözlük değildir===
Vikikaynak sözlük değildir. Eğer Türkçe sözlük üzerine çalışmak istiyorsanız kardeş proje olan [[wikt:|Vikisözlüğü]] deneyiniz. Vikikaynak'daki bir madde:
# '''Sözlük tanımları değildir'''. Vikikaynak sözlük değil bir ansiklopedi olduğu için sadece tanım yapmayın. Bazı durumlarda madde iyi bir tanımla başlayabilir ama ansiklopedik içerikle devam etmelidir. Eğer sadece tanımdan oluşan bir maddeye rastgelirseniz, ansiklopediye uygun ekleyebileceğiniz bilgiler var ise ekleyiniz.
# '''Tanımlardan oluşan bir liste değildir.'''. Bu kurala istisna [[Vikikaynak:anlam ayrım|anlam ayrım]] sayfalarıdır. Bazen de belirli bir konuya ait terimler sayfası da olabilir.
# '''Kullanma kılavuzu''', ya da '''argo kullanım yeri''' veya '''deyimler sözlüğü''' değildir. Vikikaynak kelimeler veya deyimler nasıl kullanılır, nerde kullanır gibi konularla ilgilenmez. Biz insanlara nasıl güzel konuşulur eğitimi vermek için burada değiliz. Elbetteki ansiklopedik anlamda ele alınmak kaydıyla çokça karıştırılan ya da özel durumlara sahip anlamlardan bahsedilecektir.
 
===VikiKaynak özgür kürsü değildir===
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü